Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

cum sa construiesc un sistem boxe 2.0 pt PC?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
viespone

viespone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.11.2007
Buna!
Sunt complet necunoscator in domeniul electrotehnicii insa deoarece n-am gasit oferte convenabile de boxe 2.0 din lemn si membrana de cauciuc, ma vad nevoit sa construiesc un sistem boxe 2.0 pt PC-ul meu daca vrea sa am asa ceva.....
Ma intereseza un sistem audio 2.0 simplu, mic, fara mari pretentii, dar sa am un sunte curat si clar. Nu volumul ma intereseaza (mai ales ca stau la bloc), ci calitatea sunetului....
Ma poate ajuta cineva cu sfaturi pertinente, cu scheme samd cum sa imi construiesc singur asa ceva? Sau daca stie cineva un magazin de unde as putea sa-mi cumpar un sistem 2.0 din boxe de lemn si membrana de cauciuc la un pret mic, mi-ar fi mai simplu... doar ca nu gasesc decat sisteme mari si scumpe.....si nu-mi permit....

Multumiri anticipate!

Dani

#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Uite aici ceva ieftin si bun  :rolleyes: http://www.be-loud.r...at/Monitor_220/

Am vazut ca baietii de pe forumurile de specialitate din Romania le lauda foarte mult.

2 * 1,5 mil + un amplificator decent ( SH chiar ) si te-ai scos  :coolspeak:

#3
hal1

hal1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.09.2006
[quote name='viespone' date='Dec 6 2007, 11:24' post='3750544']
Buna!
Sunt complet necunoscator in domeniul electrotehnicii insa deoarece n-am gasit oferte convenabile de boxe 2.0 din lemn si membrana de cauciuc, ma vad nevoit sa construiesc un sistem boxe 2.0 pt PC-ul meu daca vrea sa am asa ceva.....
Ma intereseza un sistem audio 2.0 simplu, mic, fara mari pretentii, dar sa am un sunte curat si clar. Nu volumul ma intereseaza (mai ales ca stau la bloc), ci calitatea sunetului....

Poate sistemul acesta cu amplificator pe lampi si boxe din lemn este ceea ce-ti doresti de la NIVS T2:http://sound.atctrade.com/eng/
Calitate la un pret rezonabil...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate