Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Autonomie S10

  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
UtilizatorAndroid

UtilizatorAndroid

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.07.2018
Salut!Luna viitoare as vrea sa achizionez un S10,doar ca dupa multe recenzii citite si review-uri ,am constatat ca majoritatea persoanele se plang de baterie. Insa sunt sa zicem un procent de 20% care spun ca bateria este ok . Sunt curios de experientele voastre cu acest telefon. Stiu ca s10+ are o baterie mai mare,deci o autonomie mai mare,dar totusi mi se pare gigantic,si nu as vrea sa stau cu '' frica '' mereu ca o sa l scap pe jos sau etc.

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Am crezut că ești ungur și vrei otonomie.

on. Nu știu, nu aș da atâția bani pe un telefon. Eu muncesc pentru banii mei.

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Da' oare exista telefon la care sa nu fie plingeri privind bateria ?!
Depinde foarte mult cum il folosesti.
Concret, cum folosesti tu telefonul ?
Eu am un huawei p smart 2019, doar whatsapp, 1 aplicatie stiri, 1 aplicatie webtoons, intru foarte rar pe youtube, sa zicem maxim 10 minute apeluri/zi, ma tine bateria 3-5 zile

#4
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 29.08.2010
Il comanzi online dupa care il folosesti 3-4 zile cat sa-ti dai seama daca face fata nevoilor tale, easy.

Daca crezi ca tine bateria putin, il returnezi, te costa cel mult 20-30 lei transportul.

Fiecare folosim telefoanele diferit, d-aia e greu sa-ti dai seama daca ti-e suficient sau nu.

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Depinde la ce il folosesti. Daca stai pe youtube si facebook (deci folosesti intensiv ecranul), mai mult de 5-6 ore nu tine.

Ca sa-ti faci o idee: folosesc un IPhone SE (e nou) si bateria ma tine o zi jumate (daca l-as tine pana la 0, cred ca m-ar duce 2 zile). Folosesc doar Whatsapp, telefonie, sms, navigare pe inernet, aplicatiile furnizorilor personali (digi, orange, enel, engie) si mail. 90% cam atat. Sporadic altele (youtube, navigare, etc).

#6
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 30.12.2012

 UtilizatorAndroid, on 08 ianuarie 2020 - 15:50, said:

Salut!Luna viitoare as vrea sa achizionez un S10,doar ca dupa multe recenzii citite si review-uri ,am constatat ca majoritatea persoanele se plang de baterie. Insa sunt sa zicem un procent de 20% care spun ca bateria este ok .
Si au dreptate cand spun ca bateria nu te tine. Un S5 dupa 3-4 ani de folosire inca bate un S10 la autonomie (le am pe ambele).

 trollerul_de_serviciu, on 08 ianuarie 2020 - 16:24, said:

Eu am un huawei p smart 2019, doar whatsapp, 1 aplicatie stiri, 1 aplicatie webtoons, intru foarte rar pe youtube, sa zicem maxim 10 minute apeluri/zi, ma tine bateria 3-5 zile
Un S10 nu te tine 5 zile cu doar cu Whatsapp si inca una, doua aplicatii (si power saving mediu). Iti consuma cam 25% baterie pe zi doar sa stea conectat la retea in conditiile unui semnal foarte bun. Nu mai zic ce se intampla daca semnalul e mai slab.

Edited by numerci, 08 January 2020 - 18:02.


#7
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
S10+ ma tine o zi jumate folosindu-l in regim mediu. Daca nu prea stau pe el ma tine 2 zile. Daca diferenta de pret nu e prea mare intre s10 si s10+ ia-l pe ultimul,merita

#8
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
S10 il folosesc de aproximativ 3 luni cam asa: youtube music ~ 1h, instagram 1-1.5h, browsing ~ 0.5-1h, olx 1-1.5h, whatsapp ~ 1h, alte aplicatii ~0.5h. Nu ma joc pe telefon. Il scot de la incarcat la 7 dimineata si il pun la incarcat cu ~ 10% baterie seara, in jurul orei 22, cu un SOT de ~5.5-6h. Eu sunt foarte multumit de baterie, fata de s9-le pe care l-a inlocuit.

#9
UtilizatorAndroid

UtilizatorAndroid

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.07.2018
Ce procesor ai exynos sau snapdragon?

#10
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
Exynos.

#11
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Vezi dacă te ajută asta :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NhSBFtJ3DJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by eddy_teer, 09 January 2020 - 12:46.


#12
UtilizatorAndroid

UtilizatorAndroid

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.07.2018

 eddy_teer, on 09 ianuarie 2020 - 12:45, said:

Vezi dacă te ajută asta :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NhSBFtJ3DJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
aparent la versiunea exynos bateria tine cu 1:30 h mai putin ca la cea cu snapdragon:))

#13
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
In RO se comercializeaza din cate stiu doar Samsung-uri cu exynos la care bateria tine mai putin dar nu cu mult

#14
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,470
  • Înscris: 07.01.2011
Se comercializeaza si exynos dar pe cai neoficiale.

#15
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Cred ca vroiai sa spui snap-dragon pe cai neoficiale.

#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,470
  • Înscris: 07.01.2011
Da, normal, despre snapdragon era vorba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate