Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Importanta UX designului in Romania

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
astf123

astf123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 11.10.2017
Salutare,cati dintre voi considerati user experience designul,o necesitate in industria software si un lucru de viitor in Romania? As vrea sa stiu,care este parerea voastra?daca este important sau daca este necesar ux designul in procesul de dezvoltare al unui produs software?
Ce avantaje,ce dezavantaje are?
Astept parereri!Multumesc!

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Intrebari mai normale n-ai? Tu ai utilza un soft proiectat pe de-a-n-doaselelea?!

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

industria software si un lucru de viitor in Romania?
Nu stiu de ce te limitezi doar la Romania pentru ca majoritatea programelor facute in Ro sunt folosite si in alte tari

Edited by Andreysc7, 09 December 2018 - 12:15.


#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,532
  • Înscris: 30.08.2017
Orice soft are nevoie de UX. E plin Google Play de aplicatii care fac acelasi lucru, unele au milioane de descarcari in timp ce altele doar cateva mii. Diferenta o face user experience.

#5
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postneagu_laurentiu, on 09 decembrie 2018 - 12:11, said:

Intrebari mai normale n-ai? Tu ai utilza un soft proiectat pe de-a-n-doaselelea?!


intrebarea e gresit pusa

in Ro, creatorii de soft, din pacate, nu prea au auzit de ergonomie/ design usor de utilizat etc

am vazut (si folosit) soft scump i.e. CIEL si altele...vaai! ma opresc, pt ca e de rau

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Daca se ocupa si de energiile ieftine, supraunitare, e ok. Avem si-n Romania  reprezentanti demni.

#7
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Nu stiu cat de cautat este cineva care stie 100% UX, pentru ca la noi sunt mai cautati oamenii buni la toate (print, web, branding, etc.), dar daca stii UX, ceva UI si sa lucrezi bine in Illustrator, Photoshop sigur te descurci pe viitor. In ultimul timp am vazut tot mai multe anunturi pentru UX/UI designeri, si tot mai multe anunturi pentru graphic designeri specifica cunostintele de UX/UI ca plusuri, in special in agentiile specializate pe web-design, aplicatii, etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate