Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Transport Stansted - centru

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Aterizez pe London Stansted, ce îmi recomandați să iau spre centru (Victoria station, spre exemplu)?

Merci frumos!

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
De pe Google: link.
Sper sa ajute...

Inca un link.

Edited by Lesbianu, 21 September 2014 - 23:29.


#3
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 24.06.2006
autocarul, national express, mai ieftin nu cred ca gasesti

#4
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Cu duba Easybus, rezervi online, preturile incep de pe la 2-3 lire. Te lasa la Baker Street sau Old Street. Sunt ok, pentru banii pe care ii dai. Vara n-au ac in duba, da in general asta nu-i o problema in Londra...

#5
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Merci, am luat Easybus. Sper să ajungă avionul la timp acum, deşi Ryanair... no comment. :D

#6
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
cand am mers eu cu ryanair a avut int vre 30 minute. Coada mare la imigratie, erau in renovari. Daca ai pasaport biometric foloseste-l la portile automate, merge f repede. Ai timp 1h inainte/dupa ora stabilita pe bilet cand poti lua urmatoarea duba easybus, daca raman locuri libere.

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Dacă Ryanairul ar fi on-time cam cât crezi că mi-ar lua să ajung în stația de autobuz? :P

Fără bagaj de cală, desigur, doar cu rucsacul. :D

Merci. :)

#8
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
La ora la care am ajuns eu, care e si ora la care ajungi tu, mi-a luat vreo 40+ de minute. Majoritatea petrecute la control imigratie. Nici eu n-am avut bagaj de cala. Insa atunci (in iulie) aveau renovarile lu' peste-prajit si mai faceau si exces de zel ofiterii de imigratie, daca intrai cu buletinul te certau ca de ce n-ai pasaport, dar poate ai si pasaport, dupa care intorceau buletinu' pe toate partile, il verificau sub 3 lumini cu ultraviolete si alte balarii, ceea ce ducea la un timp de ~1 minut / fes. Am ajuns la fix o ora dupa ora programata pt easybus (la ~30 de minute dupa ora programata a avionului, m-am gandit ca in 30 de minute scap din minunatia aia de aeroport). Vezi ca de la sosiri trebuie sa cobori un etaj si iesi printr-un gang in parcare, nu e foarte bine semnalizat si am bajbait putin pana m-am prins ce si cum. Eu mi-as lua bilet la 40 min dupa ora programata, sau la ce ora gasesti mai ieftin. Faci vreo ora si un pic pana pe Baker Street.

#9
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005

View Postinside_spy, on 23 septembrie 2014 - 19:25, said:

Dacă Ryanairul ar fi on-time cam cât crezi că mi-ar lua să ajung în stația de autobuz? Posted Image


Ai grija la intoarcere pentru ca iesirea din Londra te omoara. Din Victoria, pana in Stansted se fac vreo 3h. Daca te intorci...

Edited by fabian23, 29 September 2014 - 21:40.


#10
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Intoarcerea cu Ryanair (singurul care zboara la/de la Stansted) e la vreo 6:30 dimineata. Ca sa ajungi la ora aia faci maxim 1h pe drum (pleci pe la vreo 4-4:30 din Londra).

Edited by alexxxxx, 30 September 2014 - 09:23.


#11
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Problema mea nu e la întoarcere, mă va duce cineva la aeroport la 5 dimineața. :P

La dus voi folosi EasyBus, sper să existe acolo microbuzul ăla portocaliu, că dacă e să mă iau după review-urile lor de pe net... no comment.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate