Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Problema citire CD-uri la o combina Samsung

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, dar as vre si eu un sfat.

Am o combina Samsung MAX ZB550, cu platan de 3 discuri, care citeste si MP3-uri. O am de vreo 2-3 ani, si nu am citit prea multe CD-uri cu ea, majoritatea timpului o folosesc pentru radio sau ca intrare audio de la computer.

Pana acum nu am avut nici o problema, citea absolut orice CD, chiar si CDRW cu MP3-uri, dar acum insa nu mai citeste nici un CD, indiferent pe care dintre cele 3 platane il plasez. Imi spune ca nu exista CD...

Ma gandesc ca s-a depus praful pe senzorul de CD, din moment ce nu mai citeste nici un CD din cele 3...

Ce solutie as avea? Pot sa folosesc unul dintre acele CD-uri de curatare care au perisori? Ca cineva mi-a spus ca e interzis sa folosesti asa ceva pentru combinele care au si suport MP3...

Merci.

#2
blue_maniak

blue_maniak

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 20.03.2007

View Postgalex, on Jul 5 2006, 12:32, said:

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, dar as vre si eu un sfat.

Am o combina Samsung MAX ZB550, cu platan de 3 discuri, care citeste si MP3-uri. O am de vreo 2-3 ani, si nu am citit prea multe CD-uri cu ea, majoritatea timpului o folosesc pentru radio sau ca intrare audio de la computer.

Pana acum nu am avut nici o problema, citea absolut orice CD, chiar si CDRW cu MP3-uri, dar acum insa nu mai citeste nici un CD, indiferent pe care dintre cele 3 platane il plasez. Imi spune ca nu exista CD...

Ma gandesc ca s-a depus praful pe senzorul de CD, din moment ce nu mai citeste nici un CD din cele 3...

Ce solutie as avea? Pot sa folosesc unul dintre acele CD-uri de curatare care au perisori? Ca cineva mi-a spus ca e interzis sa folosesti asa ceva pentru combinele care au si suport MP3...

Merci.


aceeasi problema o am si eu cu o combina aiwa ... cu toate ca am sters capul laser:|

#3
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.361
  • Înscris: 24.03.2006
Cu ce anume ai curatat lentila laserului ?
Eu am avut in trecut un system SHARP de mare calitate. L-am tot curatat cu un disk dinala "specializat" ca intr-o zi sa nu mai mearga deloc. Probabil perii respectivi, prin frecare repetata fie au zgariat lentila fie au facut-o mata. La mine a trebuit inlocuita toata unitatea laser. Ceva de genul asta > http://www.donberg.ie/pics/s/soha1.jpg

De vreo 3 ani am un system Sony pe care nu l-am sters cu asa ceva absolut niciodata si merge perfect si acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate