Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Alegerea Facultatii - Pareri

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
1schmeichel1

1schmeichel1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2021
Se pare ca nu m-am exprimat tocmai cel mai corect. Pot sa invat daca ma straduiesc, am avut media 9 la mate si 9 la info ultimul an ( pentru cei ce au comentat ca n-am nicio optiune ). Intr-adevar, o sa consider si Poli si Universitatea, poate nu cele mai grele profile.

Am fost un elev mediocru spre bun cand am depus efort, de aceea cred ca as putea sa ma descurc oriunde, dar am nevoie de motivatia necesara pentru a invata.

Edited by Dany_Darke, 09 March 2021 - 00:15.


#20
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
Vrei motivatie? Agata o pensula de veioza. Daca n-o sa intri la facultate o sa dai cu pensula, o sa vopsesti banci in parc. Sau pune-ti instrumentele de scris intr-un pahar de Pepsi sau de Coca-Cola sa vizualizezi ca ai oricand optiunea sa lucrezi la McD sau KFC.

#21
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020

View Postneagu_laurentiu, on 08 martie 2021 - 14:02, said:

Nu exista.
Ba da Spiru Haret. Am postat de zeci de ori pe acest forum avantajele de a studia la Spiru Haret.
Faci ore sambata, deci esti liber in timpul saptamanii sa lucrezi de exemplu.
Pentru aceiasi specializare altii fac 3-5 ani la Spiru Haret o obtii in 2 sau chiar 1 an - daca cunosti pe cineva in cateva luni.
Lucrezi apoi la stat - salarii decente chiar astronomice, concediu mai mult ca in privat. 60% din angajatii la stat au Spiru Haret. O gramada de primari, deputati si senatori. La Tarom cativa directori generali au terminat SH etc etc

#22
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucºeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View Post1schmeichel1, on 08 martie 2021 - 22:31, said:

Se pare ca nu m-am exprimat tocmai cel mai corect. Pot sa invat daca ma straduiesc, am avut media 9 la mate si 9 la info ultimul an ( pentru cei ce au comentat ca n-am nicio optiune ). Intr-adevar, o sa consider si Poli si Universitatea, poate nu cele mai grele profile.

Am fost un elev mediocru spre bun cand am depus efort, de aceea cred ca as putea sa ma descurc oriunde, dar am nevoie de motivatia necesara pentru a invata.

Uite, colegii de forum cam au dreptate. O facultate din domeniile Matematica, Informatica, Calculatoare, Electronica, si inca cateva, necesita un efort mare din partea ta in cel mai serios mod , e foarte grav daca esti incostant ca se plateste scump la examene, nu zic ca nu-i posibil sa treci cu invatat in ultimele zile , dar de ce ti-ai face viata asa grea? Si pana la urma, trebuie sa-ti placa ce-o sa faci , ca altfel va fi chinuitor oricum.

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostAztecWarrior, on 09 martie 2021 - 10:23, said:

la Spiru Haret o obtii in 2 sau chiar 1 an - daca cunosti pe cineva in cateva luni.
Adio, au trecut vremurile alea.

View PostAztecWarrior, on 09 martie 2021 - 10:23, said:

Lucrezi apoi la stat
Iarasi e greu sa intri asa de nicaieri venind.

#24
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucºeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View Postneagu_laurentiu, on 09 martie 2021 - 12:34, said:

Iarasi e greu sa intri asa de nicaieri venind.

Pff, mã bazam pe asta, poate intram și eu la Apele Române..

#25
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Daca nu deosebesti malul drept de stangul, poate Posted Image

#26
1schmeichel1

1schmeichel1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2021
Salutare! In trei luni am bacalaureatul si imi doresc o cariera militara. Termin profilul matematica-informatica si probabil nu o sa se dea admiterea anul acesta nicaieri ( la fel ca anul trecut ). As vrea sa stiu unde as putea aplica pentru a deveni militar si sa am sansa de a creste in grad. Sunt inscris la Academia Fortelor Terestre din Sibiu si urmeaza sa dau probele, dar ma indoiesc ca voi intra pentru ca sunt foarte putine locuri pentru elevii care nu vin de la Liceu Militar.
   De asemenea, vreau sa imi spuneti si pareri ( despre salarii, beneficii etc. ) pentru ca nu stiu cu ce se mananca, dar am o dorinta arzatoare de a-mi apara tara. Multumesc!

#27
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ba du-te. Pana acum ziceai ca esti lenes si ca vrei facultate usoara si munca 0 pe bani multi. Acum brusc te-a lovit dorinta de a-ti apara tara.

#28
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
Legiunea straina! E misto, inveti si o limba straina, vezi lumea, bani... De ce sa pierzi vremea la Sibiu!?

#29
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Centrul militar din zona ... se fac recrutari din sursa "externa" ... esti pifan o perioada apoi te avanseaza la exceptional.
Dar ca idee .... cariera militara este pentru oamenii care nu sunt capabili (sau excesiv de comozi) de altceva.
Bafta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate