Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#1405
vasys2006

vasys2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.05.2014
Trebuie schimbat fugi cu el la garantie :-)

#1406
Picu6

Picu6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2012
Nu am garantie :D Nu stii cat ma costa sa il repar ? si am citit ca unii l-au schimbat si a revenit problema :D

#1407
vasys2006

vasys2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.05.2014
Tot ce este posibil sa revina dar al meu inca functioneaza bine dupa schimbare, in ce priveste costul fara garantie este cam piperat, am intrebat la un service gsm si costa 300 350 ron. Mai bine cumperi altul ,nu se merita.

#1408
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View PostPicu6, on 09 septembrie 2014 - 10:24, said:

Am si eu urmatoarea problema Posted Image [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3CerW6JWYyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca bag si scot cablul usb isi revine. Este de la soft sau trebuie schimbat touchscreen-ul ?Posted Image

dute la garantie cu el ca e gata....aceste sunt semnele ca s-a busit touch-ul

o sa-ti dea altul nou si nebranduit,la mine asa s-a intamplat

#1409
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Eu il am din decembrie si merge ca in prima zi. Nu i-am facut nicio resetare la valorile din fabrica. Daca cumva se strica, ce trebuie sa-i fac ca sa nu fie o problema la service? Ii fac doar unroot? "GravityBox" si "Xposed" pot ramane pe el?

#1410
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postmaiokoti2, on 09 septembrie 2014 - 20:32, said:

Eu il am din decembrie si merge ca in prima zi. Nu i-am facut nicio resetare la valorile din fabrica. Daca cumva se strica, ce trebuie sa-i fac ca sa nu fie o problema la service? Ii fac doar unroot? "GravityBox" si "Xposed" pot ramane pe el?

scoti orice urma de root din el daca il trimiti la garantie....altfel s-ar putea sa ai de pierdut

#1411
Picu6

Picu6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2012

View PostAdL84, on 09 septembrie 2014 - 18:47, said:


dute la garantie cu el ca e gata....aceste sunt semnele ca s-a busit touch-ul

o sa-ti dea altul nou si nebranduit,la mine asa s-a intamplat
Nu am garantie. Am citit ca nu se poate schimba doar touch-ul,trebuie schimbat cu tot cu display . Cred ca o sa coste cam mult si nu o sa se merite raparatia

#1412
hnelutu

hnelutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.02.2007
buna,

Am un orange hiro (alcatel one touch) schimbat dupa probleme cu touch-ul. Acest telefon il am de 4 luni, dar este foarte lent, memoria este sub 100, iar de multe ori stau cateva secunde pana iasa din mesaje sau din alete aplicatii - ramanand imaginea cu aplicatia respectiva. Ce pot sa-i fac? Sa-i dau o revenire la setarile din fabrica?

cum pot salva contactele din telefon dar fiecare contact sa aiba un ton de apel, astfel incat la o revenire la setarile din fabrica sa nu trebuiasca sa modific fiecare contact in parte?
Multumesc

#1413
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
ce sa aleg...hiro sau allview a5 quad?

#1414
1thepacit

1thepacit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.01.2014

View Poststephano, on 13 septembrie 2014 - 19:36, said:

ce sa aleg...hiro sau allview a5 quad?
Hiro fara discutie.

#1415
verBb

verBb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.07.2010
Am aceeasi problema ca si Picu06+ca in unele aplicatii/jocuri apasa singur pe ecran. M-am uitat pe orange shop si vad ca nu mai au telefonul in stoc; daca ma duc cu el la garantie primesc altul sau urmatorul model din gama (rono,gova)?
Daca am smart laucher instalat pe el se considera root si imi elimina garantie?

#1416
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
eu am scapat de  hiro intr-un fel , l-am spart si mi-am luat gova , care e fenomenal , acm hiro e al mamei mele si reparatia  ecranului te costa 300-350 de lei

#1417
yan27

yan27

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.03.2011
Aveti idee cat costa sa schimb un touch la un orange hiro? intra singur in setari.

#1418
verBb

verBb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.07.2010
@yan27 Daca te uitai mai sus...Reparatia/schimbul unui ecran te costa cam 300-350 RON, destul de scump pentru telefonul asta, avand in vedere ca eu am dat 250 RON pe el la un abonament de 12 euro.

Imi poate raspunde cineva la intrebarea postata mai sus?

#1419
vasys2006

vasys2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.05.2014
Inainte de al duce la garantie dai o resetare totala si este ok.

Edited by vasys2006, 15 September 2014 - 10:35.


#1420
Ravenheart00

Ravenheart00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.12.2013
Salut!
Am schimbat Hiro-ul acum cateva luni, stiti voi, problema cu intreg lotul defect. Singura problema pe care am avut-o cu telefonul nou a fost cu recunoasterea cardului de memorie, dar se pare ca nu a fost vina lui.
Acum cateva zile am calcat cumva pe incarcator si s-a cam ales praful, nu trebuie sa misc dispozitivul cat e la incarcat ca se tot misca mufa. Nimic grav, il incarc noaptea si toata ziua ma tine bateria fara probleme.
Uite ce ciudatenie: Acum cateva minute aveam Hiro-ul la incarcat, cu baterie 100%. M-a sunat o amica si nu am vorbit nici 10 secunde, apoi am trimis un mesaj. Bateria a ajuns la 90%. L-am stins, l-am aprins, acelasi procentaj. L-am pus iar la incarcat, dar in loc sa se incarce, se descarca si procentajul scade rapid, e pe undeva la 85% si a ajuns asa in nici 10 minute. What the fuck?

Edited by Ravenheart00, 16 September 2014 - 19:33.


#1421
andreyys10

andreyys10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.01.2014
a folosit cineva cablu otg pentru a copia fisiere pe un stick?


#1422
vladspatariu

vladspatariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.04.2014
Am descoperit o chestie interesanta facuta de prietenii nostri de la Orange:

Pentru cine are telefonul, voi stiti ca e dual core, nu? Ei bine, Orange are dezactivat un core din kernel, deci toti am rulat un singur nucleu la frecventa maxima de 1.3 GHZ pana acuma.
Cum sa il activati: Pentru cei cu Xposed Framework, instalati modulul 3C Tool Box. Acolo gasiti o sectiune dedicata CPU-ului, unde il puteti activa. O sa pape putin mai mult din baterie, dar o sa scapam de mult stuttering.

Care cred eu ca e motivul: Sa aiba performanta asemanatoare cu telefoanele entry level din perioada in care se vindea (gen Trend Lite).

O zi faina. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate