Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Traiasca Google - ca e plin de idei

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

Buletinul informativ Neogen Asociati
Parteneriat in adevaratul sens al cuvantului

Parteneriatele presupun beneficii pentru ambele parti implicate, ca urmare a cooperarii. Neogen este in continua cautare de metode prin care sa creasca nivelul de satisfactie a partenerilor sai.
Neogen Publicitate a implementat preturi flexibile pentru advertiseri, ceea ce inseamna ca veti putea castiga mai multi bani cu ajutorul site-urilor dvs. si vizitatorilor.
In calitate de Asociati Neogen veti obtine si in continuare 50% din sumele platite pentru click-urile vizitatorilor site-ului dvs. (in sistem CPC) sau numarul de afisari ale reclamelor (in sistem CPM). Noutatea este ca advertiserii pot alege preturi mai mari pentru click-uri/afisari. Drept urmare, dvs. puteti castiga mai mult.

Eu nu am inteles totusi de ce as alege sa platesc un pret mai mare ? Care sunt avantajele daca platesc mai mult decat ceilalti ? Sunt afisat primul in supermotorul de cautare neogen ?  :lol:

#2
XandroZ

XandroZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.06.2006
explicatia este simpla
nu stiu cum e la neogen dar la google cei care dau bani mai multi ii pui in reclama primii daca foloseti sa zic skyscrapper
de asemenea poti sa blochezi sa afiseze ca reclama url-urile care platesc putin
-neogen fiin "copyrighter" probabil e la fel

#3
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

de asemenea poti sa blochezi sa afiseze ca reclama url-urile care platesc putin

nu inteleg?

Tu, ca publisher, sa blochezi afisarea reclamelor care platesc putin?  :confuzzled:

Nu prea cred.

#4
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 pstefan75, on Jun 16 2006, 19:35, said:

nu inteleg?

Tu, ca publisher, sa blochezi afisarea reclamelor care platesc putin?  :confuzzled:

Nu prea cred.

Corect! Se poate bloca anumite siteuri care credzi tu ca platesc putin, si anume prin Competitive Ad Filter.
Este o optiune de la google adsense unde te lasa sa blochezi 200 de siteuri care vrei tu.

#5
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

 radetzy, on Jun 16 2006, 21:07, said:

Corect! Se poate bloca anumite siteuri care credzi tu ca platesc putin, si anume prin Competitive Ad Filter.
Este o optiune de la google adsense unde te lasa sa blochezi 200 de siteuri care vrei tu.


Asa e, insa un site azi poate sa plateasca cu 5 centi clickul si maine cu 5 dolari.

Acel filtru de reclame e util mai ales daca vrei sa blochezi reclama pentru situri care nu-ti plac sau cele concurente cu acelasi continut (tip) sa nu-ti plece vizitatorii la concurenta.

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 pstefan75, on Jun 16 2006, 20:36, said:

Asa e, insa un site azi poate sa plateasca cu 5 centi clickul si maine cu 5 dolari.

Nu cred ca o sa plateasca mai mult decat o pus la inceput. Eu am blocat vreo 70 de siteuri care erau clar MFA (made for adsense) si nu cred ca vreun site din care lam blocat o sa plateasca mai mult pentru reclame.

#7
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

 radetzy, on Jun 16 2006, 23:00, said:

Nu cred ca o sa plateasca mai mult decat o pus la inceput. Eu am blocat vreo 70 de siteuri care erau clar MFA (made for adsense) si nu cred ca vreun site din care lam blocat o sa plateasca mai mult pentru reclame.


MFA-rile nu. Dar site-uri a caror comcurenta este in crestere.

#8
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 pstefan75, on Jun 17 2006, 01:09, said:

MFA-rile nu. Dar site-uri a caror comcurenta este in crestere.

Acolo ramane la latitudinea fiecaruia. Daca nu vrei concurenta risti sa nu castigi asa mult.  :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate