Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

La ce specializare sunteti sau ati fost la liceu?sunteti multumit de liceul vostru sau la care ati fost?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
La ce specializare sunteti sau ati fost la liceu?Sunteti multumit de liceul vostru sau la care ati fost?

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Bio-chimie.

Oricum liceul odata terminat devine total irelevant.

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Filologie.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Tu incerci sa-ti faci drumul in viata dupa parerea si perceptia altora ? Nu ti se potriveste de cele mai multe ori.
Am facut matematica-fizica, asa era pe atunci denumirea, acum s-a transformat in matematica-informatica. Am avut un profesor de matematica (la fel in generala - restul materiilor nu prea le-am dat eu importanta maxima) caruia ii multumesc pentru modul cum ne-a predat acesta materie si care indirect m-a facut sa intru la facultate (unde iarasi am avut doi profesori ce mi-au pus meseria-n mana). Eu am fost norocos din punctul asta de vedere.

Edited by neagu_laurentiu, 26 July 2014 - 18:37.


#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Forta Filo!

Filologie Engleza-Spaniola-Franceza Posted Image

Mi-a parut rau ca am fost la uman...Eu imi luasem si orele de bio si chimie de la alte clase ca imi trebuiau..dar la orele mele nu m-am dus decat la teze ( nici la alea la toate ). Eram, cu program de gravide :lol:

#6
Atko

Atko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 24.07.2014
Am terminat matematică-informatică acum ceva ani și momentan îmi rod coatele pe bancile facultății de inginerie electrică, energetică și informatică aplicată. Mulțumit? Să zicem. Voiam AC-ul, dar am fost prea prost atunci pentru că m-a speriat un test la matematică.

#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Liceul Economic cu un atestat in turism.
N-am profesat nimic in genul.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Post-Diana-, on 26 iulie 2014 - 18:35, said:

Liceul Economic cu un atestat in turism.
N-am profesat nimic in genul.

Vezi, eu daca am fost la Limbi Straine, profesez amu, din cand in cand si-n limbi straine Posted Image Posted Image

On: Profilele umaniste is cea mai mare pierdere de timp. Nu inveti, absolut, dar absolut nimic.

#9
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Las` ca si eu am invatat ceva contabilitate in liceu si nu mai stiu nimic, decat ca un cont are activ si pasiv si alte 3 prostii total nefolositoare.
Mai multe am invatat ulterior de pe net sau mai nou, in ultimii ani de nevoie.

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Vrei sa ne intrecem la contabilitate? Eu si acum visez WinMentor, legislatia, simbolurile conturilor, care is de pasiv si care de activ, debite, credite, reguli,  FIFO, LIFO :lol:

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postlex404, on 26 iulie 2014 - 18:49, said:

Eu si acum visez WinMentor
Un program nu inseamna contabilitate. Plus ca are mai multe probleme daca-l privim din perspectiva teoriei contabile.

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Am lucrat 2 ani cu mentor si Saga... dar da, e program pentru lenesi in principiu. Cand eram cu Saga, mai faceam T-uri, blanturi pe hartie...cand ne-a bagat mentorul, click click> uite hartia :lol:

#13
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Nu ne intoarcem la contabilitate, ca eu n-am fost buna la asta si nu-s nici acum, uite Laurentiu iti poate confirma cu cate chestii m-a ajutat numai azi. :)

#14
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

View Post-Diana-, on 26 iulie 2014 - 18:35, said:

Liceul Economic cu un atestat in turism.
N-am profesat nimic in genul.

Liceu Tehnic, profil automatizari, atestat in Sistem de Management al Calitatii
lucrez intr-o hala si nu ma las prostit de vorbe goale.

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Laurentiu, cu cate chestii ai ajutat-o pe diana azi?
Diana, si eu am uitat. Nu mai lucred de 2 ani in domeniu, dar eram bun..imi placea, adrenalina.
Marian, te-ai scos. Din punctul meu de vedere, cele mai bune licee sunt cele cu profil tehnic...pacat ca acum intra numai ..... Dar acolo inveti ceva.
La uman, cum intri, iesi mai prost. La teoretic, daca nu iti permiti sa faci o facultate serioasa dupa...degeaba.

#16
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postlex404, on 26 iulie 2014 - 19:05, said:

Laurentiu, cu cate chestii ai ajutat-o pe diana azi?
A intrebat si am raspuns unde m-am priceput, ca de asta e forum. Nu contabilizez postarile.

Edited by neagu_laurentiu, 26 July 2014 - 19:24.


#17
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
Mate-info->facultate de telecomunicații - > lucrez în domeniu și pe bani buni(zic eu)

#18
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Mate-info. Nu lucrez in domeniu. Nu stiu matematica mai mult decat sa numar si sa inmultesc / impart. Informatica nici atat. Nu lucrez in domeniu.

Recomand ca in liceu sa mergi la cel mai usor si aerisit profil posibil. Oricum dupa ce il termini...nu mai conteaza ce ai facut.

Eu am mers la mate-info din cauza ca suna cool, dar desi am fost un elev de 9, la matematica, fizica si informatica nu am avut mai mult de 7.

Daca ii sa fac iar liceul, as da la filologie sau ceva in genu. In ziua de azi conteaza sa ai papagalul bun, cunostintele generale nu mai sunt asa apreciate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate