Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Problema conectare subwoofer, nu stiu pinii pentru RCA

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu stiu cum ai facut acele masuratori cu exprimare in ohmi si volti, dar cel mai cinstit este sa injectezi acel semnal de pe iesiri intr-un amplif si vezi ce iese, la fel si pt video, nu se supara daca-i dai semnal audio pe intrare intr-un monitor cu rca, pina depistezi conexiunea corecta de video..

Edited by keta, 06 October 2018 - 17:54.


#20
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
Ohmi si voltii mi.au dat intre carcasa si acei pini

Acum am conectat 2 cu 4 pentru woofer , cred ca iese mono pt el,

Wooferul merge 4 cu 2 sau 4cu8  , am incercat 4cu10 si nu a vrut, iar10 nu cred ca este pt remote ca am in mufa 1 rem pentru antena si unul pt amplificator.

Pt masuratoare am dat pe ohm am pus o borna pe caroserie si cu cealalta am mers pe pini, la care dadea valoare am zis ca e masa , iar dupa aia am mutat pe masurat si pinii 6 si 12 au dat valori, restu nimic si am inceput sa pun mufa de plus ce duce la amplif pe pe ei.

Mi.a mai ramas 10 sa aflu ce este,  iar 6 si 12 banuiesc plusurile de la video. Voi ce ziceti?

Attached Files


Edited by eu_markhu, 06 October 2018 - 18:28.


#21
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
remote-ul nu este in E ci in conectorul cu alimentari, de regula nu se amesteca iesiri /intrari cu alimentari in aceeasi mufa, tocmai ca sa nu se intample nenorocirea, remote-ul se poate folosi cel pt antena sau amp

#22
eu_markhu

eu_markhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 28.03.2015
O am pusa pe golf 4 si le folosesc pe amandoua, unul la amplificator, si unul pentru amplificatorul din antena radio.

Mai ramane misteriosul 10

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate