Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Doua ventilatoare la CHA_FAN

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013
Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca placa mea de baza, ASROCK H81M-K,LGA 1150, suporta conectarea la CHA_FAN (conexiunea din stanga bateriei) a doua ventilatoare COOLINK  DC 12V  1,08W  0,09A. Aceste ventilatoare faine de  9 cm au 4 pini. Mie teama de o suprasolicitare a acestei conexiuni. Am cablul-adaptor de la care pot pleca din CHA_FAN la doua ventilatoare.

#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View Posttiberiu88mai, on 05 martie 2017 - 08:04, said:

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca placa mea de baza, ASROCK H81M-K,LGA 1150, suporta conectarea la CHA_FAN (conexiunea din stanga bateriei) a doua ventilatoare COOLINK  DC 12V  1,08W  0,09A. Aceste ventilatoare faine de  9 cm au 4 pini. Mie teama de o suprasolicitare a acestei conexiuni. Am cablul-adaptor de la care pot pleca din CHA_FAN la doua ventilatoare.
La 0.09 A x2, adica 0.18A inmultit cu 12V ai abea 2.16W, deci nu prea ai mult curent, deci baga cu incredere ca merge ;)

#3
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View PostAl3xandru35, on 05 martie 2017 - 08:35, said:

La 0.09 A x2, adica 0.18A inmultit cu 12V ai abea 2.16W, deci nu prea ai mult curent, deci baga cu incredere ca merge Posted Image
Asta am vrut sa aud !!! Multumesc !       tiberiu

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate