Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Varicocel

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AndreiMitrasca25

AndreiMitrasca25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.04.2020
Bună ziua, am 22 ani si am Varicocel destul de mare la ambele testicule. Care ar fi șansele să fiu impotent dacă nu mă operez? Mulțumesc!

#2
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Ideal ar fi sa te operezi. Am avut varicocel stang pe la 12 ani. Operatie laparoscopica, fara dureri. La intrebarea ta ar putea sa-ti raspunda un medic.

#3
AndreiMitrasca25

AndreiMitrasca25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.04.2020

 paul_kelso, on 09 iulie 2020 - 13:03, said:

Ideal ar fi sa te operezi. Am avut varicocel stang pe la 12 ani. Operatie laparoscopica, fara dureri. La intrebarea ta ar putea sa-ti raspunda un medic.
Medicul mi-a zis că da, doar ca am mai vrut o a doua opinie.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 AndreiMitrasca25, on 09 iulie 2020 - 11:54, said:

Bună ziua, am 22 ani si am Varicocel destul de mare la ambele testicule. Care ar fi șansele să fiu impotent dacă nu mă operez? Mulțumesc!

1. Operează-te că e mai bine așa.
2. Steril. Impotența e altceva, doamne ferește.

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

 AndreiMitrasca25, on 09 iulie 2020 - 11:54, said:

Care ar fi șansele să fiu impotent dacă nu mă operez?
35% pentru un testicul, conform studiilor, de exemplu asta. La tine problema fiind la ambele testicule, ''sansa'' creste binisor peste 90%, deci recomand operatie cat mai rapid.

#6
AndreiMitrasca25

AndreiMitrasca25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.04.2020

 Karhu, on 09 iulie 2020 - 13:41, said:


35% pentru un testicul, conform studiilor, de exemplu asta. La tine problema fiind la ambele testicule, ''sansa'' creste binisor peste 90%, deci recomand operatie cat mai rapid.
Mulțumesc! Deci dacă ma operez am toate șansele să îmi revin și să nu mai fiu steril?

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
Sterilitate si impotenta sunt chestii diferite.
Insa da, fara operatie ai ''sanse'' la ambele.

#8
placere2

placere2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.11.2014
Daca erati din Constanta va recomandam sa mergeti la Dr. Popescu Romeo de la ROCOMED (detalii pe rocomed.ro )
Am fost acolo cu copilul si pe langa faptul ca totul a decurs fara probleme si in conditii mai mult decat deosebite ca e clinica privata, am avut surpriza sa ne consulte GRATIS inainte de operatrie pentru a decide daca este cazul de operat sau nu.
Pare greiu de crezut dar in Romania inca mai exista medici care NU cer bani pentru consultatii. Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate !!.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate