Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Share Play - Playstation 4

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012
In urmatorul update pentru PS4 se va introduce Share Play. Daca ai abonament PS+ atunci vei putea juca jocurile pe care le au prietenii de la tine de acasa fara ca tu sa ai jocul cumparat si poti chiar participa si la misiuni co-op Posted Image.
Your move, xBox  Posted Image

Avand in vedere ca in ultima perioada mi-am luat teapa cu niste jocuri, acest share play va fi foarte folositor atunci cand nu esti decis daca sa cumperi jocul sau nu. Multe companii nu mai ofera demo-uri, fac un trailer care sa te lase cu gura cascata insa jocul lasa de dorit.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ocJeVjGIFfY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Andreysc7, 26 October 2014 - 01:41.


#2
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Din cate am inteles, update-ul va fi lansat maine. Se pare ca exista totusi o lista de limitari, de exemplu:

O sesiune poate dura maxim 1 ora de joc continuu. Vestea buna e ca imediat ce o sesiune se termina/expira, se poate incepe o alta sesiune.
Cel invitat (guest-ul) nu va beneficia de 1080p si 60 fps ci doar de 720p si 30 fps. Asta poate fi o problema mare in cazul unui FPS dar mi-e greu sa cred ca o sa fie o 'buba' majora in jocuri gen fifa. In plus, daca totul merge bine, mi-e greu sa cred ca nu o sa mareasca fps-ul la 60 pentru cei care au banda de upload suficienta. Personal nu ma deranjeaza sa joc 720p daca nu e nevoie sa cumpar jocul Posted Image
Problema la mine e upload-ul care e putin sub nivelul de 'praf'... ok.. mult sub nivelul 'praf' (undeva la 120 kB/s). Oricum, ideea este sa-mi placa jocul si daca da, il cumpar. Daca nu, mi-e greu sa cred ca o sa-l joc chiar si prin share play :)

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012
Pe mine nu ma deranjeaza acea ora pentru ca cel mai important lucru e ca poti juca un joc de care nu esti sigur. 30fps si 720p e ok avand in vedere ca atunci cand te joci, si daca iti place, te gandesti ca va fi si mai bine in varianta originala

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate