Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#1477
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View PostOrange_helper, on 29 ianuarie 2015 - 09:33, said:

Salut,
Nu, din pacate, nu putem organiza vanzarea cartelelor astfel incat acestea sa contina numere de telefon consecutive.
O zi buna,
Orange Helper
posibilitatea exista, vointa nu exista.
in lipsa de ocupatie chiar ma gandesc sa fac o sesizare la ANPC pe aceasta tema.
cand cumpar ceva trebuie sa fiu informat asupra tuturor detaliilor ale produsului cumparat. iar numarul de telefon al unei cartele pre-pay achizitionate este un detaliu foarte important.

#1478
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

View Postgabriel_gavrila, on 29 ianuarie 2015 - 14:00, said:

posibilitatea exista, vointa nu exista.

Te-ai gandit mult cand ai zis asta, nu?
In momentul in care se da drumul la o noua plaja de numere, atunci ar exista posibilitatea sa fie numere consecutive.
In rest, numerele se dau in utilizare sau se reutilizeaza in functie de cum sunt disponibile, ca doar nu o sa ii tai pe aia care au 5 numere consecutive fiindca al 6-lea urmeaza sa fie respus in circulatie.

#1479
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
in momentul in care se pune la vanzare un lot de cartele numerele sunt consecutive. vezi la Vdf si Telekom. numerele sunt trecute pe pachete si sunt consecutive.
la orange nu se vrea a fi trecute numerele pe pachetele pre-pay. ca posibilitati exista.
sunt si loturi cu numere repuse in circulatie. acestea nu au cum sa fie consecutive.

Edited by gabriel_gavrila, 29 January 2015 - 14:34.


#1480
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Eu ma refeream la partea de numere consecutive pe care insisti atat...

#1481
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
ok.
te poti duce la magazin Telekom sau la Vdf, ceri sa iti arate niste numere pre-pay si cu siguranta o sa gasesti numere consecutive.
atata timp cat la Orange numerele nu sunt trecute pa pachetele pre-pay numai printr-o pura intamplare o sa gasesti numere consecutive.
ideea e ca la altii se poate. s-ar putea si la orange dar nu se vrea.

#1482
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,056
  • Înscris: 20.06.2009
@Orange_helper, aveți căsuța de mesaje plină, mai faceți puțin loc, vă rugăm...!Posted Image

#1483
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcrislacor, on 30 ianuarie 2015 - 13:32, said:

@Orange_helper, aveți căsuța de mesaje plină, mai faceți puțin loc, vă rugăm...!Posted Image

Salut,
Multumim ca ne-ai spus. Posted Image  Ne poti scrie acum.
O zi buna,
Orange helper

#1484
draghici_david

draghici_david

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.01.2015
Salut,

Orange_helper te rog frumos sa nu ma uiti referitor la ce ti-am scris azi pe la 12.30.

Multumesc.
O zi buna.

#1485
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdraghici_david, on 30 ianuarie 2015 - 13:50, said:

Salut,

Orange_helper te rog frumos sa nu ma uiti referitor la ce ti-am scris azi pe la 12.30.

Multumesc.
O zi buna.
Salut,
Ti-am raspuns la mesajul tau in privat.
O zi buna,
Orange Helper

#1486
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
@helper

putem sa ne asteptam luni de oferte noi orange sau aceste oferte foarte slabe se va prelungi panala vesnicie?

#1487
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Helper, pot să schimb un abonament de voce în unul de date, cu aceeași valoare ?
Vreau să schimb o Panteră 19, cu multe resurse lunare în roaming (eu le am dublate) și de care Orange vrea să ”scape”, cu un abonament Colibri 21 la 19 Euro - eu nu doresc achiziționare de dispozitiv la abonament !? Păstrăm aceeași perioadă contractuală.

#1488
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostiDorin, on 01 februarie 2015 - 19:47, said:

Helper, pot să schimb un abonament de voce în unul de date, cu aceeași valoare ?
Vreau să schimb o Panteră 19, cu multe resurse lunare în roaming (eu le am dublate) și de care Orange vrea să ”scape”, cu un abonament Colibri 21 la 19 Euro - eu nu doresc achiziționare de dispozitiv la abonament !? Păstrăm aceeași perioadă contractuală.

Salut,
Spune-ne, te rugam, numarul tau de telefon intr-un mesaj privat si verificam daca acest lucru este posibil.
O zi buna,
Orange Helper

#1489
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Orange_helper, daca am solicitat inchiderea abonamentului incepand cu 26.02.2015 (atunci se termina cele 24 luni) si am factura emisa pentru perioada 26.01.15 - 25.02.15, aceasta este ultima factura , nu?

Multumesc.

#1490
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Daca nu faci cost suplimentar pana pe 25 februarie inclusiv, da. Daca nu, ti se mai emite  factura cu costul suplimentar.

#1491
adnpop

adnpop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2013
Salut. Aș dori pe privat o ofertă personalizată. Sunt abonat Orange de mulți ani, am trecut prin mai multe negocieri de-a lungul timpului, chiar am reziliat un abonament din cauză că nu am primit o ofertă convenabilă. Momentan am Cangur 16, iar perioada contractuală expiră în martie. Iată care sunt cerințele de care vă rog să țineți cont pentru o ofertă personalizată: Cel mult 1000 min naționale, 3g internet cu cost control, deezer trafic inclus, telefon la preț redus (preferabil gratis). Vă mulțumesc.

#1492
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postadnpop, on 02 februarie 2015 - 20:38, said:

Salut. Aș dori pe privat o ofertă personalizată. Sunt abonat Orange de mulți ani, am trecut prin mai multe negocieri de-a lungul timpului, chiar am reziliat un abonament din cauză că nu am primit o ofertă convenabilă. Momentan am Cangur 16, iar perioada contractuală expiră în martie. Iată care sunt cerințele de care vă rog să țineți cont pentru o ofertă personalizată: Cel mult 1000 min naționale, 3g internet cu cost control, deezer trafic inclus, telefon la preț redus (preferabil gratis). Vă mulțumesc.

Salut,
Spune-ne, te rugam, numarul tau de telefon, pentru a putea verifica solicitarea ta, impreuna cu colegii de la Ofertare.
O zi buna,
Orange Helper

#1493
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@Orange_helper: Pe luna decembrie mi s-a emis eronat o factura pe intervalul 01 dec 2014-31 dec 2015.

Pentru a compensa neplacerea, am primit un discount ce consta intr-o luna gratuita (valoare fara TVA), insa vad ca nici acum nu s-a aplicat reducerea respectiva. (e vorba de luna februarie).

In timp ce verificam partea de contabilitate am observat ca nu gasesc o chitanta pentru o plata realizata la dealer. Pot obtine o copie? Referinta factura: 7961380052, 15 sept. 2014.

Ceva sugestii?

Multumesc!

#1494
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postrazor1911, on 03 februarie 2015 - 19:41, said:

@Orange_helper: Pe luna decembrie mi s-a emis eronat o factura pe intervalul 01 dec 2014-31 dec 2015.

Pentru a compensa neplacerea, am primit un discount ce consta intr-o luna gratuita (valoare fara TVA), insa vad ca nici acum nu s-a aplicat reducerea respectiva. (e vorba de luna februarie).

In timp ce verificam partea de contabilitate am observat ca nu gasesc o chitanta pentru o plata realizata la dealer. Pot obtine o copie? Referinta factura: 7961380052, 15 sept. 2014.

Ceva sugestii?

Multumesc!

salut, razor1911,
Pentru a putea verifica mai in detaliu aceasta situatie, te rog sa revii cu un mesaj privat prin care sa ne spui numarul de telefon pentru care a fost emisa factura respectiva.
De asemenea, pentru a obtine o copie a chitantei pentru o anumita plata, te rog sa iei legatura cu colegii din magazinul in care ai realizat plata respectiva.

O zi buna,
Orange helper

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate