Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Invertor chinezesc de Buget 10kw

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
asincancu

asincancu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.222
  • Înscris: 27.02.2011
Salutare ,doresc sa fac un upgrade la sistemele actuale mai ales pentru perioada Noiembrie - Februarie. Avand sistemele E si V ,panta de doar 20° ,am o productie slaba in aceasta perioada . As incerca sa montez 5kwp pe S la.un unghi de iarna  ceva construi la sol.
As schimba clona Easun sv 4 cu alta clona mai puternica8,10,11kw ,tot monofazata, doua mptt  on/offgrid,sa accepte baterii + sa injecteze in retea, sunt momente pe perioada iernii cand duc invertorul spre puterea maxima ( incalzire  ac uri boiler ,gatit electric etc etc)
Initial ma gandisem sa mai iau un Easun ,apoi am zis poate  gasesc alta clona si pe actualul sa l tin de rezerva .
Momentan nu am gasit prea multe optiuni in bugetul meu ,doar 5000 lei ,achizitia o fac prin aprilie in principiu ,acum incep doar cautarile.
Daca aveti experienta cu asemenea invertoare de buget ,astept parerile  si sfaturile voastre

Am.gasit modelul aceasta pt inceput
https://www.olx.ro/d...ce-IDhBcyl.html

#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.618
  • Înscris: 05.12.2005
Găsești tot felul de "Gunosonic"-e pe AliExpress de 10,2kW la 48V, chiar sub cei 5000 de lei disponibili.

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.618
  • Înscris: 05.12.2005
Monofazat cu injecție nu prea se mai fabrică peste 5kW pt. că acolo unde mai este permisă injecția monofazată aceasta este limitată la 5kW, peste merge doar trifazat. În zona de 1000 Euro doar de pe la Deye ce ar mai fi să întrunească condițiile.

#4
asincancu

asincancu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.222
  • Înscris: 27.02.2011
Ei supun ca ar injecta,dar mai am timp de informare.
Poate gasesc intre timp  eventuali utilizatori sa impartaseasca pareri .

Fara injectare am gasit varinate la Easun si Amenji de 11 kw( acelasi invertor) .
Deye as dori dar inca nu pot bugeta..

Editat de asincancu, 01 februarie 2024 - 11:32.


#5
asincancu

asincancu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.222
  • Înscris: 27.02.2011
Am mai gasit un candidat
https://anenji.com/r...ifi-bms-support

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate