Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Huawei Ascend Y300

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#91
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
Eu sunt la munca acuma, sa ajung acasa, ma pun pe butonat si va anunt.

#92
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013
Mai trebuie formatata bateria? Cand l-am cumparat bateria era 50%, iar cand s-a descarcat complet l-am pus la incarcat pana la 100%. Daca il folosesc mai intens rezista sub 12 ore, de aceea folosesc modul de economisire baterie pentru a tine mai mult bateria (l-am incarcat in fiecare zi pana luni seara - il am de sambata)...

#93
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013
Salutare! Detin un huawei y300 si in mare parte sunt multumit de el (din ce am butonat pana acum). Am doua intrebari:
1. Se poate face upgrade la android la acest telefon? (are android 4.1.1..nu se poate face upgrade la o versiune mai noua?)
2. Desi volumul este dat la maxim se aude destul de incet in comparatie cu alte telefoane (telefoane mai slab cotate)...se intampla la fel si la voi?(m-as fi asteptat sa se auda ceva mai tare)

#94
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
Momentan nu exista upgrade oficial pentru acest telefon, cel putin ieri cand am incercat nu exista.
Cand spui volum la ce anume te referi? Volumul tonului de apel, volumul alarmei, volumul cand asculti muzica, etc.?

@allexu007: eu am formatat-o si sunt multumit de cat tine bateria, insa binenteles si cu acel modul de economisire activat.

#95
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013

View Poststefantrivale, on 06 noiembrie 2013 - 09:24, said:

Momentan nu exista upgrade oficial pentru acest telefon, cel putin ieri cand am incercat nu exista.
Cand spui volum la ce anume te referi? Volumul tonului de apel, volumul alarmei, volumul cand asculti muzica, etc.?


Da, cand ascult muzica sau vizionez ceva pe youtube. Chiar daca e selectat la maxim se aude, dar nu la fel de tare cat m-as  fi asteptat...

#96
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
Acuma fiecare cu perceptia lui. Insa vei observa pe youtube faptul ca videoclipurile intre ele au volum diferit. Per ansamblu se poate spune ca volumul la maxim este multumitor pt mine unul ca doar nu dau petrecere cu telefonul :). Inafara de asta nu este recomandat pentru viata difuzorului sa stai cu volumul la maxim.

#97
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013
Stiu ca nu-i recomandat, doar am vrut sa stiu daca volumul este la fel si la voi... eu l-am comparat cu doua smartphone-uri (un lg l3 II si un acer liquid z3), iar huawei-ul abia si-a facut simtita prezenta. Chiar si la orange nivo se aude mai tare..

#98
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013

View Poststefantrivale, on 06 noiembrie 2013 - 09:24, said:

eu am formatat-o si sunt multumit de cat tine bateria, insa binenteles si cu acel modul de economisire activat.
Am auzit ca trebuie sa incarc bateria normal, deoarece dureaza ceva timp pana intra in regimul de functionare normala, sau gresesc!
Imi poti spune cum ai formatat-o (pe tine cat te tine bateria fara modul de economisire si o folosite medie a smartphone-ului)

#99
dodgeady

dodgeady

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.11.2013

View PostAllexu007, on 06 noiembrie 2013 - 10:35, said:

Am auzit ca trebuie sa incarc bateria normal, deoarece dureaza ceva timp pana intra in regimul de functionare normala, sau gresesc!
Imi poti spune cum ai formatat-o (pe tine cat te tine bateria fara modul de economisire si o folosite medie a smartphone-ului)
se incarca in 3h(fara formatare) pe mine m-a tinut la o utilizare normala vb,putin pe net mesaje etc. 6 zile

Edited by dodgeady, 06 November 2013 - 10:39.


#100
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013

View Postdodgeady, on 06 noiembrie 2013 - 10:38, said:

se incarca in 3h(fara formatare) pe mine m-a tinut la o utilizare normala vb,putin pe net mesaje etc. 6 zile
Mi se pare prea mult pentru un smartphone (6 zile), ai folosit cumva modul de economisire?... Si al meu se incarca in 3 ore, dar ma tine aproape o zi (tot cam acelasi lucru il fac si eu)!

#101
dodgeady

dodgeady

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.11.2013

View PostAllexu007, on 06 noiembrie 2013 - 10:53, said:

Mi se pare prea mult pentru un smartphone (6 zile), ai folosit cumva modul de economisire?... Si al meu se incarca in 3 ore, dar ma tine aproape o zi (tot cam acelasi lucru il fac si eu)!
vb serios nu te mint cu nimik l-am incarcat joia trecuta si ieri mi-sa descarcat fara modul eco,tin lumina la 29% mai inchid din aplicatii care nu isi au rostul si alte functii

#102
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013

View Postdodgeady, on 06 noiembrie 2013 - 10:57, said:

vb serios nu te mint cu nimik l-am incarcat joia trecuta si ieri mi-sa descarcat fara modul eco,tin lumina la 29% mai inchid din aplicatii care nu isi au rostul si alte functii
Nu stiu ce sa zic... Telefonul inactiv cat procentaj iti consuma, mie imi comsuma 45% nici mai mult, nici mai putin (de ce asa mult ca doar este inactiv...) ?

#103
dodgeady

dodgeady

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.11.2013

View PostAllexu007, on 06 noiembrie 2013 - 11:56, said:

Nu stiu ce sa zic... Telefonul inactiv cat procentaj iti consuma, mie imi comsuma 45% nici mai mult, nici mai putin (de ce asa mult ca doar este inactiv...) ?
nu stiu unde sa ma uit...!!

#104
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
La mine ciclu de incarcare completa dureaza undeva la max 3 ore si la o utilizare oarecum medie si anume: internet in mici reprize zilnic, fara jocuri, vorbit aproximativ 20 minute max 30 min pe zi, dar tot in reprize, tine undeva la 4-5 zile bateria, dar si cu acel program de economisire baterie activat.

#105
dodgeady

dodgeady

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.11.2013

View Poststefantrivale, on 06 noiembrie 2013 - 12:10, said:

La mine ciclu de incarcare completa dureaza undeva la max 3 ore si la o utilizare oarecum medie si anume: internet in mici reprize zilnic, fara jocuri, vorbit aproximativ 20 minute max 30 min pe zi, dar tot in reprize, tine undeva la 4-5 zile bateria, dar si cu acel program de economisire baterie activat.
este f bine zimi daca ai gasit faza cu vibratia cand iti raspunde cineva .ms frm

#106
Allexu007

Allexu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 18.02.2013

View Poststefantrivale, on 06 noiembrie 2013 - 12:10, said:

La mine ciclu de incarcare completa dureaza undeva la max 3 ore si la o utilizare oarecum medie si anume: internet in mici reprize zilnic, fara jocuri, vorbit aproximativ 20 minute max 30 min pe zi, dar tot in reprize, tine undeva la 4-5 zile bateria, dar si cu acel program de economisire baterie activat.
E destul de bine. Tie cat la suta iti consuma "telefonul inactiv"?...

#107
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
@dodgeady: nu am reusit aseara sa ma ocup de asa ceva, dar cand aflu voi anunta aici pe topic
@allexu007: telefonul inactiv consuma 48%, mie unul mi se pare multicel.
Cam singurele aplicatii ce ruleaza si le folosesc in permanenta sunt antivirusul si super task killer, pe care oricum l-am setat ca o data la 1 ora sa imchida aplicatiile deschise in background.

Apropo...stie careva de unde putem lua alte teme pt acest telefon? Cele stock m-au plictisit deja ;P

#108
geo_yag1985

geo_yag1985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2013
Daca ma putetiii ajuta si pe mine cu acest Huawei y 300 care ma supara ca imi dispare navigatia de pe el si nu mai apare decat daca ii dau sa revina la setarile din fabrica

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate