Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

media player android tv box hub usb

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
luciandavidescu

luciandavidescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2008
Mi s-a stricat desktopul și vreau să-l schimb cu o jucărie gen media player / android tv box (că oricum tot la aia îl foloseam). Sunt însă curios dacă pot refolosi perifericele usb - tastatură, mouse, webcam (MS Lifecam vx-3000) , boxă (Dell PS511, conectare doar usb, cu DAC / placă de sunet proprie - 2W). Am trei curiozități:

1. Le vede androidul sau va trebui să le arunc?
2. Dacă le vede trebuie cablu OTG? Sau cablu normal în portul marcat OTG? Sau nu contează?
3. Dă jucăria destul curent sau trebuie hub alimentat? (acum pot sta toate 4 pe un singur hub, nealimentat)

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Tastatura/Mosue da.
Webcam discutabil, dar nu cred.
Boxa sigur nu, pe USB.

Daca tot vreai asaceva, mergi pe unulc are suprota H265, e viitorul.

#3
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Merg si anumite camere web dar trebuie sa te interesezi bine.
Teoretic merge audio si prin usb.
http://www.avsforum....one-tablet.html

Incarcatoarele au de regula 2a deci n-ai avea nevoie de hub alimentat.

Si eu folosesc un box cu android pentru multimedia din decembrie 2013. Am incercat la un moment dat sa-i atasez si un webcam pe care nu-l folosesc dar nu a mers (box-il meu are oricum camera integrata).
Referitor la problema cu alimentarea iti pot spune ca eu incarc constant la el o baterie de tigara electronica si un Ipod in timp ce fac streaming prin xbmc fara nici o problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate