Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Samsung S21 - topic generalist

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1754 replies to this topic

#1531
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
Poate are GPay o funcție de import ...

#1532
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 11.03.2021
2 update-uri consecutive de actualizare sistem Google Play (7,4 kb și 50 mb / mai) disponibile

#1533
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Salutare, de curand am o problema cu alarma telefonului, doar apare alarma pe ecran insa nu suna si nici nu vibreaza deloc. Aseara am incercat sa pun alarma dupa 1 min sa vad daca merge si era ok, mergea. Apoi am setat alarma pt dimineata aceasta si la fel face, apare alarma pe ecran insa nu suna sau sa vibreze. Eu nu am schimbat nici.o setare la telefon, mentionez ca nu am activa optiunea de dnd, ce ar putea fi? Merci

#1534
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Incearca sa cureti cache-ul si datele aplicatiei "Clock". Inainte de asta ii dai si un "Force Stop".

#1535
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
mai cauta sa nu ai ceva setat pe silentios (gen: Nu deranjati/etc)

#1536
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012

 altair_xms, on 14 iunie 2022 - 19:18, said:

mai cauta sa nu ai ceva setat pe silentios (gen: Nu deranjati/etc)
Am zis ca nu am do not disturb activat.

#1537
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 09.01.2008
Telefon mai prost ca asta nu am avut niciodata. Ii dau restart la doua-trei zile. Ba ramane blocat in edge si nu poti sa mai faci nimic pe net, ba alarma de dimineata refuza si la mine sa scoata sunete, ba in timpul convorbirii gsm imi taie conexiunea de date total etc. O multime de rahaturi marunte dar care imi lasa un gust amar. N-am aplicatii multe si nici nu ma joc pe el. inainte de iesirea din garantie il duc la ESD si reclam toata lista de probleme. Macar cu o baterie noua sa ma aleg ca si aia incepe sa nu ma mai tina pana seara.

Edited by camsonat, 15 June 2022 - 07:42.


#1538
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Întrebare: de ce nu îl trimiți acum la ESD ? Sau garanția se activează în luna 23 de la cumpărare ?

#1539
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 09.01.2008
Ca nu gasesc cele 2-3 ore necesare restaurarii copiilor de siguranta. Trebuie sa te loghezi din nou in toate rahaturile si sa refaci setari personalizate. Il voi duce mai la iarna cand nu am prea multe de facut pe afara. Uite doua exemple.

Attached Files


Edited by camsonat, 15 June 2022 - 11:56.


#1540
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004

 camsonat, on 15 iunie 2022 - 07:41, said:

Telefon mai prost ca asta nu am avut niciodata.
Trimite-l la garantie. Eu n-am nici o problema cu S21+, e chiar foarte OK.

#1541
roby80

roby80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 04.12.2010
La voi functioneaza incarcarea rapida la mine merge doar cea super rapida, daca pun pe cea rapida se incarca normal? Am S21 plus

#1542
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006

 camsonat, on 15 iunie 2022 - 07:41, said:

Telefon mai prost ca asta nu am avut niciodata. Ii dau restart la doua-trei zile. Ba ramane blocat in edge si nu poti sa mai faci nimic pe net, ba alarma de dimineata refuza si la mine sa scoata sunete, ba in timpul convorbirii gsm imi taie conexiunea de date total etc. O multime de rahaturi marunte dar care imi lasa un gust amar. N-am aplicatii multe si nici nu ma joc pe el. inainte de iesirea din garantie il duc la ESD si reclam toata lista de probleme. Macar cu o baterie noua sa ma aleg ca si aia incepe sa nu ma mai tina pana seara.
Te-ai gandit ca poate fi o problema software sau hardware la telefonul tau? Nu s21 in general. Pentru ca eu nu am, de exemplu.

#1543
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 09.01.2008
Nici nu am zis ca toate sunt asa. Cine a generalizat? Si da, m-am gandit. Chiar am cerut inlocuirea in primele zile dar nu s-a aprobat. Daca nu puneam capturile alea se gaseau cativa sa-mi spuna ca e doar o impresie.

Edited by camsonat, 15 June 2022 - 20:00.


#1544
shyck

shyck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 30.06.2005
imi cer scuze daca s-a mai discutat

am un s21 din feb2021

daca la inceput aveam un SOT de 5h, chiar si 6h, acum, incepand cu ianuarie-februarie ma situez maxim la 3-3,5h.

am incercat si factory reset, nu s-a schimbat nimic, updates la zi

vi se pare normal? inainte ajungeam lejer cu el seara, acum pe la ora 4-5 deja trebuie sa il bag la incarcat

in diagnoza imi zice Life Good and battery is working normally.

#1545
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare sistem Google Play
47 mb
1 iunie

#1546
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Economisire energie este doar de decor sau ?

Vad ca pe multe modele degeaba activezi ca tot se descarca

#1547
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Salutare. Azi am facut niste poze la piscina si telefonul S21+ a intrat un pic in apa, doar la suprafata, timp de aproximativ 1 secunda. Dupa vreo 10 minute am observat ca nu mai merge butonul de power (am deblocat doar cu double tap pe ecran si swipe in lipsa butonului). Apoi am observat ca bateria a scazut imediat de la 86% la 10%. In cateva minute s-a terminat de tot si s-a inchis telefonul.
Ciudat, parca era rezistent la apa 1,5 m adancime timp de 30 minute. Asta s-a stricat in aproximativ 1 secunda de contact cu apa. In conditiile in care azi am inotat cu ceasul galaxy watch 4 timp de 30 minute si nu are nicio problema.
Ma gandesc ca acum ceva timp am schimbat ecranul la telefon pe garantie deoarece a avut un defect de fabricatie si poate nu a fost lipit la loc capacul cum trebuie (deoarece cei de la ESD spun ca intotdeauna se recapata ratingul IP68 dupa ce e lipit de ei).
Are rost sa merg la garantie cu telefonul? Chiar imi placea telefonul asta, ma intelegeam bine cu el. Inteleg ca garantia se pierde la contact cu apa. Totusi, contactul a fost infim, nu e normal sa se fi stricat in 1 secunda de intrat in apa.

#1548
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Cred ca e gata telefonul,  nu mai ai ce face cu el

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate