Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 

jFileEncrypt

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.139
  • Înscris: 28.04.2006
Salut. M-am uitat prin sectiunea asta si mi-a placut.. asa ca am zis sa adaug si eu un program facut de mine.

Este un program care cripteaza fisierele folosind algoritmul de criptare AES (cel mai performant la ora actuala si imposibil de "spart" - cel putin nu in viata noastra) si, evident, le si decripteaza. Criptarea si decriptarea se fac pe baza de parola.

Astept sa-l incercati.. si.. sunt curios care e parerea voastra. Sa-mi ziceti orice bug/sugestie/comentariu.
Un "bug" il stiu deja: nu folosesc thread-uri cand fac criptarea/decriptarea, deci la fisiere mai mari o sa inghete interfata grafica pana cand se termina criptarea. O sa rezolv asta cat de curand.

Numai bine!

Fișiere atașate



#2
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 26.09.2006
Fain programul! Bravo! Am o intrebare. Stii cumva si programare pt symbian? As avea o idee de program foarte util.

Editat de marian_h, 14 noiembrie 2006 - 01:03.


#3
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.139
  • Înscris: 28.04.2006

View Postmarian_h, on Nov 14 2006, 01:02, said:

Fain programul! Bravo! Am o intrebare. Stii cumva si programare pt symbian? As avea o idee de program foarte util.

Merci. Nu, programare pt Symbian nu am facut, doar pt J2ME. De ce, si tu vrei criptarea transmisiei vocale intre doua telefoane?  :)

#4
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.271
  • Înscris: 02.09.2006
Cum se foloseste ? M-am uitat prin el, am rulat si runme.bat dar nu se intampla nimic.

#5
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 26.09.2006

View Postammon06, on Nov 14 2006, 14:44, said:

Merci. Nu, programare pt Symbian nu am facut, doar pt J2ME. De ce, si tu vrei criptarea transmisiei vocale intre doua telefoane?  :)

Nu e vorba de asta. Am nevoie de o aplicatie java care o data instalata intr`un telefon sa trimita toate SMS-urile primite pe acel telefon catre alt numar de telefon. Deci sa functioneze ca un fel de server care scaneaza shi cand s`a primit mesaj sa il trimita mai departe la alt numar.

Editat de marian_h, 14 noiembrie 2006 - 16:50.


#6
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.139
  • Înscris: 28.04.2006

View Postmsmihai, on Nov 14 2006, 16:13, said:

Cum se foloseste ? M-am uitat prin el, am rulat si runme.bat dar nu se intampla nimic.

Cum adica nu se intampla nimic? Ai Java (runtime-ul) instalat? Programul este scris in java, deci are nevoie de masina virtuala. Cand rulezi bat-ul, el apeleaza acel fisier .jar, si ar trebui sa-ti apara o interfata grafica destul de sugestiva. Ca sa vezi de ce nu merge, ruleaza bat-ul ala din command prompt (deschide cmd si ruleaza-l acolo; eroarea o sa ramana scrisa pe ecran)

View Postmarian_h, on Nov 14 2006, 16:50, said:

Am nevoie de o aplicatie java care o data instalata intr`un telefon sa trimita toate SMS-urile primite pe acel telefon catre alt numar de telefon. Deci sa functioneze ca un fel de server care scaneaza shi cand s`a primit mesaj sa il trimita mai departe la alt numar.

Uite o sa ma interesez sa vad daca se poate face cu Java MicroEdition. Daca gasesc ceva, postez pe forum.

#7
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 26.09.2006
Ti`as fi recunoscator.

#8
dumiflo

dumiflo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 29.12.2006

View Postammon06, on Nov 14 2006, 20:21, said:

Cum adica nu se intampla nimic? Ai Java (runtime-ul) instalat? Programul este scris in java, deci are nevoie de masina virtuala. Cand rulezi bat-ul, el apeleaza acel fisier .jar, si ar trebui sa-ti apara o interfata grafica destul de sugestiva. Ca sa vezi de ce nu merge, ruleaza bat-ul ala din command prompt (deschide cmd si ruleaza-l acolo; eroarea o sa ramana scrisa pe ecran)
Uite o sa ma interesez sa vad daca se poate face cu Java MicroEdition. Daca gasesc ceva, postez pe forum.


din cmd :

D:\_share\jFileEncryption>java -jar jFileEncryption.jar
'java' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

#9
pacoste

pacoste

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 12.05.2006
nu cred ca am postat unde trebuie..nu prea ma pricep la crypt ..etc..am nevoie de ajutor putin..deci :am niste logur de la un program si nu pot sa le vad ..imi apar semne cifre litere; mi-a zis cineva ca e cryptat dar habar n`am de chestiile astea ..dak poate cineva sa-mi dea un sfat

#10
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.139
  • Înscris: 28.04.2006

View Postdumiflo, on Dec 29 2006, 15:24, said:

D:\_share\jFileEncryption>java -jar jFileEncryption.jar
'java' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Nu ai java in PATH sau mai probabil nu ai masina virtuala instalata (pt ca atunci cand o instalezi, ea se seteaza automat in PATH).
Download pt J2RE 6 - https://sdlc1d.sun.c...99C952A339E26A6

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate