Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Este posibila cresterea dupa 18-20 ani?

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#19
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

Quote

este posibila cresterea dupa 18-20 de ani

in general nu

#20
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

 FreeThinker, on 13 februarie 2016 - 08:27, said:

Danny DeVito 1,52
Louis de Funes 1,58
Joe Pesci  1,63
Woody Allen 1,65
Dustin Hoffman 1,66
Bruce Lee 1,67
Daniel Radcliffe (interpretul lui Harry Potter) 1,68
Tom Cruise, Al Pacino 1,70


In afara de ultimii doi, care au 1,70, restul sunt doar niste pacalici, ca barbati :)

#21
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 jeymz, on 13 februarie 2016 - 02:22, said:

Din cand in cand mai este un baiat care este foarte scund si mai merge in oras cu noi, iar asta ma face sa ma simt mai ok...
lol Posted Image
amicul ala al tau ce sa mai zica?

 jeymz, on 13 februarie 2016 - 02:22, said:

Vreau sa mentionez faptul ca de la inceputul adolescentei am avut niste probleme cu glanda tiroida, ceva legat de hormoni(hipotiroidism banuiesc) si am fost mereu slab.
cate kg ai acum?

Edited by DraculescuDraculescu, 13 February 2016 - 09:24.


#22
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
lasa dracu inaltimea! vezi lungimea, ca aia e baza! Posted Image
Posted Image Posted Image

#23
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Apuca-te de un sport, sala, alergat. inot.

#24
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Inotul e cel mai bun pentru inaltime .

#25
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Poti sa ai si 2m, daca nu ai incredere in tine si esti prost nu o sa ai succes in viata.

#26
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Mai cresti, dar du-te la un endocrinolog bun si vezi ce e de facut.

#27
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
1,70 m este ok pentru tine. Problema cred ca este mai mult mentala, decat fizica. Incearca sa practici un sport, de preferat baschet, deoarece corpul re tendinta sa se lungeasca când arunci la cos. Citeste si tu carti, in care sa gasesti motivatia si daca ai fi avut probleme cu tiroida, erai mult mai gras in prezent. Daca reusesti sa te accepti si sa te iubesti pe tine insuti, ai sa observi ca toate aceste complexitati, stima de sine, ca nu esti bun si altele vor disparea. Omule sa nu uiti ca esti o scanteie divina si ca nu esti mai prejos de ceilalti cu nimic. Toti suntem frumosi, buni, iubitori, egali, deoarece suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu. Incearca sa nu te mai compari cu ceilalti, ci doar cu tine insuti, ce evoulutie ai inregistrat de acu cateva ore/zile/saptamani/luni/ani. Bafta!

#28
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
@OP

ai statistici proaste, inaltimea medie este de 1.75 la barbati si de 1.65 la femei  (fara tocuri de 20 de cm :P)

deci te incadrezi perfect

poate problema ta este ca nu ai barba etc...dar sa stii ca multe fete prefera look ul mai ingrijit, nu ala de cocalar sau boschetar neras ce tocmai a iesit din sant

#29
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Bro, sincer, eu cred ca tu nu ai altceva mai bun de facut decat sa te gandesti la cat de inalt esti. Mai bine fixeaza-ti niste planuri de viata pe termen lung, gandeste-te la studii, cariera, job, nimanui nu-i pasa ca esti scund. De fapt, nimanui nu-i pasa de tine in general. Buna dimineata!

#30
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

 Friskey, on 13 februarie 2016 - 11:08, said:

Mai cresti, dar du-te la un endocrinolog bun si vezi ce e de facut.

Nu-l invata la prostii.
Sa-i dea peste cap sistemul, il faci sa-si blesteme zilele. Acum nu se plange decat de inaltime, care nu e mica. Si ce e important este ca ESTE SANATOS SI SISTEMUL E IN ECHILIBRU
Daca-i da peste cap glandele...

#31
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Bine punctat. Omu e perfect sănătos, doar ca mai exista pitici pe creier.

#32
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 Arianna-D, on 13 februarie 2016 - 04:15, said:

Parintii/familia ce inaltime au?
1.70 pentru un baiat nu este ceva nemaintalnit ... Colegii mei din liceu (dar si alte cunostinte) aveau sub 1.70 (cat am si eu)
Mergi la un medic, fara jena, si spune-i care iti sunt dilemele (inclusiv la psiholog), mai ales pentru faptul ca banuiesti ca ai fi avut hipotiroidism + gandurile nu foarte bune pentru viitor.

Arianno ...Tu vrei sa il impingi in streang ? Lasa-ma pe mine !

Buey. atata ramai . Ba mai nasol , dupa 35 de ani incepi sa scazi .
Acum sa iti explic. Tu nu cu inaltimea ai probleme . Ai probleme cu etajul superior , ala insarcinat cu procesarea. Aici nu te va ajuta nimeni . Tie nu-ti place viata ta si dai vina pe inaltime. Esti puturos si nu ti-a placut sa inveti si ...dai vina pe inaltime. Ai un servici de rahat ...sau nu ai deloc ...si dai vina pe inaltime . Nu ai prietena ( daca aveai aduceai vorba de ea din prima ) ...si dai vina pe inaltime .
Problema ta este ca esti introvertit , inadaptat , nu ai prieteni , te simti respins  ...si ....ai ghicit din prima ...dai vina pe inaltime .
Acum morala : daca nu iti bagi mintile in cap rapid , o sa crapi . Depresia te va cuprinde ....si cred ca asa va fi , pentru ca nu esti un luptator . Daca erai luptator nu ne amenintai aici ca te bantuie ganduri sinucigase .
Pune mana sa fa-ti o viata , fa-ti prieteni , fa-ti prietena , lasa comoditatea , lasa calculatorul si internetul , iesi in natura , plimba-te , fa sport , socializeaza si ai sa vezi ca inaltimea in viata este ultima chestie de care trebuie sa iti faci griji.
Parca ma vad la TV ca l-am impins pe asta la sinucidere . La naiba ....am 44 de ani si nu am reusit prea multe chestii in viata. Poate asa sa devin si eu celebru . Sa fiu invitat la Maruta , Simona Gherghe ( daca ma invita cotofana aia si nu i-o trag in direct ...sunt un ratat ....de Maruta nu imi place , sigur nu i-o trag in direct  ) Posted Image

Edited by JurasikMan, 13 February 2016 - 19:09.


#33
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

 bogdan1811, on 13 februarie 2016 - 08:32, said:

Doar nu esti Gogia Mitu Posted Image . Stai calm ca este normal sa cresti, doar n-ai vrea sa fii o piticanie de barbat sa nu poti ajunge nici la.... Posted Image . Si-n plus inaltimea te poate ajuta in viata pe la angajari (armata, politie, jandarmi, etc.,...)
Mare dreptate ai in privinta angajarii, asta este si unul dintre motivele pentru care am aceasta dorinta de a fi mai inalt. De ce ma rog esti chemat la interviu in foarte multe joburi(cele serioase) ? Unul dintre motive este sa te vada la fata daca nu esti vreun Frodo care ajunge cu nasul pe la birou.


 WarpS, on 13 februarie 2016 - 08:39, said:

Intr-adevar, la 1,70 nu o sa ai parte de dame cu picioare lungi, dar in rest? Problema e in alt sector, nu cel al glandei tiroide ce s-a retras la pensie mai devreme decat trebuia. Ea s-a facut ca munceste, tu te-ai facut ca ai crescut...
Lucreaza la "wit" si atitudine si te vei descurca ok in viata.


Esti realist, apreciez asta, dar ce ar insemna acest lucru? Ar trebui sa imi caut o partenera de 1.50-1.60? Ok sa zicem ca suntem compatibili. As trece peste aceasta problema... Sa zicem ca trec anii, si te gandesti la o relatie mai serioasa, poate o casatorie? Nu te gandesti ca exista posibilitatea sa ai copii? De ce sa ii chinui si pe ei iar cand vor ajunge mari sa te urasca pentru ca sunt niste pigmei? La inaltimea mea + o partenera de 1,55-1,60 e clar ca voi avea niste pigmei. Nu vreau asta.Ok, imi plac si fetele inalte, ma refer de la 1,65+ .... Acesta ar fi unul din planurile mele de viata, sa am o partenera compatibila cu inaltimea mea.

 JurasikMan, on 13 februarie 2016 - 19:07, said:

Arianno ...Tu vrei sa il impingi in streang ? Lasa-ma pe mine !

Buey. atata ramai . Ba mai nasol , dupa 35 de ani incepi sa scazi .
Acum sa iti explic. Tu nu cu inaltimea ai probleme . Ai probleme cu etajul superior , ala insarcinat cu procesarea. Aici nu te va ajuta nimeni . Tie nu-ti place viata ta si dai vina pe inaltime. Esti puturos si nu ti-a placut sa inveti si ...dai vina pe inaltime. Ai un servici de rahat ...sau nu ai deloc ...si dai vina pe inaltime . Nu ai prietena ( daca aveai aduceai vorba de ea din prima ) ...si dai vina pe inaltime .
Problema ta este ca esti introvertit , inadaptat , nu ai prieteni , te simti respins  ...si ....ai ghicit din prima ...dai vina pe inaltime .
Acum morala : daca nu iti bagi mintile in cap rapid , o sa crapi . Depresia te va cuprinde ....si cred ca asa va fi , pentru ca nu esti un luptator . Daca erai luptator nu ne amenintai aici ca te bantuie ganduri sinucigase .
Pune mana sa fa-ti o viata , fa-ti prieteni , fa-ti prietena , lasa comoditatea , lasa calculatorul si internetul , iesi in natura , plimba-te , fa sport , socializeaza si ai sa vezi ca inaltimea in viata este ultima chestie de care trebuie sa iti faci griji.
Parca ma vad la TV ca l-am impins pe asta la sinucidere . La naiba ....am 44 de ani si nu am reusit prea multe chestii in viata. Poate asa sa devin si eu celebru . Sa fiu invitat la Maruta , Simona Gherghe ( daca ma invita cotofana aia si nu i-o trag in direct ...sunt un ratat ....de Maruta nu imi place , sigur nu i-o trag in direct  ) Posted Image
Se pare ca multi de aici aveti ceva cu etajul meu superior... Si chiar foarte multi, preferam sa fiti sinceri. Bine, poate trebuia sa reformulez articolul... O sa o fac acum, tratati-l ca pe un pamflet.Salutari tuturor, as dori sa stiu daca este posibil sa ma micsorez in inaltime pentru ca sunt foarte inalt, am 1,70m si ma complexeaza acest lucru toata lumea se uita ciudat la mine si ma intreaba "Cum este vremea acolo sus?" si chestii de genul, multi imi spun prajina.Iar acum raspunsurile... "Ma scuzi dar la 1,70m nu esti inalt.""Ce ai fumat frate? Esti scund rau.""Trollezi?"'La 1,70m esti inalt, daca esti fata Posted Image"Ok, banuiesc ca articolul ar fi avut alt scenariu daca as fi procedat asa, nu?Acum sincer, nu cred ca multi dintre voi sunteti confundati cu pusti de clasa a 8a, sau bombardati cu intrebari gen "in ce clasa esti?" Frate... Pana si astia cu buletin abia facut ma intrec in inaltime.Oricat de imposibila ar fi cresterea la aceasta varsta, am auzit de cateva cazuri, si le voi da ca exemplu. Fiecare baiat se dezvolta in felul lui.Macar lasati-ma sa mor frumos... Uitati aici un citat:“It is better to die trying than living without doing nothing”

#34
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
del.

Edited by aris86, 13 February 2016 - 22:49.


#35
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015
Poate-mi raspunzi si mie:

 Tsunnnami, on 13 februarie 2016 - 04:25, said:

Ce vreai sa faci in viata asta si te opreste inaltimea?


#36
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

 jeymz, on 13 februarie 2016 - 04:19, said:

Acolo jos stau bine, iar asta m-a facut sa realizez ca nu exista o corelatie intre inaltime si marimea ....
Exemplul cu pigmeul este irelevant!

Pana la urma, doresc sa discut despre tema articolului....

Trebuie sa faci sport, recomandat este inot si baschet........Posted Image

*Daca stai toata ziua la calculator nu este ok!

Edited by xmanyacs77, 14 February 2016 - 08:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate