Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

cosmote urban tab 8 rescriere rom fara un fw original ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
giancarlo2

giancarlo2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.07.2008
Salut! ma confrunt cu o problema delicata, nu primesc fw oficial pentru cosmote urban tab 8 , stiu, o sa imi ziceti sa o trimit la garantie, insa nu mai am garantie la ea!  Tableta s-a blocat in imaginea cosmote etc, din meniul recovery hard reset merge dar nu are efect, tot ramane pe logo!
Suportul e cel de la allview, bineanteles ca mi-au zis ca nu pot sa imi dea fw original sa o flash-uiesc din motive de confidentialitate ! Cum naiba orice firma cat de cat serioasa pune un fw original pe site , numai aici nu se poate !  Am zis deocamdata sa nu pierd timpul sa ma cert cu ei si sa caut ajutor aici !
  Din cate stiu o solutie ar fi un dump rom de pe o tableta care functioneaza si flash cu sp tools (procesor mt8389) !
pasii pentru un dump se gasesc aici (postarea nr3) : http://freaktab.com/...ek-phone-tablet
cineva care are aceasta tableta m-ar putea ajuta sa faca acest dump rom? cu siguranta , utilizatorii acestei tablete au nevoie de un fw stock, chiar si cel care ar incerca acest back-up trebuie sa il tina la pastrare, la un moment dat garantia se termina!
Deci daca aveti ceva cunostinte urmariti tutorialul din link ca nu e greu de facut si help-me daca se poate !
Andy!

Edited by giancarlo2, 21 February 2016 - 13:32.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
e varianta cu 3G?

#3
giancarlo2

giancarlo2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.07.2008
da. este cu 3g ! (de preferat back upul sa se faca la un firmware curat)

Edited by giancarlo2, 21 February 2016 - 16:45.


#4
giancarlo2

giancarlo2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.07.2008
aici un tutorial video cum se face [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9rjzw2Uq_Cw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
pot sa ajut prin teamviewer daca nu va descurcati !

#5
stelizap99

stelizap99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.07.2019
Buna!Mai ai nevoie de fw?Am si eu acea tableta si te pot ajuta.Stiu ca au trecut 3 ani,dar acum am gasit acest topic din greseala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate