Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Huawei Ascend Y300

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#37
zmin

zmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.07.2005
Are cineva Y300 de la Cosmote? Poate sa-mi spuna de la about ce versiune e BUILD NUMBER?
Tre' sa fie ceva de genul Y300-0100**********B170.
B170? B175? cât va rog?
Multumesc.

#38
lenovo33

lenovo33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.06.2013
E B175

#39
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
DA B175
NU MAI LANSEAZA NICI O VERSIUNE NOUA?

#40
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009
Neoficial [FIRMWARE UPDATE] Y300 B190 Nu am verificat

#41
ionutgavy

ionutgavy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.01.2010
cum apelez si eu cu video pe cosmote cu acest telefon? Am activat optiunea la 1234

#42
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Am eu de vanzare acest telefon. Pret fix 499 lei. Detalii aici

#43
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
.nu cred ca este dual sim iar 600 costa nou...

#44
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Cum adica nu crezi ca e dual sim? Este modelul Y300-0000 si are aceleasi specificatii ca si cel vandut la Germanos. Si al meu tot nou este si cu 100 lei mai ieftin.

#45
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Y300-0100 este al meu luat de la cosmote, nu stiam ca exista si dual sim imi cer scuze.bafta

#46
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
Salutare posesorilor acestui telefon. Il detin de o saptamana (cumparat de la cosmote) si sunt multumit de el pana acuma. Bateria ok, in casca se aude super clar, raspunde repede la comenzi, pana si wi-fi merge foarte bine in sensul ca l-am comparat cu un alt telefon pe un anumit router si nu se conecta la fel de bine. Singurul lucru care ma deranjeaza este faptul ca aplicatiile se instaleaza doar in memoria telefonului. Ca sa le poti muta pe card-ul sd trebuie sa ii faci un root si sa instalezi o aplicatie gen toolbox sau app2sd, numai ca nu am reusit sa fac root la acest aparat. Toate programele gasite pe net pentru root nu suporta acest telefon. Inafara de asta am incercat sa instalez driver-ele pt telefon pe 2 pc-uri si nu am reusit pt ca apare un mesaj care spune ca nu a gasit driver-ul pentru android. Cam ciudatel, daca are cineva sugestii ii raman recunoscator.

#47
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Am o mica problema cu telefonul, ii tot gasesc volumul tonului de apel aproape de minim. Cred ca se schimba odata cu volumul din casca in timpul convorbirilor. Ce pot sa fac?

#48
AndresGeorge

AndresGeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.09.2013
de 2 zile am si eu un huawei luat la liber din anglia 80 lire si am o mica mare intrebare, unde trebuie sa intru pentru a activa optiunea sa iti apara sus la bateria cat mai este din ea? tot am cautat dar nu am gasit. mutumesc frumos

#49
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
@ilietu: poti sa verifici in felul urmator, seteaza-ti un volum de apel, inchide tel, deschide-l si apoi verifica daca a ramas la fel sau nu. Daca a ramas la fel, inseamna ca in timpul convorbirii intradevar poate telefonul nu mai stie setarea de volum in casca si o seteaza pe cea de volum apel, daca nu a ramas la fel, vezi sa nu ai bifat altceva prin setari altfel e problema de soft.

@andresgeorge: am cautat si eu si nu am gasit (e adevarat ca sunt cu ochii in pioneze de la raceala Posted Image ) dar sincer nu cred ca in versiunea aceasta oficiala de soft exista nativ setarea de a schimba icon-ul bateriei, doar daca instalezi tu vreao aplicatie in acest sens sau daca schimbi kernel-ul cu unul mai customizat.

A reusit cineva sa ii faca root la acest aparat? Ma streseaza ca nu pot muta aplicatiile pe card-ul sd, memoria interna este insuficienta (1,5 gb pt utilizator)

#50
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009
@andresgeorge: pentru a activa optiunea sa iti apara sus la bateria cat mai este din ea poti instala aplicatia gratuita: Battery Doctor (Battery Saver), este un foarte bun manager pentru baterie.
@stefantrivale: am facut root la telefon si astfel am scapat de aplicatiile stock venite de la cosmote. Dar de mutat tot nu se pot muta deoarece transferarea aplicatiilor pe cardul sd nu este valabila pe acest dispozitiv.

#51
stefantrivale

stefantrivale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.09.2013
Nici dupa root? Asta e chiar culmea....parca citisem ceva pe xda ca ar merge, trebuie sa mai citesc. Peste cateva luni sigur se va putea, mi se pare imposibil, ar fi chiar urat de tot sa stai doar cu 1,5 gb pentru aplicatii instalate direct din play si sa nu te lase sa instalezi pe card-ul sd.

#52
AndresGeorge

AndresGeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.09.2013
multumesc de raspunsuri la amandoi. sunt nou pe android de abea dupa ce am postat mi-am dat seama ca tre sa fie o aplicatie. am pus una, nu prea imi place o sa incerc aplicatia spusa de tine oricum is multumit de el. l-am pus acum la 8% baterie la incarcat dupa ce a stat 1d 14hr pe baterie, pe wireles si internet 3g si tot felu de aplicatii. e bunicel telefonu, camera intradevar putea fi mai buna

#53
florin43

florin43

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.12.2005
Huawei Y300 -100 versiune B182; la mine pot sa copiez aplicatiile pe SD; > Setari> Gestionare aplicatii > Aplicatia X > Mutati pe SD .

#54
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009
Ai cumpărat telefonul de nou ce această versiune - B182, sau i-ai făcut update?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate