Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 

DN 7A Brezoi-Petrosani

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.08.2007
Acum 2 saptamani, ne-am blestemat zilele ca am fost Petrosani-Obarsia Lotrului. Un drum de pamant, cu usoare urme de asfalt, plin de gropi, vai de lume!

#38
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.01.2008
O filmare recentă cu drumul - dezastru de unde încep Cheile Jiețului și până la Groapa Seacă: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lYo-m17SSeA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cu atenție, se poate trece și cu mașini cu gardă mai joasă, dar parcă e un drum de test pentru suspensii.

#39
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,884
  • Înscris: 04.07.2010
Mda, bine am făcut că nu l-am parcurs. Mulțumiri pentru filmuleț !
Pe 30 iunie aveam de gând să parcurgem TA de la Novaci la Obârșie ca să mâncăm păstrăvi la tigaie, apoi să ieșim la Petroșani pentru o cafea la Keops și în sfârșit revenirea la Tg.Jiu cu oprire la Lainici.
Dar la Lainici parcarea e decopertată toată (se lucrează), iar prin Cheile Jiețului aveam o strângere de inimă, fiindcă deja s-a dovedit și răsdovedit că harta calității asfaltului de pe proinfrastructura.ro e în urmă rău.
Așa că am coborât doar până la Stâna Ștefanu pentru un Tocan de Berbecuț și am făcut cale întoarsă, fiindcă TA doar până acolo e de văzut, prin pădure nu avea rost să mai mergem.


Sănătate și tcb !

Edited by OvidiuNS, 04 July 2021 - 19:19.


#40
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.01.2008
Mă bucur că am putut fi de ajutor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate