Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

se merita facultatea de arhitectura?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
ZInK

ZInK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2006
salut!
sunt in clasa a 11-a la mate-info si inca nu m-am hotarat ce sa aleg pt viitor.
hai sa va spun ce imi place sa fac: pagini web. adica si partea grafica, dar si un pic de programming; imi place sa lucrez in photoshop, in programe 2d, 3d (3ds max). imi place sa desenez (pe hartie) cladiri, perspective, etc  :D  dar nu prea am talent asa mult, nici nu practic des chestia asta.
Primul meu gand s-a dus la facultatea de arhitectura.
apoi am auzit cat de grea e si ca are 6 ani si deja nu prea sunt asa entuziasmat sa dau.
cine a absolvit sau e student la fac de arhitectura din buc il rog sa-mi spuna si mie cam ce se face, ce materii, cate ore pe saptamana, se face ceva si pe calculator sau doar pe foaie, din ce se dau examene, dak e de tocit ceva? in general cateva idei asa bune si rele despre facultate. Daca aveti ceva subiecte sau exemple de ce se preda pe-acolo m-ar ajuta mult   ;)
Si ce alte optiuni as mai avea? Ma gandeam si la facultatea de design, daca imi puteti da mai multe detalii.
Mersi mult si astept sfaturile voastre!

#2
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Da si tu un search odata :
http://forum.softped...howtopic=156913

#3
ZInK

ZInK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2006

View Postkrossfire, on Sep 12 2006, 15:06, said:

Da si tu un search odata :
http://forum.softped...howtopic=156913

am vaz topicul acela si poate k trebuia sa dau un reply acolo dar vroiam ceva mai multe detalii
asa k dak poate sa imi zica cineva ceva in plus fata de ce e acolo ii sunt recunoscator
ms si scz de double post

#4
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View PostZInK, on Sep 12 2006, 16:02, said:

am vaz topicul acela si poate k trebuia sa dau un reply acolo dar vroiam ceva mai multe detalii
asa k dak poate sa imi zica cineva ceva in plus fata de ce e acolo ii sunt recunoscator
ms si scz de double post

Da, da, sigura ca da...
Te iertam de data asta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate