Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Alt joc in genul lui Celtic Kings ? RTS/RPG

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Salut.

N-am mai jucat un RTS de foarte mult timp si acum parca mi-e dor sa mai joc ceva.
Mi-am adus aminte zilele trecute de un joc numit Celtic Kings:
http://www.gog.com/g...ngs_rage_of_war
As vrea sa stiu daca imi puteti recomanda ceva in genul ala, combinatie de RTS cu RPG, indiferent cat de vechi sau de nou este si cat de multe resurse consuma.
Ideile principale care m-ar interesa:
- poate sa fie si gen clasic cu sabii/magie si gen SF cu extrateresti, nu conteaza
- (important hehe) sa aiba o poveste/campanie destul de lunga, cu cat mai multe side quests
- sa iti poti antrena absolut toata armata si personajul principal (sau macar echipa principala), pentru a creste in nivel si sa ii poti folosi (pe cat posibil) de la inceputul jocului pana la sfarsit daca nu ii pierzi in lupta. Fiecare soldat din armata poate cara diverse elemente pentru a-i creste capacitatea de aparare/atac.
Daca imi aduc bine aminte In Celtic Kings trebuia sa cari dupa tine si mancare altfel trupele iti mureau de foame sau nu luptau prea bine.

Sper ca ma puteti ajuta cu cateva sugestii. Mersi.


EDIT:  da, stiu ca sunt mai multe jocuri din seria asta, le-am jucat pe toate, deci as vrea sa stiu despre alte jocuri/serii noi :)



[ http://www.armchairgeneral.com/alpha/ew_images/CK10.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ http://megagames.com/sites/default/files/game-content-images/ckds_5_lg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CeapaIndustries, 14 March 2016 - 17:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate