Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Pierdere acte radiere masina

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View PostBaxon, on 14 martie 2018 - 13:57, said:

Si crezi ca e " datoria " celor de la remat sa rasfoiasca zeci de catastife si chitantiere ? Gresh ...
Nu era vorba de vreo obligatie a lor, ci de cum puteau AJUTA un om. Atât.
Bagatelizarea problemelor, nepăsarea, ignoranţa şi indiferenţa faţă de semeni este un cancer la modă în societatea noastră.

România, te iubesc!

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004
Exact, trebuiau motivați să ajute.Posted Image

#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View PostPeter Blood, on 14 martie 2018 - 15:29, said:

Nu era vorba de vreo obligatie a lor, ci de cum puteau AJUTA un om. Atât.
Ce zici? Daca vine unul (necunoscut) si-ti solicita ceva la munca (ce nu trebuie sa faci conform fisei postului tau), pierzi cateva ore dupa program sa il ajuti?

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdark, on 14 martie 2018 - 13:51, said:


Te referi probabil la mentalitatea acelor funcționari.
În ceea ce mă privește, decât să mă cert cu ei, să-i ameninț cu televiziunea, ori să mă comport prea scorțos, cu cereri semnate și datate, mai bine, cu 25 de lei punga de cafea, rezolv problema. Costă mai puțin decât 60 lei declarația notarială, plus timpul pierdut la notar.

Nu darkuletz, ma refer la mentalitatea asta de milog, pe care ai descris-o mai sus si de care trebuie sa scapi cat mai curand posibil.
E adevarat ca e tare greu sa faci asta dupa o viata intreaga in care ai fost obisnuita sa dai atentii la toata lumea, si-n stanga si-n dreapta, pentru ceva ce ti se cuvine de drept.
Mentalitate care vine din comunismul de care se pare ca e foarte greu sa scapam.

Prefer oricand sa platesc 60 de lei la notar decat sa fiu un milog cu "am venit si eu cu o atentie".

#23
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View Postericmario, on 14 martie 2018 - 17:35, said:


Nu darkuletz, ma refer la mentalitatea asta de milog, pe care ai descris-o mai sus si de care trebuie sa scapi cat mai curand posibil.
E adevarat ca e tare greu sa faci asta dupa o viata intreaga in care ai fost obisnuita sa dai atentii la toata lumea, si-n stanga si-n dreapta, pentru ceva ce ti se cuvine de drept.
Mentalitate care vine din comunismul de care se pare ca e foarte greu sa scapam.

Prefer oricand sa platesc 60 de lei la notar decat sa fiu un milog cu "am venit si eu cu o atentie".

View Postdorin_2k, on 14 martie 2018 - 15:35, said:

Ce zici? Daca vine unul (necunoscut) si-ti solicita ceva la munca (ce nu trebuie sa faci conform fisei postului tau), pierzi cateva ore dupa program sa il ajuti?

View Postericmario, on 14 martie 2018 - 17:35, said:

Prefer oricand sa platesc 60 de lei la notar decat sa fiu un milog cu "am venit si eu cu o atentie".

Aia nu e milogeală.
Angajatul nu e de vină că eu am pierdut chitanța. Îl rog frumos să mă ajute și pentru timpul pierdut, din cauza mea, îl recompensez cu ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate