Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Ce credeti?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Sunt la seral /frecventa redusa (o sa aleg in curand care)clasa a 11-a si am amanat medical 3 ani.Credeti ca am viitorul ratat sau mai pit face ceva in privinta asta?As vreacsa termin studiile si de asta m-am inscris iar dar mi-e frica de matematica,chimie,fizica in general iar la bac de matematica.De unde as putea si cum sa invat ptr a lua 5 la mate?Credeti ca mai am vreo sa reusesc in viata avand in vedere ca am ramas in urma?cunoasteti pe cineva care a reusit ka seral sau la frecventa redusa?
La un loc de munca sau facultate sau postliceala m-ar afecta si m-ar duce in jos daca am ramas in urma si sunt la seral sau frecventa redusa?e posibil sa am probleme in privinta angajarii sau intrarii la o facultate daca pe diploma scrie seral sau frecventa redusa?
Multumesc

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Diploma de BAC e aceeasi indiferent cum ai studiat.

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 20 august 2014 - 12:22, said:

Credeti ca am viitorul ratat sau mai pit face ceva in privinta asta? Credeti ca mai am vreo sa reusesc in viata avand in vedere ca am ramas in urma?
Nu avem glob de cristal.

Edited by neagu_laurentiu, 20 August 2014 - 12:39.


#3
Arcanto

Arcanto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 29.07.2013
Ai bacu', n-ai bacu' semintele acelasi gust il are...

#4
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
De ce ai amanat medical? Ai avut vreo problema sau e vreo smecherie?
Daca vrei sa faci ceva, nu conteaza amanarea, seralul sau alte prostii. Pune mana si invata/munceste si nu te va opri nimeni sa faci facultatea, sa gasesti un job bun etc.

#5
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013

View PostSpadan, on 20 august 2014 - 12:42, said:

De ce ai amanat medical? Ai avut vreo problema sau e vreo smecherie?
Daca vrei sa faci ceva, nu conteaza amanarea, seralul sau alte prostii. Pune mana si invata/munceste si nu te va opri nimeni sa faci facultatea, sa gasesti un job bun etc.

Am avut probleme in familie si am facut o depresie puternica cu multe atacuri de panica..ma tinea cate 3 luni fiecare cadere apoi imi reveneam si apoi iar cadeam.Nu a fost nicio smecherie

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Se spune că dacă vrei poți să ajungi orice oricând, cel puţin în teorie...

Dar ce frici ai avut ?

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Alynutz, da-i inainte si termina liceul, ia bacuul si apoi vezi spre ce te orientezi. O poti face daca pui osul la treaba!
Bafta!

#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Bine macar ca ai scapat de problemele de sanatate

#9
Prof33

Prof33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2014
Nu iti va scrie nici pe diploma de bacalaureat, nici pe certificatul de absolvire al liceului, forma de invatamant absolvita. Va fi scris doar liceul si profilul absolvit.
Succes!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate