Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Facultatea de litere master Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
finuu

finuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.12.2008
Buna seara.

Doresc sa aflu cateva informatii in legatura cu Facultatea de Litere din Bucuresti.

O cunostinta de-a mea doreste sa studieze masterul la facultatea de litere si vrea sa afle cat mai multe despre aceasta facultate.
De exemplu:
1. orarul
2. programa
3.locul de munca daca este asigurat dupa ce termini masterul
4. cazarea
5. profesorii

#2
RonerT

RonerT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.09.2014
Peste tot este la fel. Slabe şanse să îţi răspundă cineva de acolo...

Edited by RonerT, 29 September 2014 - 20:02.


#3
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

 finuu, on 29 septembrie 2014 - 19:57, said:

Buna seara.

Doresc sa aflu cateva informatii in legatura cu Facultatea de Litere din Bucuresti.

O cunostinta de-a mea doreste sa studieze masterul la facultatea de litere si vrea sa afle cat mai multe despre aceasta facultate.
De exemplu:
1. orarul
2. programa
3.locul de munca daca este asigurat dupa ce termini masterul
4. cazarea
5. profesorii

1. poate sa ti-l spuna doar un student de la master de acolo, in unele cazuri se poate gasi orarul pe site-ul facultatii
2. se poate vedea pe site facultatii
3. spune-i sa se trezeasca si sa bea o cafea tare. Daca a trecut printr-o facultate trebuia sa-si fi dat seama ca nu mai traim in comunism. Doar acolo aveai locul de munca asigurat.
4. cazarea unde? in camin? daca vrea la camin sa mearga sa il viziteze intr-o zi, se va convinge singur/a
5. sa apeleze la fosti studenti sau sa mearga doua nopti prin club. Cu siguranta va intalni pe cineva de la litere.

#4
finuu

finuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.12.2008
Pana nu esti acolo, nu ai cum sa sti.
Ma gandesc ca poate e cineva pe aici care cunoaste pe cineva sau chiar a facut masterul la aceasta facultate.

 gozmyn, on 29 septembrie 2014 - 20:07, said:


1. poate sa ti-l spuna doar un student de la master de acolo, in unele cazuri se poate gasi orarul pe site-ul facultatii
2. se poate vedea pe site facultatii
3. spune-i sa se trezeasca si sa bea o cafea tare. Daca a trecut printr-o facultate trebuia sa-si fi dat seama ca nu mai traim in comunism. Doar acolo aveai locul de munca asigurat.
4. cazarea unde? in camin? daca vrea la camin sa mearga sa il viziteze intr-o zi, se va convinge singur/a
5. sa apeleze la fosti studenti sau sa mearga doua nopti prin club. Cu siguranta va intalni pe cineva de la litere.
Locul de munca mai mult o macina pentru ca isi doreste foarte mult sa afle. Viitorul depinde de el.

#5
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Sunt mai multe programe de masterat, ce vrea sa studieze mai precis?

Eu am facut Literatura Comparata, profesorii au fost mai mult decat ok (doi dintre ei au murit intre timp, insa), cursurile erau dupa amiaza (de la 4 la 8), exista o anumita flexibilitate.

Nu stiu nimic de cazare, ca sunt din Bucuresti. Posibilitatile de angajare dupa absolvire - depinde de cat poate fiecare. Nu-ti asigura nimeni niciu loc de munca.

#6
finuu

finuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.12.2008

 Purpura, on 29 septembrie 2014 - 20:17, said:

Sunt mai multe programe de masterat, ce vrea sa studieze mai precis?

Eu am facut Literatura Comparata, profesorii au fost mai mult decat ok (doi dintre ei au murit intre timp, insa), cursurile erau dupa amiaza (de la 4 la 8), exista o anumita flexibilitate.

Nu stiu nimic de cazare, ca sunt din Bucuresti. Posibilitatile de angajare dupa absolvire - depinde de cat poate fiecare. Nu-ti asigura nimeni niciu loc de munca.
Cazarea nu cred ca va mai fi o problema. O sa fie precis in chirie. Orarul si programa depinde de persoana respectiva. Dilema este, locul de munca.
Daca spuneti dumneavoastra ca nu-ti asigura nimeni locul de munca, e destul de urata treaba. D-voastra ati gasit locul de munca in invatamant ?
Cu ce va ocupati dupa ce ati terminat masterul?

#7
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 finuu, on 29 septembrie 2014 - 20:33, said:

Cazarea nu cred ca va mai fi o problema. O sa fie precis in chirie. Orarul si programa depinde de persoana respectiva. Dilema este, locul de munca.
Daca spuneti dumneavoastra ca nu-ti asigura nimeni locul de munca, e destul de urata treaba. D-voastra ati gasit locul de munca in invatamant ?
Cu ce va ocupati dupa ce ati terminat masterul?

Am lucrat in cercetare, la un Institut al Academiei, dar nu masteratul m-a ajutat neaparat pentru pozitia respectiva.

Locuri de munca in invatamant ar trebui sa se gaseasca, banuiesc ca ar fi bine sa faca Masteratul de Didactica daca vrea sa se indrepte in directia asta.

#8
finuu

finuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.12.2008
Multumesc foarte frumos pentru raspuns. Sper sa isi gaseasca locul de munca usor dupa absolvire.

#9
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014

 finuu, on 29 septembrie 2014 - 19:57, said:

Buna seara.

Doresc sa aflu cateva informatii in legatura cu Facultatea de Litere din Bucuresti.

O cunostinta de-a mea doreste sa studieze masterul la facultatea de litere si vrea sa afle cat mai multe despre aceasta facultate.
De exemplu:
1. orarul
2. programa
3.locul de munca daca este asigurat dupa ce termini masterul
4. cazarea
5. profesorii

Orarul: Cursuri 08-17 si uneori pana la 20.
Programa: Necunoscuta inca
Locul de munca nu ti-l asigura nimeni. Tre sa depui eforturi, depinde unde faci/ai facut practica, daca suplinesti deja undeva,etc
Cazarea la facultate sau alte camine. In general pretul e cam 250 lei/luna

#10
finuu

finuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.12.2008
De obicei practica unde faci? Iti asigura undeva facultatea sau cauti tu?

#11
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Nu am facut practica la masterat, numai la facultate, la 2 scoli.

#12
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Cine o opreste sa-si caute de munca avand doar licenta? Doar prin invatamant sau la stat iti cere 100 de diplome.

#13
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 Broke, on 29 septembrie 2014 - 21:38, said:

Orarul: Cursuri 08-17 si uneori pana la 20.
Haida de! Am avut o oarecare tangenta cu facultatea de litere si am vazut niste orare pe-acolo. In nicun caz de la 8 dimineata la 8 seara. Asta poate doar intr-o zi mai aglomerata. Si la facultate. D-apai la masterul, care are cateva materii? Parca ce zice Purpura pare mai realist, nu crezi?

 Purpura, on 29 septembrie 2014 - 20:17, said:

cursurile erau dupa amiaza (de la 4 la 8), exista o anumita flexibilitate.

Edited by Michidoo, 30 September 2014 - 16:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate