Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Problema Ultra DMA CRC Error Count

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
VasiMihali

VasiMihali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2013
Buna . Am o problema legata de "Ultra DMA CRC Error Count" . De curand mi-am luat un HDD nou cu tot cu cablul Sata. Dupa cateva ore de functionare in "HD TUNE" mi-a aparut aceasta eroare : "Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 8 attention " . Care ar putea fi cauza problemei ?

Attached Files



#2
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
click

#3
VasiMihali

VasiMihali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2013
Am cautat , si peste tot se spune sa schimb cablul SATA sau portul SATA. Am spus , cablul este nou , cumparat odata cu HDD-ul

#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012
Pai e normal ca valoarea aia sa ramana pe loc dupa ce ai schimbat cablul .

#5
VasiMihali

VasiMihali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2013
Nu ai inteles , HDD-ul l-am cumparat azi , a venit impreuna cu cablul . La inceput era 200 200 0 0 ... dupa cateva ore de functionare a inceput sa creasca ultima valoare pana a ajuns la 8 si cu atentionare langa..

#6
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,150
  • Înscris: 05.12.2002
Si ai schimbat portul si/sau cablul? Nu e imposibil ca un cablu nou sa fie defect/prost.

#7
VasiMihali

VasiMihali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2013
Am schimbat fiecare port , cablul l-am mai schimbat odata acu' 2 luni pentru HDD-ul vechi , care tot din cauza acelei erori "s-a dus"

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,851
  • Înscris: 07.02.2003
Poate ai o placa de baza cu bube si semnalul pe sata e instabil generand erori intre mb si hdd.

#9
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,695
  • Înscris: 25.10.2007
du-l repede la garantie ,daca ti-l mai primeste, am avut si eu o problema cu hdd-ul si esal.ro nu a vrut sa-l primeasca...asta e, niste tepari

#10
Azrael666

Azrael666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.01.2013
Vezi sa nu ai unghiuri drepte pe cablu - daca ai apar reflectii de semnal. Cel mai bine ar fi sa faci rost de un cablu nou, lung de tot (vezi ca sint si de 75cm), si fa-l bucle inainte sa-l instalezi intr-un alt soclu. Daca-ti face la fel atunci ai probleme cu placa de baza: sau soclurile sau, cel mai probabil, chipsetul. Ca ultima incercare ai putea sa-ti instalezi o placa SATA si sa verifici cu ea.

#11
HDDGuru

HDDGuru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 27.02.2012

 VasiMihali, on 12 iunie 2013 - 22:59, said:

Am schimbat fiecare port , cablul l-am mai schimbat odata acu' 2 luni pentru HDD-ul vechi , care tot din cauza acelei erori "s-a dus"

odat ridicat acest parametru va scadea valoarea in timp si nu instant. pricina este in faptul ca acest parametru nu este vital si poate fi verificat in moment cand hardul nu este ocupat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate