Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Pot renegocia abonamentul daca e pe perioada nedeterminata?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
geo2160

geo2160

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.10.2007
Problema sta cam asa: Am vrut sa reziliez contractul in decembrie si m-au convins sa raman la abonament cu o oferta suficient de buna (55 ron pentru 3gb trafic + ce mai am eu nevoie in materie de minute si mesaje). Am optat pentru perioada minima contractuala  de 3 luni si mi-au promis ca imi vor trimite actele prin posta ( bineinteles ca nu s-a intamplat asta). As fi dorit, pentru ca sunt un utilizator avid al internetului mobil, sa beneficiez de 4g.

1) Credeti ca as putea sa sun inca o data acum la ei sa renegociez contractul respectiv si sa obtin o oferta decenta cu 4g care nu face parte din setul standard de oferte? N-as vrea sa par ca ma "tiganesc cu ei, dar vad ca la *100# nu-mi permite sa activez decat o optiune cu 4g limitat la 30mbps (ce gluma). Tot la partea asta, sa sun tot la departamentul de rezilieri sau sa ma duc intr-un magazin?

2) Se poate sa ma trezesc cu alta perioada contractuala scrisa in acte decat cea stabilita la telefon? Sau sa fie un alt "loophole" in contractul respectiv care sa ma blocheze pe abonamentul actual timp de 1 an sau 2?

Edited by geo2160, 17 April 2014 - 20:01.


#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
cand ti-au activat contractul a avut loc o convorbire telefonica inregistrata, de fapt ti-au zis zis de la inceput ca or sa inregistreze ce zic ei, precum si acordul tau expres prin voce.
daca acolo au zis 3 luni, atunci 3 luni este.
daca au zis 2 ani atunci 2 ani este.
iti aduci aminte ce au zis in convorbirea aia?

Edited by onlyone, 17 April 2014 - 20:42.


#3
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Daca ti-ai dat acordul doar pentru 3 luni cere inregistrarea convorbirii cu operatorul.Mai mult ca sigur ti-au prelungit abonamentul pe 1-2 ani.

#4
geo2160

geo2160

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.10.2007
Ma bucur ca lumea e de acord Posted Image. Daca imi redau conversatiile, sunt aproape sigur ca am specificat de mai multe ori ca vreau pe 3 luni. Deci, pot sa mai sun la ei sa-i "amenint" cu reziliatul din nou?

Edited by geo2160, 17 April 2014 - 21:05.


#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
sigur ca poti. ce ai de pierdut?

#6
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 geo2160, on 17 aprilie 2014 - 20:00, said:

Problema sta cam asa: Am vrut sa reziliez contractul in decembrie si m-au convins sa raman la abonament cu o oferta suficient de buna (55 ron pentru 3gb trafic + ce mai am eu nevoie in materie de minute si mesaje). Am optat pentru perioada minima contractuala  de 3 luni si mi-au promis ca imi vor trimite actele prin posta ( bineinteles ca nu s-a intamplat asta). As fi dorit, pentru ca sunt un utilizator avid al internetului mobil, sa beneficiez de 4g.

1) Credeti ca as putea sa sun inca o data acum la ei sa renegociez contractul respectiv si sa obtin o oferta decenta cu 4g care nu face parte din setul standard de oferte? N-as vrea sa par ca ma "tiganesc cu ei, dar vad ca la *100# nu-mi permite sa activez decat o optiune cu 4g limitat la 30mbps (ce gluma). Tot la partea asta, sa sun tot la departamentul de rezilieri sau sa ma duc intr-un magazin?

2) Se poate sa ma trezesc cu alta perioada contractuala scrisa in acte decat cea stabilita la telefon? Sau sa fie un alt "loophole" in contractul respectiv care sa ma blocheze pe abonamentul actual timp de 1 an sau 2?
Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat pentru verificarea situatiei.

Cu prietenie,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate