Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

[CUM] Mutare alt medic de familie, alerg eu după hârtii?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMateiEvi, on 08 august 2017 - 10:47, said:

cand erau carnetele de sanatate tiparite aveai voie sa stai inscris la 2 doctori.
Nu-i adevărat, asta-i legea prin care s-au introdus carnetele de sănătate și nu scrie niciunde ce spui tu.

Articolul 5
Calitatea de asigurat se dovedeşte cu carnetul de asigurări sociale pentru sănătate.
Articolul 15
(1) Asiguraţii au dreptul să-şi aleagă medicul de familie care să le acorde serviciile medicale primare.
(2) Dacă opţiunea este pentru un medic de familie dintr-o alta localitate, asiguratul va suporta cheltuielile de transport.
(3) Asiguratul va putea schimba medicul de familie ales după expirarea a cel puţin 3 luni de la data înscrierii sale la medic.

#20
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Daca asa ziceti voi o sa va cred, o sa iau de bine ce ziceti, dar eu am fost la 2 doctori de familie.
Stiam ca ai voie la 3 doctori de familie, pe carnetul de sanatate se rupea un patrat, adica un doctor isi punea stampila si semna, aveai dreptul la 3 doctori de familie.

Carnetul acela de sanatate nu mai este valabil si se merge cu cardul, dar sigur am avut 2 doctori de familie.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Și eu te cred, sistemul nu era informatizat deci nu prea aveau cum să verifice decontările.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate