Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Imprimanta HP deskjet 3525 nu imprima

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
Deci am o imprimanta HP si cand dau sa copiez ea lucreaza dar scoate foile albe
Tin sa mentionez : Am crezut initial ca e de la cartusul pe care il incarcam mereu si am cumparat unul nou si nimic
Acum am pus spirt acolo la cap si sper sa mearga dar nu stiu sigur... Cateva sugestii

#2
HarMeggidon

HarMeggidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.01.2016
Eu am un canon MP540 si am avut aceeasi problema. Am scos capul si l-am pus intr-un castron cu otet (cred ca mergea si alcool), l-am tinut ~10 min dupa care l-am clatit la robinet. Am asteptat sa se usuce si l-am pus inapoi in imprimanta. La mine a functionat.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Duzele din capul de imprimare infundate.
Cartusul e doar rezervorul cu cerneala.
Du-o la un service. Insa e posibil sa fie compromisa definitiv.
Se folosesc solutii speciale, abur sau ultrasunete pt curatare. NU spirt.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Inainte de service eu as propune sa incerci sa listezi ceva (nu sa copiezi). Asa iti poti da macar seama daca e intr-adevar de la capul de printare (ceea ce s-ar putea sa se rezolve usor), sau te pregatesti de o noua imprimanta.

#5
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Ai soft-ul de diagnoza si remediere , ruleaza-l . Posibil cartusul nu face contact complet la contacte , se interpune ceva intre cartus si locas .

#6
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Am avut si eu aceeasi problema la un Hp 209a , daca mai tin eu bine minte modelul imprimantei .

Am cumaprat 500 ml de alchool izopropilic , am scos capul de printare ( Print head-ul ) , l-am pus intr-o cutie de smantana ( galetusa ) spalata bine inainte .

Am turnat alchool cat sa acopere capul , apoi am pus capacul , ca sa nu se evapore .

Am lasat toata chestia asta circa 48 de ore . Operatiunea am inceput-o vineri seara , iar pe week-end am fost plecat si nu am avut timp de ea , insa , cred ca e de ajuns si daca o lasi  o noapte .

Dupa aceea am scos capul de printare din solutie si l-am lasat sa se uruce ,  insa nu de tot .

Am introdus cartusele . si i-am dat sa printeze cateva foi , pe care am pus toate culorile posibile , inclusiv negru .

Am folosit vreo 10 foi pe care le tot re introduceam , caci nu ma interesa ca se suprapune ceea ce se printa , voiam doar sa isi dea drumul la treaba .

Dupa ceva insistente , si-a revenit .

Alchool-ul se gaseste pe la toate magazinele de electronice . sau se comanda de pe internet . e ieftin

Sper ca ti-am fost de folos , succes .

#7
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
Cum as putea eu sa scot capul de printare de pe modelul meu

#8
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Aici : http://h10032.www1.h...anual/c03355292

Ai detalii despre imprimanta , si instructiuni .

In principiu este usor . scoti toate cartusele , iar apoi vei avea acces sa scoti si capul de printare .

Cam asa ceva ar trebui sa arate capul de printare :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qI_W4VKGyRU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Numai ca tu in loc de solutia aia , folosesti ce ti-am spus , alchool izopropilic

Edited by Power211, 30 May 2016 - 10:51.


#9
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Modelul mentionat are print head dedicat cu 4 cartuse ( 3 color + 1 negru)
Montarea cartusului in cap trebuie facuta cu atentie - se rupe sigilul de la capat pentru a permite aerului sa intre in cartus
Alcool se pune in diuzele de la cap , cel mai bine se foloseste solutie DHR , se lasa citeva minute dupa care se monteaza cartusul si se da print . Diuzele din cap sunt situate in partea inferiora , acolo unde cupleaza cartusul cu print head-ul si au niste site foarte fine .
Mai ai tus in cartuse ?
Imprimanta a fost initializata?

Edited by xilo, 30 May 2016 - 10:55.


#10
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016

 xilo, on 30 mai 2016 - 10:53, said:

Modelul mentionat are print head dedicat cu 4 cartuse ( 3 color + 1 negru)
Montarea cartusului in cap trebuie facuta cu atentie - se rupe sigilul de la capat pentru a permite aerului sa intre in cartus
Alcool se pune in diuzele de la cap , cel mai bine se foloseste solutie DHR , se lasa citeva minute dupa care se monteaza cartusul si se da print . Diuzele din cap sunt situate in partea inferiora , acolo unde cupleaza cartusul cu print head-ul si au niste site foarte fine .
Mai ai tus in cartuse ?
Imprimanta a fost initializata?
Da cartusul negru este nou nout! Pur si simplu nu printeaza. Adica ea lucreaza dar nu arunca cerneala...

#11
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Am mai spus mai sus , capul de printare .

#12
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
E nou si nu si-a dat drumul la tus, scoate-l si stringe putin de el , vezi daca pisla se umple cu tus sau nu.
Poate vechiul cartus a fost schimbat tirziu si s-a consumat tusul de pe traseu astfel trebuie amorsat circuitul cu ajutorul programului din calculator .
Ai scos sigilul de pe capat ?

#13
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
am vazut. doar ca la modelul  meu trebuie desfacuta carcasa

#14
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Are cateva suruburi , cu grija si putina atentie , in 2 ore nu ai ce face .

In principiu nu e o operatiune grea . este doar migaloasa .

#15
addiittaa1

addiittaa1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2016
Acum am scos cartusele si o  sa las sa se evapore . Sa vedem ce dracu s-o intampa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate