Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Mancare Pisicute

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
La 8 ani nu il mai inveti tu cu alt regim alimentar... A mea e mai activa, dupa o repriza de alergatura pe afara mananca si lemne. Apropo, daca o vedeai dimineata asta cum se juca cu zapada, ca un copil, radeai de ea. Dar si cand a venit in casa, ce pofta avea :).

http://www.zoofast.r...bl.-p-9338.html
12 lei 100 de pastile.

Quote

Vit. A - 400 000 UI, Vit. D3 - 10.000 UI, Vit. E - 2000 mg, Biotina - 20 mg, Ca: P - 1,25, proteine ​​- 30%, grasime - 3%, fibre - 2%, Taurina - 90g, amino-acizi: triptofan - 2.36 g, arginina - 3, 29 g, lizină - 19.60 g, histidină - 6.30 g, fenilalanina - 9.75 g, tirozina - 7,50 g, leucina - 17.60 g, izoleucina - 12,0 g, Metionină - 3.65 g, valina - 12.75 g, cisteina - 1.90 g, alanin - 15.40 g, glicina - 1.90 g, prolina - 10.95 g, acid glutamic - 35.35 g, acid aspartic - 7.20 g, serina - 10,75 g, treonina - 11.10 g
Ingrediente:
drojdie de bere, extract de ficat, zer, zahăr, fosfat dicalcic, taurina, cu antioxidant E 320, E321


#20
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Al meu sta toata ziua tolanit,e mimoza de apartament.Mai fuge din cand in cand dar nu se compara cu cele de afara.

#21
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 lex404, on 09 februarie 2015 - 00:19, said:

A mea primeste, in general, Purina One Indoor, pentru ca miroase căcuțul mai putin Posted Image Si ii face bine si la pișulică

Pliculetele i le-am schimbat recent. Primea Friskies insa am gasit la Carrefour ceva plicuri foarte ieftine, albastre ( sub 1,5 RON ) cu carne in sos. Culmea, chiar e in sos! ( restul sunt in gelatina, stiti voi, strivim pliculetul inainte sa il desfacem Posted Image )
Insa vineri am avut performanta de a o tine pe Țonțonica fara mancare Posted Image Nu am avut timp efectiv sa-i cumpar. Saracuta, cred ca i s-a strans stomacelul de fomiță.
Si cum nici timp sa merg la hypermarketuț nu am avut, am luat o cutie de Kitekat care... Posted Image evident ca n-o mananca. Săracuța, nu mai mananca cu pofta...dar am zis ca pana nu le termina alta portie de mancarica nu ii cumpar.

lex, is cacaturi alea de la Carrefour, no, la asa pret. Daca iti permiti, ia-i mai bine caserole de la DM, la 2,19 lei sau chiar 1,99 lei.

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu îi plac alea de la DM. .. doar sticks urile

#23
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Io nu mai cumpar din comert carne pentru pisici, ca arunc banii. Doamne fereste ce puteau a cadavru pulpele alea de pui dupa ce le-a fiert soacra-mea. Nici nu s-au atins matele de ele.

Le mai dau, in schimb, galbenus de ou, iaurt si, de joaca mai mult, cate o maslina.

 lex404, on 09 februarie 2015 - 16:09, said:

Nu îi plac alea de la DM. .. doar sticks urile

Fitoasa.

Ale mele mananca pliculete Tomi, nu-s cine stie ce nici alea... Si Gourmet, dar numai bucatele, nu pateuri. Peste o saptamana tre' sa trecem pe hrana exclusiv pentru mate sterilizate.

Domnu' Rumegus ii asistentu' meu in bucatarie, nu pot gati nimic fara sa ceara si el sa miroasa ce prepar. Indiferent ca e cartof, morcov, rosie, ardei... Tre' sa-i dau si lui sa miroasa si sa se joace cu o bucatica.

Edited by Deria_Leena26, 09 February 2015 - 16:15.


#24
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Am o întrebare : tocmai am venit de la Lidl şi am luat pentru prima oară mâncare de la Coshida (uscată şi umedă) deşi îmi părea suspect de ieftină (n-aveau/n-am văzut alte branduri).Nu cred că o să-i cumpăr constant,dar din când în când mă gândesc c-ar merge Posted Image A mai cumpărat cineva hrană d-asta? Ce părere aveţi?
Având în vedere că bestia mea a început să facă mofturi la mâncare în ultima perioadă,m-am mirat cu ce poftă a măncat de data asta şi cum a luat-o razna după :lol:

#25
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Doar nisip, si mi s-a parut mizerabil, eu oricum nu suport nisipurile maro, dar asta nici bulgari nu lega.

#26
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
De la Lidl am folosit de vreo 2 ori asternut de la Coshida,nu mi s-a parut ok.Mancare nu cumpar din supermarket.

#27
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Eu nu auzisem de marca asta până azi.
Nisip iau de la Nisipur şi mi se pare foarte ok.
Şi eu cumpăr mâncare de la veterinar de cele mai multe ori.De la supermarket iau de obicei Sheba sau Purina One,dar cum n-aveau la Lidl,nu puteam să mă întorc fără ceva pentru bestie Posted Image

Edited by Abbiex, 09 February 2015 - 19:38.


#28
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Nisipur si eu - lavanda sau lamaie sau brad. Nu rosu, ca e prea mare granulatia si nu absoarbe bine mirosul.

#29
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Purina One imi place cel mai mult, pentru uscata.


Apropo, tocmai mi-am curentat pisicuta Posted Image   ( electrostatic )


ps. nisip ii iau ce gasesc, tot pentru căcățel ii. As incerca o data silica..

Edited by lex404, 09 February 2015 - 20:16.


#30
irinapreda

irinapreda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2015
Pisicuta mea mananca numai Royal Canin kiten...ii place mult, am incercat sa-i dau si Brit, dar se pare ca prefera Royalul.

Cumpar un sac de 10 kg mai primesc si o reducere si ma tine cam 3 luni.

Obisnuiesc sa cumpar de la http://petme.ro ca au discount-uri pentru clientii fideli si imi ajunge si foarte repede.

Pisicutzele voastre ce mananca?

#31
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Ihi, si in cursurile alea de marketing, nu va invata sa scrieti corect numele produsului?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate