Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

LG KU990

- - - - -
  • Please log in to reply
1998 replies to this topic

#1
justy-93

justy-93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.09.2007
salut all...as vrea sa stiu ctva despre el:
1.Cati Gb suporta?(card)
2.pozele cum le scoate?
3.poti sa schimbi temele?
4.poti umbla pe youtube cum poate umbla iphone apple?


STIMA

#2
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
LG mi-a lasat un gust amar, la suport sunt chiar praf.
mai multe informatii AICI
Recomand sa te reprofilezi.

Edited by Rangerul, 01 April 2009 - 08:48.


#3
justy-93

justy-93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.09.2007
ce probleme pot sa apara la acest telefon? niciodata nu am avut LG am avut de asta intreb :):):)

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postjusty-93, on Mar 6 2008, 09:58, said:

ce probleme pot sa apara la acest telefon? niciodata nu am avut LG am avut de asta intreb :):):)


Deobicei la LG mergi la noroc, valabil la modelele mai ieftine .

Pe aparatele voastre apare acel logo DIVX ??? , in reclama de la TV apare , pe unele nu l-am vazut .

#5
Elena84

Elena84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.10.2007
Daca iti place LG e ok .Arata f bine iar pentru ce stie sa faca pretul e destul de ok .Daca intentionezi sa-l cumperi este o promotie la el.
Bafta

http://www.marketonl...g-ku990-viewty/

#6
bimbo

bimbo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.12.2005
Eu l-am luat ieri dintr-un shop orange,cu prelungire de abonament pe un an este 1250 RON.E codat in Orange.
Merge card de pana la 8 GB ,dar trebuie sa faci ceva artificii ca sa pacalesti telefonul.(teoretic el nu recunoaste carduri mai mari de 2 GB).Designul e clar urmas al lui Prada..liniile sunt in mare aceleasi.
Touchscreen-ul raspunde foarte bine,si recunoaste surprinzator de bine scrisul de mana .Are o tastatura (virtuala) normala,adica la fel ca la majoritatea modelelor,plus una QWERTY.
Da,suporta youtube,up si down.Are meniu de search cu google,gmail,harti,blogger.Suporta Divx.Are TV out DAR nu vine cu cablul inclus ,err...
Are un soft care face pe telefon colaje din poze si muzica foarte dragute,Muvee.
Nu a avut microsd card in pachet,mai dai vreo 50 RON pe unul de 2 GB.
Are ceva teme si le poti schimba,e un forum de KU990 in UK care iti da detaliile.
Camera pare OK dupa primele poze.lentilele sunt Schneider Kreuznach,5Mp...Face niste fime super in slow motion la 120fps ,poti vedea mai multe pe gsmarena,cu poze si filme in marime naturala.
Daca vrei un telefon Business,NU E.E un telefon axat pe multimedia,desi are meniuri destul de bogate si usor de intuit.Poti instala Opera ,are Google maps...Vine si cu un mic Stylus gen breloc(daca ai degete FOARTE mari e folositor )
Radioul merge NUMAI cu casti din cate vad..are un adaptor de casti deci poti folosi practic orice alte casti.
In principiu cand nu e deschis putini isi pot da seama ca e un telefon,arata mai degraba a camera
Poti conecta un GPS receiver pe usb din cate am aflat,si dispaly ul e destul de mare.
Am mers pe ideea ca in urmatorii 10 ani majoritatea vor trece pe touchscreen,si e bun de practica
So far so good ,e de abia ziua 2

#7
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Salve, eu detin un exemplar de o luna de zile.

Puncte forte: display-ul superb  :inlove: , design, camera foto de 5 MP si camera video care poate filma la 120 FPS.

Probleme: sunetul relativ slab in casti (cei care au avut un telefon din seria Walkman o sa simta diferenta), durata de viata a bateriei destul de mica.

Am atasat cateva poze facute cu el:

[ http://img137.imageshack.us/img137/2096/p220308161301cs3.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img99.imageshack.us/img99/6498/p2203081615vs4.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by superdefekt, 26 March 2008 - 20:39.


#8
radub28

radub28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.03.2008

View Postsuperdefekt, on Mar 26 2008, 20:34, said:

Salve, eu detin un exemplar de o luna de zile.

Puncte forte: display-ul superb  :inlove: , design, camera foto de 5 MP si camera video care poate filma la 120 FPS.

Probleme: sunetul relativ slab in casti (cei care au avut un telefon din seria Walkman o sa simta diferenta), durata de viata a bateriei destul de mica.

Am atasat cateva poze facute cu el:

[ http://img137.imageshack.us/img137/2096/p220308161301cs3.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img99.imageshack.us/img99/6498/p2203081615vs4.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Puteti va rog muuuuu....uuult sa faceti un review al telefonului..cum vi se pare fiecare functie, cum se descrurca telefonul, bateria, etc, ca m-ar ajuta foarte mult ca vreau sa imi cumpar si eu unul, dar aud tot felul de voci contra... asa ca va rog sa faceti un review ca sa stim si noi daca s-al cumparam sau nu.Ne-ati ajuta foarte mult!

#9
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
O sa fac zilele astea un review, momentan sunt prins cu diverse, dar cu prima ocazie o sa fac  ^_^

#10
marius323

marius323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.01.2007
dupa pareera mea in afara de faptul ca filmeaza cel mai bine la ora actuala si suporta Dvix nu face altceva nimic il folosesc de 3 saptamani ieri sa blocat softul adica apare ecranul galben si la revedere din cate am inteles de la reprezentantul Germanos este o problema de fabricatie si dureaza pana la 30 zile reparatia asa ca acuma stau si astept poate apare modelul nou pana vine de la reparat

#11
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Al meu nu s-a blocat.
Probabil ca al tau are ceva probleme, sau dupa cum a zis si persoana de la Germanos, provine dintr-un lot cu probleme.

#12
bimbo

bimbo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.12.2005
Si al meu merge impecabil.Daca nu stii ce faci si te joci cu alte soft-uri cum este EFS ,poti avea probleme.
Reviw foarte detaliat ,cu imagini si filme gasesti pe gsmarena,scuze, NU este o reclama.

Edited by bimbo, 11 April 2008 - 09:59.


#13
Francois_mist

Francois_mist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2008
Mi-am luat un LG KU990 Viewty ieri. Telefonul e ok, dar am o mica nelamurire la el. E cumparat de la un provider de telecomunicatie din Italia numit "3" sau "Pineta 3" nu sunt sigur.

Nelamurirea pe care o am este ca, pe ecranul principal (desktop daca il putem numi asa) am 2 butoane de care nu pot scapa (nu le pot indeparta de pe ecran), cred ca am accesat toate setarile dar nu am gasit o modalitate de a adauga sau indeparta butoane pe desktop.

Mai jos am atasat link youtube cu telefonul, exact asa cum il am si eu, si se vede destul de clar lucrul la care fac referire(este un 3 mare stanga jos si un Triunghi dreapta jos), am sa incerc sa fac un screenshot, sau o fotografie modificata aratand exact butoanele.

http://www.youtube.c...feature=related

Daca ma puteti ajuta va rog contactati-ma pe id yahoo messenger: [email protected]

#14
elenna24

elenna24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2008
Am achizitionat si eu de curand un Lg Viewty.....totul e ok la el, imi place, dar ar fi o problema....nu mi prea place ca incarca bateria cand folosesc cablu de date....cum pot sa fac sa nu mai incarce bateria prin cablu de date? este vreo setare din telefon?

#15
marius323

marius323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.01.2007
nu poti sa deconectezi incarcarea in modul USB

#16
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
Review si mai detaliat gasiti si pe aria mobile de pe Softpedia: LG KU990 Viewty Review

#17
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
salut, sunt prospatul proprietar al acestui model, momentan sunt multumit, dar nu prea stiu mare lucru despre el, de exemplu cam la ce pret il gasim in tara. Eu la-m primit cadou.

#18
dorinel2k

dorinel2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.06.2008
a instalat cineva themes manager? sau teme  ? cu efs ?:) as avea nevoie de putin ajutor :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate