Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#1099
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010

View Postbethlen, on 15 septembrie 2014 - 19:43, said:

Pai si cat platesti?
7euro tva inclus pt ce e mai jos(+ vodafone nelimitat min/sms si inca un bonus de sms national nelimitat)

Attached File  ImageUploadedByTapatalk1410803342.521867.jpg   141.49K   214 downloads

Edited by alexandru_83, 15 September 2014 - 19:50.


#1100
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Atunci e bun abonamentul. Pastreaza-l.

#1101
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Asta am zis si eu.In decembrie renegociem,mai ales ca apar ofertele de Craciun Posted Image


L.E. :scuze daca am facut offtopic aici

Edited by alexandru_83, 15 September 2014 - 20:06.


#1102
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009

View Postalexandru_83, on 15 septembrie 2014 - 19:49, said:

7euro tva inclus pt ce e mai jos(+ vodafone nelimitat min/sms si inca un bonus de sms national nelimitat)

Attachment ImageUploadedByTapatalk1410803342.521867.jpg
Chiar e foarte bine la 7 eur.

#1103
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View Postcipy_ro, on 14 septembrie 2014 - 17:16, said:

Eu am acceptat N10 pe 24 luni si nu imi pare rau deloc, mai ales ca, o data cu acest abonament, am obtinut pentru sotie la un prepay 5 si 80 minute pe mobil international. Practic, cu 15 euro pe luna am acoperit in totalitate nevoile de comunicare telefonica ale familiei. Oricum, o varianta mai buna in ceea ce priveste pret-acoperire-resurse nu prea exista pe piata.

In februarie anul acesta, am primit la prepay 5 urmatoarele beneficii: 2000 sms + 2000 minute in reteaua orange, 20 sms nationale, 50 mb de net si 80+80 minute nationale si internationale fix UE. Aceasta oferta era "standard" pentru toti cei care si-au reinoit perioada contractuala. Te rog detaliaza oferta primita pentru numarul sotiei tale, pentru  as dori sa stiu ce pot sa recomand la cunoscuti.

#1104
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View Postsind, on 12 septembrie 2014 - 08:19, said:

de ce incadrezi situatia prezentata tot de tne ca tepuire sau neinformare din partea lor?
un vanzator a propus cuiva un cangur 16 cu un telefon - pentru tine nu parea ok - dar ai facut tu procesul de investigare pentru acel client? daca pentru el era ok?
eu am lucrat in vanzari foarte multi ani si faceam vanzare curata - insa sunt sigur ca privit din exterior poate parea ca prostesc pe cineva....dar de fapt faceam pur si simplu promovare si atat
simplu fapt ca tu ai scos la inaintare un abonament mult mai ieftin nu inseamna ca asa arata o vanzare
daca ai stii catusi de putin vanzari ai intelege ca sunt clienti care din principiu vor mai jos decat tu oferi - si daca tu te aruncai direct cu nelimitat 10 si ei voiau mai jos - ce faceai? pierdeai clientul ca ai venit direct cu cea mai buna oferta?
hai sa gandim si asa lucrurile - ca e logic ca in vanzari oamenii vor sa isi faca targetele - de asta se si baga in vanzari
si te rog sa iei comentariul meu constructiv - nu se vrea o critica la ce ai zis tu Posted Image

Consider aceasta discutie foarte constructiva si ca va arata inca odata ca acest forum isi merita locul. Citez: "Somnul ratiunii naste monstrii" - Francisco de Goya.

1. "un vanzator a propus cuiva un cangur 16 cu un telefon - pentru tine nu parea ok - dar ai facut tu procesul de investigare pentru acel client? daca pentru el era ok?"
Justificare:
Eu am procedat asa pentru ca in februarie anul curent cand am negociat abonamentul prepay 5 si fata de ceilalti nu mi-au oferit acea reducere de 1 euro si cele 80 de minute nationale si internationale fix UE. Am aflat de la altii. Acest lucru mi s-a parut inacceptabil, tepuire. A trebuit sa-i sun din nou si apoi mi le-au oferit imediat. Discutiile de pe acest forum mi-au deschis ochii si am reusit sa obtin intr-un mod relativ repede si usor Nelimitat 10. Pe de alta parte daca informam pe toate caile posibile ca se poate obtine ceva mai bun la un pret , sa spunem, corect de n-as face-o? Ma gandesc ca noi cumparatorii am "forta mana" pentru oferte competitive, nu pentru oferte gen "lasa-i ca nu cunosc". In plus am sunat la 411 sa aflu niste informatii legate de cesionarea unui abonament, daca ei vor impune o perioada contractuala din oficiu, cand se poate modifica contractul inainte sau dupa  cesionare, etc. Prima consultanta era inafara discutiei, in sensul ca tot imi repeta ca sa se faca abonament nou, desi a recunoscut ca la departamentul de ofertare se poate primi mai mult decat la un abonament nou. Deci o contradictie. In schimb a doua consultanta mi-a dat raspunsurile potrivite si intru-un timp potrivit de repede. Nu mi-ar placea ca o persoana cunoscuta sa primeasca o oferta necompetitiva! Oare aceste discutii pe forum nu fac acelasi lucru?

2. "simplu fapt ca tu ai scos la inaintare un abonament mult mai ieftin nu inseamna ca asa arata o vanzare
daca ai stii catusi de putin vanzari ai intelege ca sunt clienti care din principiu vor mai jos decat tu oferi - si daca tu te aruncai direct cu nelimitat 10 si ei voiau mai jos - ce faceai? pierdeai clientul ca ai venit direct cu cea mai buna oferta?"
Justificare:
Ai dreptate. Nu am lucrat si nici nu lucrez in vanzari. Ai dreptate cand zici ca unii vor mai jos decat N10. Nu exista padure fara uscaciuni. Dar de ce din cauza unora sa sufere toti? Discutia ar putea continua, dar consider ca am scris deja esenta.

#1105
cipy_ro

cipy_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.04.2005

View Postadrian_postovaru, on 16 septembrie 2014 - 10:46, said:



In februarie anul acesta, am primit la prepay 5 urmatoarele beneficii: 2000 sms + 2000 minute in reteaua orange, 20 sms nationale, 50 mb de net si 80+80 minute nationale si internationale fix UE. Aceasta oferta era "standard" pentru toti cei care si-au reinoit perioada contractuala. Te rog detaliaza oferta primita pentru numarul sotiei tale, pentru  as dori sa stiu ce pot sa recomand la cunoscuti.

Abonamentul sotiei era tot un prepay 5 standard cu doar 80 minute nationale si internationale pe fix. Pentru ca una din surorile ei e in Italia, l-am rugat pe domnul de la retentie sa-mi dea mie ceva mai ieftin decat  N10 si sa- i dea sotiei minute pe mobil international chiar cu marirea costurilor asa incat sa ma incadrez in limita a 15 euro pe luna. Numai ca, mi-a lasat N10 si, in acelasi cost de prepay 5, i-a adaugat sotiei 80 minute int. mobil. In felul acesta am devenit un client foarte multumit. Din partea mea, tot respectul pentru Orange si pentru cei care lucreaza acolo!

#1106
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View Postcipy_ro, on 16 septembrie 2014 - 20:50, said:

Abonamentul sotiei era tot un prepay 5 standard cu doar 80 minute nationale si internationale pe fix. Pentru ca una din surorile ei e in Italia, l-am rugat pe domnul de la retentie sa-mi dea mie ceva mai ieftin decat  N10 si sa- i dea sotiei minute pe mobil international chiar cu marirea costurilor asa incat sa ma incadrez in limita a 15 euro pe luna. Numai ca, mi-a lasat N10 si, in acelasi cost de prepay 5, i-a adaugat sotiei 80 minute int. mobil. In felul acesta am devenit un client foarte multumit. Din partea mea, tot respectul pentru Orange si pentru cei care lucreaza acolo!

Nu te supara, dar as dori sa detaliezi oferta sotiei tale sub forma: ??? minute orange, ??? mb de net, etc. N-am inteles ce oferta a primit. Daca ai putea posta partea din contract in care sunt scrise beneficiile, ar fi foarte util si pentru cei care vor cere in viitor prepay 5.

Edited by adrian_postovaru, 16 September 2014 - 21:15.


#1107
cipy_ro

cipy_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.04.2005

View Postadrian_postovaru, on 16 septembrie 2014 - 21:04, said:

Nu te supara, dar as dori sa detaliezi oferta sotiei tale sub forma: ??? minute orange, ??? mb de net, etc. N-am inteles ce oferta a primit. Daca ai putea posta partea din contract in care sunt scrise beneficiile, ar fi foarte util si pentru cei care vor cere in viitor prepay 5.

2000 min orange
2000 sms orange
20 sms national
80 min nat si int fix
50 mb,

adica prepay 5, prima varianta standard.

La aceste resurse s-au adaugat 80 min int mobil; dar numai dupa un an de prepay 5 clasic.

Edited by cipy_ro, 16 September 2014 - 21:33.


#1108
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
si acum intrebare intrebatoare? ce faceti cei care asteptati marile oferte T? cum ramane cu nelimitatul asta 10 de la Orange?
daca as fi in locul lor l-as face 15 numai asa de-al draq - si numai pe 24 luni
ca sa se zgarie pe ochi aia care au tot comentat ca vine regele T si cucereste tot

#1109
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009
Ei, de ce esti rau? Posted Image  Sa faca disponibil N10 la toti, asa vor migra de la T mai multi, concurenta va fi acerba, vodafone vor lasa si ei garda preturilor mai jos, toata lumea va fi fericita. Nu? Sunt si eu curios ce strategie abordeaza Orange in lumina noilor abonamente magente.

#1110
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Postsind, on 17 septembrie 2014 - 08:40, said:

(...) cum ramane cu nelimitatul asta 10 de la Orange?
daca as fi in locul lor l-as face 15 numai asa de-al draq - si numai pe 24 luni
(...)
Răspunsul ți l-ai oferit tu singur...

View Postsind, on 17 septembrie 2014 - 08:38, said:

(...) mentalitate de roman


#1111
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Din pacate are dreptate. Telekom a dat un semnal si astelalati abia l au asteptat.daca abonamnetul asta de 10 e va mai fi la sarbatori .....mare minune. Cat drspre mentalitatea romaneasca......e chiar ok, mentalitatea romanesca ar merge in ideea de a il oferi tuturor sa fie toti multumiti, mentalitatea romaneasca nu merge la ideea de profit, sunfem un popor pasnic, probabil si de asta suntem asa bogati.

Din pacate are dreptate. Telekom a dat un semnal si astelalati abia l au asteptat.daca abonamnetul asta de 10 e va mai fi la sarbatori .....mare minune. Cat drspre mentalitatea romaneasca......e chiar ok, mentalitatea romanesca ar merge in ideea de a il oferi tuturor sa fie toti multumiti, mentalitatea romaneasca nu merge la ideea de profit, sunfem un popor pasnic, probabil si de asta suntem asa bogati.

#1112
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Foarte foarte rar se intampla in telecomunicatii ca ofertele sa o ia in sensul scumpirii, sau a disparitiei ofertelor bune. Ar fi idiotenie suprema, sa ai un produs dorit, N10,  care se vinde foarte bine, si tu sa-l scoti si sa pui la vanzare ceva mai scump care nu se vinde sau se vinde prost.
Oricum, N10 a fost scos ca replica la oferta Digi de 5 euro nelimitat, nicidecum la cele ex-Cosmote, care la vremea aia vindea nelimitatul de 31 de euro la aprox jumatate de pret. Schimbarea numelui si a ofertei ex-Cosmote/Telekom chiar nu a schimbat nimic din punctul de vedere al Orange, doar ca si-au dat seama ca nemtii sunt de pe alta planeta pe piata romaneasca a comunicatiilor.

#1113
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Ce i drept cred ca au tremurat putin la lansarea don5. Si din fericire raspunsul afost promt. Cosmote lansasera si ei la 10 euro nelimitat si 1gb net. Dar cum lumea s a cam lamurit cu treaba de la digi, dar digi mai au un an jumate sa isi imbunatateasca acoperirea, tot ce e posibil pentru viitor. Oricum telekom i a dezumflat pe toti optimistii, si cum asteptaeile au fost foarte mari deziluzia e pe masura. Sincer un comebaxk puternic par sa faca cei de la vodafone dar raman mai scumpi ca citricii, servicii comparabile, dar telekom chiar vin din alata lume

Nemtilor niciodata nu le a mers bine pe la noi:)

#1114
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
eu zic sa urmarim la minim 6 luni de la lansarea DON rapoartele ANCOM de portare
pun pariu ca Voda si Orange recupereaza ce au pierdut initial la RDS - nu tot evident, dar o parte tot revin

#1115
Improvizzon

Improvizzon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 15.09.2014

View Postsind, on 17 septembrie 2014 - 13:04, said:

eu zic sa urmarim la minim 6 luni de la lansarea DON rapoartele ANCOM de portare
pun pariu ca Voda si Orange recupereaza ce au pierdut initial la RDS - nu tot evident, dar o parte tot revin
Poate e puțin cam devreme 6 luni.

Fuga de Digi se va produce undeva primăvara-vara 2016 când se va termina acordul de RN cu Vodafone.Până atunci vor răbda la Digi chinuiți pe rețea ocupată și cu acoperire jalnică.

Edited by Improvizzon, 17 September 2014 - 13:59.


#1116
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004

View PostImprovizzon, on 17 septembrie 2014 - 13:42, said:

Fuga de Digi se va produce undeva primăvara-vara 2016 când se va termina acordul de RN cu Vodafone.Până atunci vor răbda la Digi chinuiți pe rețea ocupată și cu acoperire jalnică.
Chiar as pune pariu ca acordul de roaming national se va prelungi. Supernetul de la Vodafone e bazat pe fibra de la RDS-RCS, desi pentru consumatori pare ca Digi e in avantaj, pentru ca publicul se foloseste direct de 2G-ul de la Vodafone, eu cred ca Vodafone este avantajata. Au primit acces la o retea de ultima ora de fibra optica, ce permite viteze respectabile specifice anului 2014, si au oferit RN pe o retea veche de 15 ani, in speta 2G-ul Vodafone.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate