Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Problema memorie telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Salut,nu stiu ce doamne iarta-ma am facut la telefonul asta,cand vreau si eu sa fac o poza zice ca nu am spatiu disponibil,desi telefonul meu are memorie interna 4GB si cica nu mai am memorie,am instalate decat 3 aplicatii: Facebook,Facebook Messenger si un Program pentru baterie " Du Battery ",atata tot,pur si simplu m-am pomenit ca nu ma lasa sa fac nimic si ca nu mai am memorie,ce pot sa fac in cazul asta,telefonul meu este ' Allview E2 Living ' .. ?

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,374
  • Înscris: 13.01.2011
http://forum.softped...-sa-o-rezolvam/

Poate ai mai mult noroc aici Posted Image

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,895
  • Înscris: 25.01.2007
probabil se plange de memoria ram.

#4
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Pai ce sa aiba memoria ram in legatura cu memoria telefonului ? .... Adica lamuriti-ma ce as putea sa ii fac .

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,895
  • Înscris: 25.01.2007
daca ai android 4 si 512 ram, ai cam pus-o. instaleaza clean master si curata periodic ramul, sterge rubrica "date" de la aplicatii.

#6
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Are legatura ramul cu memoria telefonului ? Ca mie mi se plange ca cica nu am memorie si nu ma lasa macar sa fac o poza,ci eu avand 4gb interni,iar pana acum nu am avut problema asta,asa deodata,ce dracului ?

#7
vioreln5

vioreln5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.03.2012
Din aia 2 GB cat spatiu liber ai?

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,833
  • Înscris: 07.06.2014

 NESCAFE1, on 24 iulie 2014 - 16:04, said:

Are legatura ramul cu memoria telefonului ? Ca mie mi se plange ca cica nu am memorie si nu ma lasa macar sa fac o poza,ci eu avand 4gb interni,iar pana acum nu am avut problema asta,asa deodata,ce dracului ?

te crezi in piata? ce e cu limbajul asta?

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,846
  • Înscris: 10.12.2006
Daca ti se plange ca nu ai memorie atunci e vorba de memoria RAM, daca ti se plange ca nu ai spatiu, atunci e vorba de aia 4GB interni. Care o fi?

#10
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Ma scuzati ma scuzati ..... Vroiam sa zic spatiu,nu memorie,imi zice exact asa: " Memoria telefonului nu are spatiu disponibil.Eliberati ceva din memorie sau introduceti un SD card",asta cand incerc sa fac o poza ...,dar pana acum nu mi-a facut asa,ce trebuie sa fac ca imi e cam frica,telefonul e luat de 1 saptamana si sper ca nu a fost atat de prost incat sa imi faca probleme,iar chiar se descruca bine e foarte bun,nu inteleg ...

#11
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Din 4 Gb interni numai 1,3 sunt disponibili, restul doar pentru android.
Asa ca se poate sa fi ocupat spatiul disponibil.

#12
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
intra in setarile camerei si alege sa iti salveze pe card sd, ce va complicati atat.

#13
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013
Nu am un card in el,la mine un card de 1GB era de ajuns pentru ca eu nu bag muzica nu bag nimic,am salvat decat 3 aplicatii de pe Magazin Play, Facebook ,Facebook Messenger si inca unul pentru baterie,eu ce sa inteleg ca aceste aplicatii au fost salvate pe memoria asta de 1,3 ? Pana acum cand le aveam nu am avut probleme,dar acum deodata mi-a aparut,aaa si inca ceva. Am dat o restaurare la setarile din fabrica,si ... surpriza,tot acelasi lucru,aveam tot sters de pe el si tot nu ma lasa sa fac o poza,unde sa intru sa vad cu ce mi-am ocupat memoria asta ?

#14
Atko

Atko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 24.07.2014
Problema e că nu deține unul.

#15
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
in card sd, NU external sd

Nand flash

#16
NESCAFE1

NESCAFE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.11.2013

 Atko, on 24 iulie 2014 - 16:45, said:

Problema e că nu deține unul.

Si daca nu detine ce ? Pana acum de ce nu mi-a facut problema asta si aveam tot aceleasi aplicatii instalate si se pomenii tocmai acum ? Eu cred ca e ceva ce nu stiu eu unde sa umblu ...

#17
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,833
  • Înscris: 07.06.2014
cum o dai, tot tu sa iesi cu coada pe sus, de ce ai mai intrebat? daca lumea iti spune unde este problema, tu vii si arunci cu pietre?

#18
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005
instaleaza clean master de pe market si te ajuta el sa stergi tot cache-ul...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate