Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#5563
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Îi dai comenzi, o memorie trebuie să existe.

#5564
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
o memorie a comenzilor, dar nu pentru inregistrare continua. Daca nu interactionezi cu Google Now cateva secunde, inceteaza sa te mai asculte si revine pe activarea prin cuvant-cheie.

Edited by glumetu, 29 October 2014 - 09:29.


#5565
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Din ce scrie despre modul în care funcționează serviciul, rezultă că trimite o înregistrare cu câteva secunde înainte să spui "ok google" și asta îmi pare mie un fel de loop care are loc permanent, altfel nu văd de unde pot lua secundele alea anterioare comenzilor în activarea din orice ecran sau chiar cu ecranul închis. Știu că pe desktop poți opta să nu ajungă înregistrarea la Google. Pe telefon n-am folosit niciodată, nu știu cum este influențat sistemul. Sunt șanse să existe un conflict pe undeva.

#5566
upgrade

upgrade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 29.12.2001
Intra în aplicația Google search -> Setări -> Voce -> oprește istoric audio.

#5567
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Aici nimeni toti sau mutat pe aria note 4?

#5568
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postflotouran95, on 30 octombrie 2014 - 21:23, said:

Aici nimeni toti sau mutat pe aria note 4?
Asa se pare dar o sa-mi pun eu un nou soft de olanda sa vad cum este si va aduc la cunoștința daca are ceva nou asta ca sa tinem forumul asta ocupat

#5569
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Da chiar sa revii cu info ca si eu vreau sa schimb rom asta de România.

#5570
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Spuneam ca in seara asta m-am jucat cu un N3 sa vad daca m-as putea acomoda cu dimensiunile in sensul de a cumpara N4.

Ce pot sa spun e ca am ramas impresionat de N3. Telefonul asta e al naibii de actual si nu prea ai ce sa-i reprosezi.
Probabil doar chestiile de marketing, alea, alea, bla-bla-bla, au facut ca sa iasa N4.
Altfel, ca dispozitiv, N3, super fain. Nici nu zici ca are atata vreme de cand este iesit.

#5571
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
L-au "greșit" atunci.

#5572
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Baietii am reusit să scap telefonul din mana azi si am reusit sa zgariu rama. Cine a schimbat rama e greu de schimbat? Se merita la ce pret ajungi cu schimbat? Maxander tu ca ai avut mai multe incidente de genu ai habar?

#5573
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postflotouran95, on 31 octombrie 2014 - 18:00, said:

Baietii am reusit să scap telefonul din mana azi si am reusit sa zgariu rama. Cine a schimbat rama e greu de schimbat? Se merita la ce pret ajungi cu schimbat? Maxander tu ca ai avut mai multe incidente de genu ai habar?
Eu zic sa nu te stresezi.

#5574
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Stiu Klausknew dar e in partea dreapta sus si se vede . Am oroare cand vad acolo

#5575
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postflotouran95, on 31 octombrie 2014 - 18:13, said:

Stiu Klausknew dar e in partea dreapta sus si se vede . Am oroare cand vad acolo
Cauta ojă argintie sa  dai peste

#5576
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
E si lovit putin nu e numai dus. O sa pun o poza sa vezi. Ahhh

#5577
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010

View Postflotouran95, on 31 octombrie 2014 - 18:00, said:

Baietii am reusit să scap telefonul din mana azi si am reusit sa zgariu rama. Cine a schimbat rama e greu de schimbat? Se merita la ce pret ajungi cu schimbat? Maxander tu ca ai avut mai multe incidente de genu ai habar?

Husa prieten drag.Eu cand l-am scapat n3-ul meu,am crezut ca mor instant,numai voi vreti si protejat si sa fie placut la atingere!!Vezi pe youtube..diasassembly note 3 si cred ca te descurci singur.Scule iti trimit eu.

View Postd-rive, on 30 octombrie 2014 - 22:01, said:

Spuneam ca in seara asta m-am jucat cu un N3 sa vad daca m-as putea acomoda cu dimensiunile in sensul de a cumpara N4.

Ce pot sa spun e ca am ramas impresionat de N3. Telefonul asta e al naibii de actual si nu prea ai ce sa-i reprosezi.
Probabil doar chestiile de marketing, alea, alea, bla-bla-bla, au facut ca sa iasa N4.
Altfel, ca dispozitiv, N3, super fain. Nici nu zici ca are atata vreme de cand este iesit.

Da..este foarte ok notu 3 si cred ca supravietuieste inca doi ani cu succes,Este si cu muult mai ieftin.
Softu de Olanda la mine a mers cel mai bine dintre toate.Ma gandesc sa-l scriu si pe n4.

#5578
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Vio si note 1 merge super calumea daca nu faci update la softuri.

#5579
SGFlorin

SGFlorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 20.12.2012

View Postflotouran95, on 31 octombrie 2014 - 18:00, said:

Baietii am reusit să scap telefonul din mana azi si am reusit sa zgariu rama. Cine a schimbat rama e greu de schimbat? Se merita la ce pret ajungi cu schimbat? Maxander tu ca ai avut mai multe incidente de genu ai habar?

Sa imi zici si mie cum ai procedat cu rama k sunt interesat. Eu la a mea am urme de la uzura.

#5580
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Si poze cu isprava mea. Ma gandesc sa il vand sau sa il schimb cu altceva. Cand vad eroarea mea umana ma exasperez deja

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate