Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Prezentare forum Softpedia in emisiunea AUTOFORUM

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
claudiu78

claudiu78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.06.2006
Salutare,

Sunt producatorul emisiunii Autoforum de pe Prima TV. Sambata 29 septembrie vom prezenta sectiunea auto din forumul Softpedia la noi in emisiune. Pentru asta am nevoie de ajutorul vostru, mai exact - va rog sa va spuneti parerile voastre aici sau aici


1. Ce parere aveti despre forumul www.softpedia.com (sectiunea auto)?

2. Ce parere aveti despre moderatori / administratori?

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in acest forum si cu ce este el superior celorlalte forumuri?

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
OFF: Am vrut sa ma inregistrez pe forumul vostru si nu prea a reusit sa-mi trimita mailul  <_<

Uite, ca a venit si randul nostru sa fim prezentati la TV! Acesta nu poate fi decat un lucru bun!
Iar ca sa fiu cat mai ontopic, am sa raspund punctual intrebarilor:

1. Parerea mea despre acest forum, este in general buna, cu toate ca exista si mici scapari, dar moderatorii isi fac treaba si au reusit sa mai tempereze din frustrarile anumitor membrii, prin crearea unui topic de "fun".

2. Desi sunt unul dintre utilizatorii cu drepturi de administrare pe acest forum, pot spune ca moderatorii sunt ok, spre deosebire de alte forumuri (vezi Dacia Club/Reno, etc.) unde la primul off-topic esti sanctionat iar la al doilea suspendat/banat. Nu asa se castiga membrii noi!

3. Am avut o initiativa de a face un sticker al forumului, sa il lipim fiecare pe masina lui, din pacate nu prea am avut sprijinul conducerii, desi ni s-a promis acest lucru.

4. Faptul ca este un forum mare si cuprinde foarte multe informatii din majoritatea domniilor este un lucru bun si folositor. Este mult mai usor sa cauti o informatie  intr-un sigur loc decat in mult mai multe. Cred ca am explicat la punctul 2 de ce vad superior acest forum fata de altele...

Edited by Marius3k, 25 September 2007 - 09:45.


#3
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
1. Aria auto mi se pare foarte bine organizata/moderata (fata de alte forumuri cu profil auto, unde nu de putine ori, la cea mai mica perla pe care o spui te considera un "altul care nu stie nimic si se baga in seama").
2. Moderatorii acestei arii isi fac foarte bine datoria, no comment. Administratorii forumului sunt niste oameni de nota 11 (Ma bucur enorm ca am avut prilejul sa-i intalnesc face 2 face)
3. --------
4. Initial pe acest forum am "aterizat" la sectiunea electronica de pe alt forum, m-am inregistrat, am postat in 2-3 subescte dupa care nu am mai intrat o vreme :)
Cu ce esti superior? Informatie multa, structurata foarte bine si usor accesibila. Moderatorii si in general si utilizatorii sunt ingaduitori cu cei care sunt la inceput si vor sa invete cate ceva.

Edited by darkangelbv, 25 September 2007 - 13:34.


#4
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
1. Ce parere aveti despre forumul www.softpedia.com (sectiunea auto)?
-Am o parere foarte buna, am ajuns sa cunosc multi oameni din diferite colturi ale tarii, Arad, Hateg, Craiova, Bucuresti, chiar ne-am intilnit cu familile, cu prietenele, la un gratar prin muntii Retezat.

2. Ce parere aveti despre moderatori / administratori?
-Cum sint moderator pe aceasta arie, nu pot sa spun nimic despre moderatori ( sa spuna altii ), de administratori, imi pare rau ca nu am ajuns sa-i cunosc si in realitate, dar de pe forum pot sa spun ca sint oameni de nota 10.

3. Aveti sugestii sau propuneri de facut?
-Da, am in cap multe si incet, incet, le voi pune in aplicare cu ajutorul colegilor si mai ales al userilor.
Aceasta arie este ca o familie numeroasa, sint multi useri care posteaza numai aici si ca in orice familie exista si nazdravani, dar sint nazdravanii nostri, care fac aria mai colorata.   :)

4. Ce v-a determinat sa va inregistrati in acest forum si cu ce este el superior celorlalte forumuri?
-Discutile libere, degajate, glumele, m-au facut sa pun acest forum pe primul loc.
M-am inscris pe forum, in special pt aria auto si am ramas fidel acestei arii, drept dovada administratorii m-au urcat in functia de moderator, sper sa nu dezamagesc pe nimeni.

Edited by MAK, 25 September 2007 - 15:08.


#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
1. Aria AUTO este suficient de bine structurata si organizata. Forumul per ansamblu consider ca este suficient de exhaustiv sa acopere orice cerinte din partea utilizatorilor, mai ales daca au nevoie de ajutor.

2. Moderatorii sunt in primul rand oameni, cu bune si cu rele. Fiecare incearca sa-si faca treaba cat mai bine cu putinta, unii mai gresesc, altii nu. Unii reusesc altii nu. Fiecare are viata personala si nu poate trai numai pe forum. Cel mai important lucru este ca opinia userilor ocnteaza, atat pentru moderatori, cat si pentru Admini (cum s-a mai spus, oameni de nota 10) si chiar daca apar probleme ele sunt rapid remediate.

3. Pentru Softpedia ? Acum ? Nu. Dar la momentul la care apar, vor fi facute si mai mult ca sigur se va tine cont de ele.

4. Comunitatea, familia ! Si este superioara (comunitatea) prin insasi membrii ei !

#6
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
1. Aria auto SOFTPEDIA este un loc unde intalnesti personaje colorate, de la pasionati de masini si pana la obsedati ai unei marci anume sau diversi pioni ce lucreaza la firme auto (acestia din urma sunt un cazuri interesante chiar, ei incercand sa afle parerea clientilor prin intermediu forumului sau sa disculpe o gafa a firmei pentru care lucreaza).

2. Moderatorii sunt de departe cei mai indulgenti de pe orice forum auto romanesc. Astfel, pererea despre o masina, un eveniment, etc, poate fi exprimata fara cenzura (cum e in cazul unor forumuri monomarca). Discutiile devin in acest fel constructive si in final toti cei interesati afla informatii pretioase.

3. NU

4. Cautam un loc de munca la vremea inscrierii si aveam mult timp liber. Mi-am gasit de munca prin intermediul acestui forum si e chiar un job placut.  Apoi vizitele aici au devenit obisnuinta , iar topicuri precum "logan versus all cars " si " guess the car" fac parte din lectura mea zilnica.

#7
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
1. Aria auto este suficient de "cuprinzatoare" si foarte bine organizata pe subforumuri , in asa fel incat poti sa obtii de cele mai multe ori informatiile dorite indiferent de marca masinii. Fiind forumul cu cei mai multi useri , automat sunt si oameni foarte priceputi si care sunt in masura sa dea sfaturi competente si  sa sustina discutii argumentate inteligent.

2. Moderatorii, se pare ca au fost alesi pe merite si cel mai important este ca majoritatea nu sufera de ei. Despre administratori ... modul in care au reusit sa dezvolte acest forum cred ca vorbeste de la sine.

3. Nu pentru aria auto.

4. Nevoia m-a determinat sa ma inscriu si primele posturi au fost in interes de serviciu , posturi la care am primit raspunsuri scurte si la obiect.Apoi am descoperit aria auto si cum este un domeniu care ma pasioneaza am zis ca nu e rau sa mai arunc cate un ochi din cand in cand (:) defapt aproape zilnic).

Edited by Vlad_int1, 25 September 2007 - 20:05.


#8
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Tocmai ne-au dat la TV :P
Are cineva inregistrarea?

#9
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostMarius3k, on Sep 29 2007, 10:48, said:

Tocmai ne-au dat la TV :P
Are cineva inregistrarea?


Huh??

Și ce s-a spus ?? :P

#10
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostZamolxel, on Sep 29 2007, 10:52, said:

Huh??

Și ce s-a spus ?? :P
pfoai ma si eu nu m-am uitat.Ma facurati curios

#11
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Pai s-a prezentat forumul...cred ca a fost si un interviu... Nici eu n-am vazut, ci doar am "ascultat" prin telefon. :lol:

#12
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Miercuri din cate am inteles va fi disponibila inregistrarea pe autoforumtv.ro. :D

#13
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
inregistrarea emisiunii este disponibila pentru download aici. Enjoy!

Edit: Se pare ca nu e chiar asa. Mai caut prin arhivele lor...

Edited by Marius3k, 03 October 2007 - 16:57.


#14
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

View PostMarius3k, on Oct 3 2007, 17:51, said:

Edit: Se pare ca nu e chiar asa. Mai caut prin arhivele lor...
Not yet, fisierul cu emisiunea a fost urcat prost sau ceva de genul.

Oricum n-ai pierdut nimic, stai calm (I suck at teh camera, wanna cookie? :photo: ).


Mesajele voastre in schimb au fost citite cu intonatia necesara din cate imi aduc aminte  :lol:.

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
m-au intrebat la tembelizor daca am carnet? :lol:

#16
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Hehe, nope. Au dat doar din mesajele scrise mai sus.

#17
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Bre Maxi, tu ai mai fost la TV, ce-ti trebe? :harhar:

@Wildchild, o sa te vedem, lol :w00t:

#18
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Ba, unde putem vedea si noi inregistrarea aia, ca sunt curios daca l-au intrebat pe maxi cu intonatia corecta daca are permis sau nu.  :lol: :lol:

Edited by Night Elf, 03 October 2007 - 20:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate