Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Wordpress free sau Blogger free ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Vreau sa imi fac un blog. Chestia e ca imi place mai mult wordpress sau mai bine zis imi plac mai mult sabloanele de la wordpress, mai clean asa decat ce are blogger. Blogger mi se pare de 2 lei.
Problema e ca mi-a zis cineva ca domeniile free de la blogger sunt indexate de google, deci pot fi gasite pe google, in timp ce alea free de la wordpress nu sunt indexate de google. Prin urmare, daca vreau blog cu vizitatori si musai free atunci e musai blogger.
Asa este ?

Multumesc anticipat !

#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,275
  • Înscris: 14.11.2006
Da, asa este.
Dar de ce vrei musai free? Si de ce vrei foarte multi vizitatori?

#3
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Nu vreau foarte multi vizitatori ci asa isi doreste oricine. Vreau free fiindca vreau un blog personal nu ceva din care sa scot bani.

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,275
  • Înscris: 14.11.2006
Atunci mergi pe Blogspot. Greu de creat, greu de scris articolele, greu de editat in Html, dar ai o vizibilitate mai buna si mai multi vizitatori.
Wordpress-ul este mult mai bun ca editare dar trebuie sa bagi ceva bani pentru vizibilitate (la Blogpost ai si hosting gratuit daca intentionezi sa-ti cumperi domeniul mai tarziu - 9$ pe an)

#5
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Wordpress cere bani pentru orice chestie. Ce faci cu bloger free, nu prea merge cu wordpress free, sau e prea complicat.

#6
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
Indexează și wordpress free... M-am trezit într-o zi cu 580 de vizualizări din căutări pe google (mă rog, am fost singurul care a scris despre un subiect destul de căutat pt că dintre bloggerii locali, doar eu am intrat :D ).
Am auzit destul de mulți care se plâng de blogspot în timp ce eu mă jucam cu pluginuri ce se instalează automat (asta jucându-mă pe un host gratuit ca să văd cu ce se mănâncă).
Eu am folosit wordpress și asta folosesc în continuare până voi „face rost” de o sursă de venit ca să mă mut pe un hosting separat (tot pe platformă wordpress, logic).

#7
Freevy

Freevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.03.2013
Poate tu crezi ca sunt doar sabloanele alea prestabilite pt blogger,dar sunt multe altele care le poti downloada de pe diverse site-uri.

cauti pe google blogger templates si gasesti ce vrei .Blogger e cel mai tare.

#8
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012
blogger are autoritate mai mare,ca na e de la google dar tu trebuie sa ai grija de design,sa fie unu confortabil si bine structurat.Daca mai pui si continut de calitate si unic o sa fie o chestiune de timp pana cand o sa primesti mai multe vizite dar aici,depinde de nisa..etc.
Succes !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate