Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Autonomie S10

  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
UtilizatorAndroid

UtilizatorAndroid

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.07.2018
Salut!Luna viitoare as vrea sa achizionez un S10,doar ca dupa multe recenzii citite si review-uri ,am constatat ca majoritatea persoanele se plang de baterie. Insa sunt sa zicem un procent de 20% care spun ca bateria este ok . Sunt curios de experientele voastre cu acest telefon. Stiu ca s10+ are o baterie mai mare,deci o autonomie mai mare,dar totusi mi se pare gigantic,si nu as vrea sa stau cu '' frica '' mereu ca o sa l scap pe jos sau etc.

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Am crezut că ești ungur și vrei otonomie.

on. Nu știu, nu aș da atâția bani pe un telefon. Eu muncesc pentru banii mei.

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Da' oare exista telefon la care sa nu fie plingeri privind bateria ?!
Depinde foarte mult cum il folosesti.
Concret, cum folosesti tu telefonul ?
Eu am un huawei p smart 2019, doar whatsapp, 1 aplicatie stiri, 1 aplicatie webtoons, intru foarte rar pe youtube, sa zicem maxim 10 minute apeluri/zi, ma tine bateria 3-5 zile

#4
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 29.08.2010
Il comanzi online dupa care il folosesti 3-4 zile cat sa-ti dai seama daca face fata nevoilor tale, easy.

Daca crezi ca tine bateria putin, il returnezi, te costa cel mult 20-30 lei transportul.

Fiecare folosim telefoanele diferit, d-aia e greu sa-ti dai seama daca ti-e suficient sau nu.

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Depinde la ce il folosesti. Daca stai pe youtube si facebook (deci folosesti intensiv ecranul), mai mult de 5-6 ore nu tine.

Ca sa-ti faci o idee: folosesc un IPhone SE (e nou) si bateria ma tine o zi jumate (daca l-as tine pana la 0, cred ca m-ar duce 2 zile). Folosesc doar Whatsapp, telefonie, sms, navigare pe inernet, aplicatiile furnizorilor personali (digi, orange, enel, engie) si mail. 90% cam atat. Sporadic altele (youtube, navigare, etc).

#6
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 30.12.2012

 UtilizatorAndroid, on 08 ianuarie 2020 - 15:50, said:

Salut!Luna viitoare as vrea sa achizionez un S10,doar ca dupa multe recenzii citite si review-uri ,am constatat ca majoritatea persoanele se plang de baterie. Insa sunt sa zicem un procent de 20% care spun ca bateria este ok .
Si au dreptate cand spun ca bateria nu te tine. Un S5 dupa 3-4 ani de folosire inca bate un S10 la autonomie (le am pe ambele).

 trollerul_de_serviciu, on 08 ianuarie 2020 - 16:24, said:

Eu am un huawei p smart 2019, doar whatsapp, 1 aplicatie stiri, 1 aplicatie webtoons, intru foarte rar pe youtube, sa zicem maxim 10 minute apeluri/zi, ma tine bateria 3-5 zile
Un S10 nu te tine 5 zile cu doar cu Whatsapp si inca una, doua aplicatii (si power saving mediu). Iti consuma cam 25% baterie pe zi doar sa stea conectat la retea in conditiile unui semnal foarte bun. Nu mai zic ce se intampla daca semnalul e mai slab.

Edited by numerci, 08 January 2020 - 18:02.


#7
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
S10+ ma tine o zi jumate folosindu-l in regim mediu. Daca nu prea stau pe el ma tine 2 zile. Daca diferenta de pret nu e prea mare intre s10 si s10+ ia-l pe ultimul,merita

#8
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
S10 il folosesc de aproximativ 3 luni cam asa: youtube music ~ 1h, instagram 1-1.5h, browsing ~ 0.5-1h, olx 1-1.5h, whatsapp ~ 1h, alte aplicatii ~0.5h. Nu ma joc pe telefon. Il scot de la incarcat la 7 dimineata si il pun la incarcat cu ~ 10% baterie seara, in jurul orei 22, cu un SOT de ~5.5-6h. Eu sunt foarte multumit de baterie, fata de s9-le pe care l-a inlocuit.

#9
UtilizatorAndroid

UtilizatorAndroid

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.07.2018
Ce procesor ai exynos sau snapdragon?

#10
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
Exynos.

#11
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Vezi dacă te ajută asta :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NhSBFtJ3DJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by eddy_teer, 09 January 2020 - 12:46.


#12
UtilizatorAndroid

UtilizatorAndroid

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.07.2018

 eddy_teer, on 09 ianuarie 2020 - 12:45, said:

Vezi dacă te ajută asta :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NhSBFtJ3DJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
aparent la versiunea exynos bateria tine cu 1:30 h mai putin ca la cea cu snapdragon:))

#13
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
In RO se comercializeaza din cate stiu doar Samsung-uri cu exynos la care bateria tine mai putin dar nu cu mult

#14
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Se comercializeaza si exynos dar pe cai neoficiale.

#15
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Cred ca vroiai sa spui snap-dragon pe cai neoficiale.

#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Da, normal, despre snapdragon era vorba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate