Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Alt ministru de finante, alte frustrari.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
La fiecare schimbare de guvern, alt ministru de finante, alte probleme, ale lui fireste. Noua ministereasa nu face exceptie... are ce are cu romanii ce fac piata si cumpara usturoi; babutele "pensionare" sunt amarate pejntru ca noi nu platim impozite s.a.
Politia fiscala devine pe zi ce trece mai periculoasa... iar noi injuram si acum securitatea comunista pentru modul cum stia sa obtina informatii. Ia cititi aici de unde se inspira astia, "democratii", si cum reusesc sa perfectioneze!
(daca nu stiati, puteti chiar refuza -in calitate de informator- colaborarea cu inspectorii fiscali :D )
http://static.anaf.r...FP_544_2014.pdf

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Stai asa, pentru ca sunt EXTREM de multi cei care au MARI asteptari de la duduie!
Sincer, astept sa isi rupa gatul.
Si atunci sa vezi ce o sa le mai rad in nas acestor indivizi...

#3
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Nimic nou pe frontul de est. Pana la alegeri e zmeoaica, apoi praf in ochi sa nu vedem destinatia banilor sponsorizare de partid si daca pierd alegerile sponsorizatii va fi tap ispasitor pentru "faptele savarsite" ... Posted Image  Plictisitor, asteptam numiri mai vesele si mai active prin presa "care este" vigilenta. Posted Image

#4
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,333
  • Înscris: 31.08.2006
Frate, mi-ati dat senzatii tari. cand am citit titlul topicului. Am crezut (si am sperat) ca nu mai e ministru de finante doamna in cauza.

 ZorbaGrecu, on 15 aprilie 2014 - 14:49, said:

Politia fiscala devine pe zi ce trece mai periculoasa... iar noi injuram si acum securitatea comunista pentru modul cum stia sa obtina informatii. Ia cititi aici de unde se inspira astia, "democratii", si cum reusesc sa perfectioneze!
(daca nu stiati, puteti chiar refuza -in calitate de informator- colaborarea cu inspectorii fiscali Posted Image )

Cand eu am spus pe un alt topic ca cei din partidele actuale (chiar si cei tineri) nu se deosebesc cu nimic de "ilustrii" lor inaintasi comunisti, poate unii au zambit. Ei, uite, ca incet, incet, se confirma ceea ce pentru mine, cel putin, e o certitudine inca din ianuarie '90.

Edited by fansat, 15 April 2014 - 16:12.


#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 fansat, on 15 aprilie 2014 - 16:12, said:

Frate, mi-ati dat senzatii tari. cand am citit titlul topicului. Am crezut (si am sperat) ca nu mai e ministru de finante doamna in cauza.



Cand eu am spus pe un alt topic ca cei din partidele actuale (chiar si cei tineri) nu se deosebesc cu nimic de "ilustrii" lor inaintasi comunisti, poate unii au zambit. Ei, uite, ca incet, incet, se confirma ceea ce pentru mine, cel putin, e o certitudine inca din ianuarie '90.

Ba se deosebesc: sunt mai "hoti inteligenti", sau cel putin se cred asa, desi DNA-ul ii cam contrazice, chiar daca judecatorii sunt niste parturi fara sange-n tata.

#6
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005

 ZorbaGrecu, on 15 aprilie 2014 - 14:49, said:


Politia fiscala devine pe zi ce trece mai periculoasa...

Daca ai in ADN tzeapa si jmecheria e normal sa sari in sus cand ti se cere sa revii la normalitate.Nu stiu de ce nu lasati fata aia sa-si faca treaba.Ea cel putin chiar daca a fost numit politic mai are ceva habar cu ce sa manaca finantele.Deocamdata le-a invatat pe alea americane,dar cu timpul va pricepe si asta cu tzepareala din romanica.

#7
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 Airbag, on 16 aprilie 2014 - 08:36, said:

Daca ai in ADN tzeapa si jmecheria e normal sa sari in sus cand ti se cere sa revii la normalitate.Nu stiu de ce nu lasati fata aia sa-si faca treaba.Ea cel putin chiar daca a fost numit politic mai are ceva habar cu ce sa manaca finantele.Deocamdata le-a invatat pe alea americane,dar cu timpul va pricepe si asta cu tzepareala din romanica.

Nene, prezumtia este de nevinovatie si nu de vinovatie. Asta ca sa intelegi mecanismul. Daca pleci la drum cu o premisa gresita, ai pus-o!

#8
Vanzatorul de Iluzii

Vanzatorul de Iluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 08.08.2005

 ZorbaGrecu, on 15 aprilie 2014 - 14:49, said:


Interesante unele formulări. În 13^4 alin 3, organul pătrunde. Nu intră, nu are acces ci pătrunde. Câteva definiții interesante ale „a pătrunde” găsiți aici.

În plus, ultimele două fraze ale documentului ne arată că cel care l-a redactat este bâlbâit? Sau este un copy-paste și nu l-a mai luat la pilă;

#9
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 Vanzatorul de Iluzii, on 16 aprilie 2014 - 15:59, said:


Interesante unele formulări. În 13^4 alin 3, organul pătrunde. Nu intră, nu are acces ci pătrunde. Câteva definiții interesante ale „a pătrunde” găsiți aici.

În plus, ultimele două fraze ale documentului ne arată că cel care l-a redactat este bâlbâit? Sau este un copy-paste și nu l-a mai luat la pilă;

Ia fii atent;
-pe de o parte ai obligatia de a permite "cercetatorilor" sa efectueze cercetarea  unde au nevoie (incinte, incaperi)
-pe de alta parte, se face referire la art. 27 din Constitutie care spune "functionarii publici nu au dreptul de a patrunde"

Banuiesc ca ei, cei din finate, in frunte cu d-soara nou-ministru, cred ca ei fac referire la alta actiune, care nu este prevazuta in Constitutie. Efectuarea cercetarilor nu este una si aceeasi cu patrunderea, nu?Posted Image  Domnilor, agentii fiscali, efectueaza cercetari la domiciliu, si ai obligatia sa le permiti acest lucru, ei nu patrund!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate