Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Concurs cu premii!

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#19
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
E din mana filmat da.

#20
Preot

Preot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.11.2007

View Postvajumic, on Nov 19 2007, 21:12, said:

da, noi stim ca nu ai vrut, dar ti-a cam reusit fara sa-ti dai seama. ei, nu-ti face probleme, am fost si eu pe unde esti tu acum si am vazut ca la majoritatea calitatea asta este esentiala si daca nu exista dinainte, se dezvolta foarte frumos pe parcurs. :D

ce mi se pare haios este faptul ca desi ti-a fost inchis topicul deschis de tine cu alt username, din cauza ca nu prea a vrut nimeni sa-ti dea mura-n gura, organizezi un concurs cu premii. ce frumos! hihihi

@moderatori: scuze, dar nu m-am putut abtine
asta e caracteristica teologilor, draga Vajumic!si tu ai fost unul...
si apoi...perseverenta!ce ai cu mine daca vreau sa dau bani(din toata saracia)?!?!?

#21
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View PostPreot, on Nov 20 2007, 00:04, said:

asta e caracteristica teologilor, draga Vajumic!si tu ai fost unul...
si apoi...perseverenta!ce ai cu mine daca vreau sa dau bani(din toata saracia)?!?!?

:w00t:=))

este o caracteristica a celor care aspira la ceva mult prea inalt pentru ei, nu a teologilor. eu nu ma consider teolog. teologi sunt mult prea putini pe la noi, daca intelegi la ce ma refer. da, am fost si eu pe acolo si noroc ca m-am lecuit. mersi

mi-a placut tare rau asta cu "din toata saracia"! :)) las' ca te faci tu mare si o sa ai. dar acum, pe bune. tu ai o camera. tu stii cum e cu dumnezeu si cu biserica. si sa nu ai habar de filmat ai putea sa-i spui unui cameraman cum sa ti-l incadreze pe iisus sau din ce unghi sa-ti ia cupola bisericii, cam ce muzica s-ar potrivi. dar ai si camera si poate ai si ceva habar de filmat... incearca singurel, macar. arata ce ai facut, si poate ti se vor da ceva sfaturi. iar atitudinea ta, asa cum spuneau unii a fost una aroganta, nu numai fata de cei de pe aici, ci si fata de doamne doamne pe care vrei tu sa-l filmezi.

hai ca nu ma potolesc si-mi iau iar vreun suspend. uite, scrie-mi pe pm si=ti arat eu cateva minute de biserica filmata. asa, ca sa fiu si putin on topic

Edited by vajumic, 20 November 2007 - 02:34.


#22
Preot

Preot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.11.2007

View Postvajumic, on Nov 20 2007, 02:31, said:

:w00t:=))

este o caracteristica a celor care aspira la ceva mult prea inalt pentru ei, nu a teologilor. eu nu ma consider teolog. teologi sunt mult prea putini pe la noi, daca intelegi la ce ma refer. da, am fost si eu pe acolo si noroc ca m-am lecuit. mersi

mi-a placut tare rau asta cu "din toata saracia"! :)) las' ca te faci tu mare si o sa ai. dar acum, pe bune. tu ai o camera. tu stii cum e cu dumnezeu si cu biserica. si sa nu ai habar de filmat ai putea sa-i spui unui cameraman cum sa ti-l incadreze pe iisus sau din ce unghi sa-ti ia cupola bisericii, cam ce muzica s-ar potrivi. dar ai si camera si poate ai si ceva habar de filmat... incearca singurel, macar. arata ce ai facut, si poate ti se vor da ceva sfaturi. iar atitudinea ta, asa cum spuneau unii a fost una aroganta, nu numai fata de cei de pe aici, ci si fata de doamne doamne pe care vrei tu sa-l filmezi.

hai ca nu ma potolesc si-mi iau iar vreun suspend. uite, scrie-mi pe pm si=ti arat eu cateva minute de biserica filmata. asa, ca sa fiu si putin on topic
stai linistit, vajumic!eu nu m-am lecuit!tot preot vreau sa ajung!dar sa se mai limpezeasca lucrurile!am o impresie extraordinara despre noul patriarh!cred ca va face treaba, va inlatura nepotismul si va aprecia valoarea(cat de cat)!doar ca m-am apucat de filmari pt ca am avut prieteni care se ocupau cu asta!si acum 2 ani am si deschis firma,sa fiu in legalitate, sa o iau pe cont propriu si poate sa prind un fond nerambursabil pe ea!
in legatura cu biserica....am filmat si eu vreo 10-20 pana acum, stiu sa incadrez, m-am "meditat" cineva(ca sa zic asa), dar asteptam prin acest concurs sa vad ceva nou, sublim, un "tocco di classe", o muza care sa ma inspire si mai mult!asta e obolul meu pe care vreau sa il aduc teologiei careia ii sunt tributar!Vreau sa realizez un frumos Documentar!!!

#23
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Sa inteleg ca eu o sa castig concursul pt ca numai eu am postat clip. :P
Ce tare.

#24
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwassa, on Nov 26 2007, 15:06, said:

Sa inteleg ca eu o sa castig concursul pt ca numai eu am postat clip. :P
Ce tare.
ai rabdare sa vedem ce zice juriul ca poate nu trece nic de de sferturi  :P

#25
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
da Wassa!TU CASTIGI PREMIUL daca nu se mai anunta nimeni!!!

#26
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostZenus, on Nov 27 2007, 10:54, said:

da Wassa!TU CASTIGI PREMIUL daca nu se mai anunta nimeni!!!

si i-i dai premiul, personal, la Alba Iulia la Workshop    :first:

#27
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
faci ce faci si iar iti faci reclama la workshop!si eu vin!abia astept sa invat toate cele de pe lista!mai ales ca nu se va edita un dvd cu tehnicile invatate!
sper ca cei care vin vor invata si niste TEHNICI DE FILMARE A UNEI BISERICI, mai ales ca pe 15 si 16 e workshopul, fura ideile si apoi trec printr-o biserica, dau contur acestor idei, care vor prinde viata intr-o editare geniala pana pe data de 23 decembrie, cand se va delibera asupra castigatorului acestui concurs in valoare de 300 ron(cam cat costa workshopul)!
e corect, glido?

#28
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Bine'nteles ca-i fac reclama doar e COPILUL MEU

#29
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Sorry eu nu vin la workshop. :(

#30
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwassa, on Nov 27 2007, 19:08, said:

Sorry eu nu vin la workshop. :(
atunci nu primesti premiu  :P

#31
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View Postglido, on Nov 27 2007, 22:33, said:

atunci nu primesti premiu  :P
Da normal. <_<

#32
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
castigatorul nu trebuie sa participe neaparat la workshop...dar e bine de stiut ce ne preda ! :P

Edited by Zenus, 28 November 2007 - 12:41.


#33
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Da...ca orice concurs din Romania noastra draga se suceste spre final.
E.

#34
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
hai nu plange,  :console: vb cu preotu si til trimite prin posta

#35
covasna522

covasna522

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 20.10.2005
spui de inspiratie-muza-
fara o motivatie puternica nu o  sa obtii ceea ce doresti
nu tehnica trebuie sa predomine ci motivatia.
nu filmarea zidurilor sau a picturilor vor da frumosul,
transmite sentimentele ce le simti atunci cand filmezi  sfantul lacas,
care pot fi ale unui laic sau ale unui credincios.

#36
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Hai sa nu o dam in alte "alea". Si eu am niste idei fantastice, dar nu le pot pune in practica din diferite motive: nu am talentul de a le pune, nu am experienta necesara, nu am suportul necesar. Daca as dori sa imi pun ideile in practica, as apela la cineva care are ceea ce imi lipseste mie.
Acum gata cu offtopicul.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate