Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Cel mai violent film

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008
:death:
vreau sa spun ce film vi s-a parut voua foarte violent ,cu decapitari,eviscerari etc.oricum lucruri foarte grafice.
  
pt mine cele mai tari au fost:braindead,the burning moom,cannibal holocaust

Edited by HorrorMaster, 10 April 2008 - 10:00.


#2
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Pe mine nu ma misca taierile, decapitarile si mai stiu eu ce smulgeri de organe de la locul lor. In schimb am vazut Irreversible, care e foarte violent fara sa fie comercial in stil hollywodian, si care mi-a dat o stare de disconfort teribila, de iritare, plus niste senzatii... Pfffff, nu pot descrie, pana si coloana sonora contribuie, nu numai imaginile.

#3
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Canibal Holocaust mi s-a parut ceva,atunci cand ii facea un fel de cicumcizie unia. :D

#4
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008
irreversible e tare mai ales scena cu extinctorul;socante mie mi s-au parut insa imaginile din acel club de homosexuali  :puke:

alte filme care mi-au creat o senzatie puternica sunt:beyond the limits,evil dead 1&2,bad taste(regizat  de peter jackson la debut),filmele lui lucio fulci:the beyond,zombie 2,new york ripper;the gore gore girls(al pionierului filmului splatter h g lewis)

#5
subiect

subiect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 27.01.2008
Rambo 4 : scenele din final sunt destul de violente.

#6
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006
Kill Bill 1 & 2

#7
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Irreversible
M-am uitat de 2 ori la el,chit ca n-am inteles exact ceea ce vroia regizorul,doar de dragul violentei.Subscriu la faza cu extinctorul

#8
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
La Irreversible, actiunea este prezentata in ordine inversa, exact ca in Memento (pentu cine a vazut Memento). Inceputul tragic al filmului este de fapt sfarsitul logic al actiunii. Iar sfarsitul filmului (intr-o nota "optimista", happy-end :) ) este inceputul logic. Are mult mai mult farmec si starneste mult mai multe trairi actiunea desfasurata asa, decat daca ar fi fost prezentata in ordine cronologica. Practic tu, cand vezi ca Alex era insarcinata (la sfarsit) si cand stii ce urmeaza sa i se intample, parca rememorezi tot filmul si te revolti. In principiu, e vorba despre ireversibilitatea actiunilor, despre actiunea implacabila a timpului asupra viatii noastre. E un film care antreneaza toate simturile, inclusiv cel olfactiv, prin tumultul de sunete si de imagini si se zice ca in coloana sonora au fost introduse sunete de joasa frecventa tocmai pentru a induce stari de greata, ameteli sau cel mult o stare accentuata de nervi.

#9
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008
cele doua kill bill si rambo,pe langa sin city si 300 sunt cele mai violente filme de actiune pe care le-am vazut

la fel si filmele de razboi  salvati soldatul ryan si elicopter la pamant

Edited by HorrorMaster, 10 April 2008 - 23:14.


#10
sandgrl

sandgrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.08.2007
Seria Saw, in mod special 4, e foarte violenta. As mai adauga Shallow ground [2004], Ted Bundy [2002] si Dahmer [2002].

#11
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Nu am vazut nici unul din filmele enumerate anterior. Si dupa descrierile facute cred, adica sper, sa nu imi cada in mana. Oricum dupa cateva secunde voi apasa STOP-ul, apoi EJECT.
DAR.
Va voi povesti un film frantuzesc. Un tip, altfel cu o figura banala, cu o masina absolut normala, se indreapta spre un castel. La poarta de intrare, o chestie gigantica, dupa cum e si gradina, se vede ca e nemultumit ca cineva nu sare sa i-o deschida. Intra in cladire si dupa cum merge si-si pune manusile in locul adecvat incepe sa se simta ca de-al casei..
Ajunge intr-o camera unde vede o femeie violata si apoi impuscata, apoi niste copii executati si ei, apoi menajera, gradinarul, ....
Nu incepe sa tipe si pe fata nu i se citeste aproape nimic.
La un moment dat aude niste voci in germana. Asa ca se arunca intr-un dulap, unde dupa niste haine deschide o trapa secreta..Imediat ajunge intr-o alta camera lipita de sufragerie, cu oglinda semitransparenta (adica privind dintr-o parte e oglinda, din cealalta e geam)..
In incaperea de unde plecase intra niste SS-ist, ofiteri si trupa, care mai aduc, se distreaza...si apoi impusca o tipa mai in varsta. Tipul pare impasibil. Desi pe fata lui incep sa curga lacrimi..
Dupa ce nemernicii pleca tiptil si fara zgomot incepe sa cutreiere prin castelul semidistrus.
Se aprovizoneaza cu arme si munitie. Apoi treptat incepe sa ii execute pe nemti. La inceput cu arme albe si dupa ce ii imputineaza trece le cale cu glont, evident mai zgomotoase ..
In castel este si un ofiter SS mai destept care simte ca dusmanul ascuns cunoaste castelul. Asa ca incepe sa descopere o parte din accesele secrete, dar cu pierderi..
Finalul este in camera cu oglina semitransperenta. SS-istul a ramas singur, constient ca daca nu ii vin ajutoare va crapa si el. Seful lui ii imputa la telefon pierderea oamenilor lui si ca nu s-a descurcat.
Asa ca ofiterul se uita in gol in oglinda. Si brusc intelege cum de inamicul aflase si auzise toate planurile lui de lupta..
Pune mana pe pistol, il indreapta spre oglinda dar pana sa traga vede cum acesta incepe sa se topesca ..Apoi jetul unui aruncator de flacari il cuprinde.

Filmul se termina cu -evident - oamenii Rezistentei care se indreapta spre tipul care statea drept ca o statuie si i se adreseaza cu ceva de genul "Domnule conte, de abia acum am auzit...
Atunci mi-a fost clar de ce...

Aici e maiestria unui regizor. Fara imagini cu decapitari, mate, suc de rosii si gafaieli. Cu din astea pot face si eu o "capodopera"....Eventual studiez si un manual de tortura din Evul mediu si vai ce "dashtept" sunt in capul_la mine..

Filmul se numea parca "Oglinda". Evident ca nu e al lui Sergiu N..
Daca cineva il recunoaste si imi zice numele corect...Desi la cat e de dur...

#12
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006
saw
kill bill

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Dintre filmele "normale" - Rambo 4, Sin City, si Kill Bill

Alea care sunt si de groaza, nu ma pasioneaza.

#14
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008
[/quote]In schimb am vazut Irreversible, care e foarte violent fara sa fie comercial in stil hollywodian

sunt si filme hollywodiene decente care reusesc cat de cat sa lasa deoparte artificiile si cliseele din cetatea  filmului.exemple ar fi seria dead(night,dawn,day,land) a lui romero,hostel 1&2 ,grindhouse,sau seria saw,care totusi vad ca incepe sa se cam banalizeze

Edited by HorrorMaster, 13 April 2008 - 15:53.


#15
ddorin

ddorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2004

View PostPrien, on Apr 11 2008, 10:26, said:

Nu am vazut nici unul din filmele enumerate anterior. Si dupa descrierile facute cred, adica sper, sa nu imi cada in mana. Oricum dupa cateva secunde voi apasa STOP-ul, apoi EJECT.
DAR.
Va voi povesti un film frantuzesc. Un tip, altfel cu o figura banala, cu o masina absolut normala, se indreapta spre un castel. La poarta de intrare, o chestie gigantica, dupa cum e si gradina, se vede ca e nemultumit ca cineva nu sare sa i-o deschida. Intra in cladire si dupa cum merge si-si pune manusile in locul adecvat incepe sa se simta ca de-al casei..
Ajunge intr-o camera unde vede o femeie violata si apoi impuscata, apoi niste copii executati si ei, apoi menajera, gradinarul, ....
Nu incepe sa tipe si pe fata nu i se citeste aproape nimic.
La un moment dat aude niste voci in germana. Asa ca se arunca intr-un dulap, unde dupa niste haine deschide o trapa secreta..Imediat ajunge intr-o alta camera lipita de sufragerie, cu oglinda semitransparenta (adica privind dintr-o parte e oglinda, din cealalta e geam)..
In incaperea de unde plecase intra niste SS-ist, ofiteri si trupa, care mai aduc, se distreaza...si apoi impusca o tipa mai in varsta. Tipul pare impasibil. Desi pe fata lui incep sa curga lacrimi..
Dupa ce nemernicii pleca tiptil si fara zgomot incepe sa cutreiere prin castelul semidistrus.
Se aprovizoneaza cu arme si munitie. Apoi treptat incepe sa ii execute pe nemti. La inceput cu arme albe si dupa ce ii imputineaza trece le cale cu glont, evident mai zgomotoase ..
In castel este si un ofiter SS mai destept care simte ca dusmanul ascuns cunoaste castelul. Asa ca incepe sa descopere o parte din accesele secrete, dar cu pierderi..
Finalul este in camera cu oglina semitransperenta. SS-istul a ramas singur, constient ca daca nu ii vin ajutoare va crapa si el. Seful lui ii imputa la telefon pierderea oamenilor lui si ca nu s-a descurcat.
Asa ca ofiterul se uita in gol in oglinda. Si brusc intelege cum de inamicul aflase si auzise toate planurile lui de lupta..
Pune mana pe pistol, il indreapta spre oglinda dar pana sa traga vede cum acesta incepe sa se topesca ..Apoi jetul unui aruncator de flacari il cuprinde.

Filmul se termina cu -evident - oamenii Rezistentei care se indreapta spre tipul care statea drept ca o statuie si i se adreseaza cu ceva de genul "Domnule conte, de abia acum am auzit...
Atunci mi-a fost clar de ce...

Aici e maiestria unui regizor. Fara imagini cu decapitari, mate, suc de rosii si gafaieli. Cu din astea pot face si eu o "capodopera"....Eventual studiez si un manual de tortura din Evul mediu si vai ce "dashtept" sunt in capul_la mine..

Filmul se numea parca "Oglinda". Evident ca nu e al lui Sergiu N..
Daca cineva il recunoaste si imi zice numele corect...Desi la cat e de dur...

Cred ca este vorba de asta" http://www.imdb.com/title/tt0073864/  :)

#16
K-hole

K-hole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 06.03.2008
Riki-Oh: The Story of Ricky.

Edited by K-hole, 13 April 2008 - 16:24.


#17
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
e vorba de cel mai violent, nu de cel mai stupidolent

#18
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008

View PostK-hole, on Apr 13 2008, 17:24, said:

  

am auzit de el;chiar as vrea sa-l vad

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate