Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#1387
rakier

rakier

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.02.2008
Am avut problema generala cu touch/soft, l-am dus in garantie si am primit altul, teoretic nou. Problema e ca merge mult mai prost ca "originalul". Inainte aveam mai mereu peste 100 mb ram liber, acum imi arata doar 15-20. Afisajul la ceas (aplicatia pusa de ei) se blocheaza de multe ori, ora normala este doar in "bara", Daca i-au sunetul din buton la un joc, mi-l anuleaza automat si pe cel de la fisierul media pus la melodie, ceea ce nu se intampla inainte, plus alte cateva similare. De lag nu mai vorbesc, n-aveam parte de el dar acum.... Sunt doar un ghinionist care tre sa mearga iar peste portocalii sau e din nou o chestie generala si mai bine caut alta solutie (eventual sa le mai dau daca e cazul ceva diferenta si sa le cer alt model)?

Edited by raMembruAnonim, 03 August 2014 - 21:44.


#1388
vasys2006

vasys2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.05.2014
Una peste alta nu este un telefon foarte reusit. Am si eu diverse probleme dupa ce lau shimbat in service.

#1389
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Am avut acest telefon și pot spune că DACĂ AI GRIJĂ DE EL, e cu mult peste toate celelalte din gama lui de preț. Eu l-am vândut că luasem un V1 Viper. Acum pot spune că, din niște puncte de vedere (toate, cu excepția camerei foto, care e acceptabilă la V1, și a sunetului pe care îl are muzica-n căști, care este net mai bun pe V1 Viper) mi-e DOR de Hiro. Pe partea de sunet în convorbire, semnal, putere de recepție a wireless-ului, Hiro excelează. Iar display-ul nu pățește nimic dacă nu ții telefonul în buzunarul de la spate (cum fac mulți, din ce am văzut), dacă-l ții într-un buzunar lejer și îi pui folie și husă... Repet, eu sunt printre cei care au avut grijă de telefoane întotdeauna. Nu mi s-a stricat niciodată un smartphone. Iar Hiro, la prețul lui de aprox 450-500 de lei, merită fiecare bănuț. Cu o cameră foto decentă și un pic de investiție suplimentară în ce privește sunetul în căști... era un telefon genial. Chiar și așa, cred că o să vând Vipera și o să caut tot un Hiro. La 300 de lei cât costă acum... chiar merită. Îmi pare rău că Orange nu-l mai are în ofertă.

#1390
senzzor

senzzor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.07.2014
Salut !

Am o problema cu slot SIM nu mai citeste cartela, am dat un "pin" peste cap, se poate schimba acel slot ?!

#1391
puiugr

puiugr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 01.11.2007
Salutare,nu am timp sa citesc toate cele 70 de pagini.vreau sa va intreb daca problema care o are Hiro cu touchscreen-ul se agraveaza in timp sau ramana asa.
eu nu am garantie la el si schimbatul touch-ului costa mult.
va multumesc.

#1392
andrei9696

andrei9696

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.09.2008

View Postpuiugr, on 14 august 2014 - 10:17, said:

Salutare,nu am timp sa citesc toate cele 70 de pagini.vreau sa va intreb daca problema care o are Hiro cu touchscreen-ul se agraveaza in timp sau ramana asa.
eu nu am garantie la el si schimbatul touch-ului costa mult.
va multumesc.
Din pacate, se agraveaza in timp... (La mine asa a fost.) Nu ai ce face... Singura solutie este sa ii schimbi touch-ul.

#1393
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postpuiugr, on 14 august 2014 - 10:17, said:

Salutare,nu am timp sa citesc toate cele 70 de pagini.vreau sa va intreb daca problema care o are Hiro cu touchscreen-ul se agraveaza in timp sau ramana asa.
eu nu am garantie la el si schimbatul touch-ului costa mult.
va multumesc.

da,totul se intampla in timp

deci mai bine scapa de el cat e bun ;)

#1394
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013
salut!mi-am decodat telefonu si de ceva timp cateodata primesc de mai multe ori acelasi mesaj,credeti ca este de la telefon? :(

#1395
andreyys10

andreyys10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.01.2014
buna, cum as putea sa fac sa dispara "assistant" din quicksettings? am dezinstalat aplicatia dar tot nu a disparut din lista. am incercat si gravitybox dar nu recunoaste assistant, deci nu o pot dezactiva. ?

Attached Files



#1396
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Si eu as dori sa dispara... ai aflat ceva?

#1397
andreyys10

andreyys10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.01.2014
inca nu. am vazut ca daca mai adaugi inca o optiune cu gravitybox, assistant va cobori pe ultimul rand de jos si nu se mai vede numai putin.. dar asta nu e ok:)

#1398
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
cine e interesat de un Orange Hiro nou cu folie pe el ? abia ce mi-am dus vechiul hiro la garantie si mi-a dat unul nou pe care nu-l folosesc :)

#1399
valentinalin94

valentinalin94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.01.2014
Exista vreun rom cu Android 4.4 pentru acest telefon?

#1400
1thepacit

1thepacit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.01.2014

View Postvalentinalin94, on 26 august 2014 - 22:34, said:

Exista vreun rom cu Android 4.4 pentru acest telefon?
Deocamdata nu exista CustomRom pentru noi si nu cred ca va exista. Acest tel. nu prezinta interes.Posted Image

#1401
andreyys10

andreyys10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.01.2014

View Postmaiokoti2, on 21 august 2014 - 10:50, said:

Si eu as dori sa dispara... ai aflat ceva?

am pus rom-ul de alcatel, am scapat de acel scris ;)

#1402
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
nuuuuuuuuuuu... am mers la mare... am pus telul in borseta si cand am deschis-o pe plaja... surpriza ecran spart in partea de ecran jos, tot ce e sub crapatura nu mai raspunde ( taste capacitive touch..) dar ce e peste crapatura merge normel, e crapat cam tare, dra merge tot, ma uit pe youtube merge, dar sub crapatura absolut nimika... o fi doar sticla sau si touchul ??? cred ca a plesnit de la caldura ca m-am jucat asphalt 8 ( incis+ caldura= ecran spart) credeti ca  va intra in grantie ??? sunt disperat ca nu mai exista asa tel bun ,nou nu mai e

#1403
bogdi_00

bogdi_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.03.2014
In termenii garantiei scrie ca daca iti spargi ecranul garantia este retrasa,chiar daca a fost un accident sau intentionat,eu asa am patit cu un orange nivo,mi-a dat cineva peste mana si cand m-am dus la orange mi-au zis din start ca se retrage garantia

Edited by bogdi_00, 01 September 2014 - 09:58.


#1404
Picu6

Picu6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2012
Am si eu urmatoarea problema :D [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3CerW6JWYyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca bag si scot cablul usb isi revine. Este de la soft sau trebuie schimbat touchscreen-ul ?:D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate