Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#8065
kdyalex

kdyalex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 11.12.2009
Si eu prefer telefonul nou.L am luat de la cosmote la abonament de 15e(redus de la 31) cu 1380lei

#8066
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
O decizie înțeleaptă. Nici eu nu îmi cumpăr lucruri folosite. Totuși... Când vând ceva lumea e mulțumită. Pe okazii am câteva zeci de vânzări și nici măcar un feedback negativ.

Și eu cand eram în facultate stresam telefonul si stiam fiecare virgula unde o are... Acum nu îmi mai arde de asa ceva. Nici măcar un custom rom nu mi-aș mai pune....

O decizie înțeleaptă. Nici eu nu îmi cumpăr lucruri folosite. Totuși... Când vând ceva lumea e mulțumită. Pe okazii am câteva zeci de vânzări și nici măcar un feedback negativ.

Și eu cand eram în facultate stresam telefonul si stiam fiecare virgula unde o are... Acum nu îmi mai arde de asa ceva. Nici măcar un custom rom nu mi-aș mai pune....

#8067
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Lucrul nou e lucru nou si cam asta spune tot !!!

#8068
TanaseR17

TanaseR17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 29.10.2013
scuzati-ma ca ma bag dar am cateva intrebari
se poate daca imi schimb doar sticla+touch-ul sa numai functioneze ca la inceput ?
ca am un prieten cu i5 si ca sa dea de exemplu la Pharaonh's way Spin trebuie sa dea pe undeva in stanga sus ( in loc de dreapta jos )

si ca tot am zis de Pharaonh's way , stie careva vreun cheats ceva pentru el ? ca mi-am dat factory reset si de la 231 la lvl 0 .. mi-e aiurea sa ma apuc iar :))

#8069
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009

 TanaseR17, on 14 ianuarie 2014 - 22:14, said:

scuzati-ma ca ma bag dar am cateva intrebari
se poate daca imi schimb doar sticla+touch-ul sa numai functioneze ca la inceput ?
ca am un prieten cu i5 si ca sa dea de exemplu la Pharaonh's way Spin trebuie sa dea pe undeva in stanga sus ( in loc de dreapta jos )

si ca tot am zis de Pharaonh's way , stie careva vreun cheats ceva pentru el ? ca mi-am dat factory reset si de la 231 la lvl 0 .. mi-e aiurea sa ma apuc iar Posted Image)
Daca ti.l pune vreun gutzan s.ar putea sa faca figuri touchul daca il duci undeva la cineva care se pricepe nu o sa ai nici o problema si ai grija sa nu iti puna sticla de la chinezi,sa fie originala sticla.

#8070
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,114
  • Înscris: 04.08.2007

 adytd, on 14 ianuarie 2014 - 11:50, said:



am avut doar s3 si acum s4,eu nu simt ca am facut upgrade,sincer,am impresia ca am cumparat accelasi telefon de 2 ori,daca iti permiti sa schimbi telefonul in fiecare an foarte bine,dar nu prea are sens,cum a zis cineva mai sus ca urmatorul o sa fie s8,normal ca daca treci de la s4 la s7-8 o sa fie o diferenta enorma si se vede pe ce ai dat banii,daca nu faci upgrade la s5 la o luna dupa ce apare si peste o saptamana iti pare rau ca l-ai facut....ca performanta nu am reusit niciodata sa folosesc s4-le nici 50% din ce poate el,de ce as avea nevoie de s5 daca nu aduce nimic nou ? ram,cpu,gpu mai puternice nu isi au rost,mai bine se ocupa mai mult pe partea de soft,baterie,un smartphone nu mai e atat de smart daca esti tot in casa cu el la incarcat Posted Image pana si note 3 are lag si agata prin meniu.

o intrebare asa de curios Posted Image  cei care l-ati cumparat anul trecut prin Aprilie-Mai cu 2800 de lei de pe emag nu va pare rau ca ati dat atata pe el ? a meritat investitia ? pentru ca acum daca l-ati vinde nu cred ca valoreaza sh mai mult de 1600lei,asta daca arata ok.

sper ca nu am suparat pe nimeni,am si eu s4 si e un telefon super,deci...Posted Image
eu l-am luat dupa lansare. Am trecut de pe s2, s3 nu mi-a placut. Diferenta fata de s2 e imensa, deci nu mi-a parut rau. Desi nu as muri de foame daca trec la s5 anul asta, aproape sigur nu o voi face. Cel mai probabil voi trece la s6.
ca si utilizare, cam tot ce faci cu s4 faci si cu s2, teoretic nu ar merita investitia.

 joystick, on 14 ianuarie 2014 - 19:30, said:

O decizie înțeleaptă. Nici eu nu îmi cumpăr lucruri folosite. Totuși... Când vând ceva lumea e mulțumită. Pe okazii am câteva zeci de vânzări și nici măcar un feedback negativ.

Și eu cand eram în facultate stresam telefonul si stiam fiecare virgula unde o are... Acum nu îmi mai arde de asa ceva. Nici măcar un custom rom nu mi-aș mai pune....
nu e nicio problema cu lucrurile sh atata timp cat le cumperi cu predare personala, sa poti testa produsul. Prin posta nu as cumpara nimic sh, nici lucruri mai ieftine, nu neaparat laptop, telefon, etc. Daca gasesc pe cineva in localitate, sa te poti vedea, bine. Daca nu gasesc ... renunt.

Edited by remvirg, 15 January 2014 - 07:47.


#8071
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

 Nenea Zap, on 14 ianuarie 2014 - 18:06, said:

Nu vad ce mi-ar parea rau.
Din mai pana acum l-am folosit.
Daca il pastram in cutie si il desfaceam de Craciun atunci da, imi parea rau ca l-am cumparat in mai si nu l-am folosit pana de Craciun.
Corect in mare parte.
Eu l-am luat tot atunci dar cu 1650RON prin prelungire abonament.

De la S3 la S4 chiar nu e un deal. De la S2 sau S1(cum am trecut eu) este o mare schimbare.

#8072
johnsonxxl

johnsonxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.11.2013
mi-am luat un alt incarcator si cand bag telefonul si ma uit pe galaxycharger imi arata ca incarca cu 620,iar pe alt incarcator imi arata 1200..e problema mare  , afecteaza sau doar incarca mai greu?

#8073
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Doar incarca mult mai greu.

Edited by TheOne06, 15 January 2014 - 15:33.


#8074
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
A descarcat careva cu mai mult sau asta e limita?

Attached Files


Edited by missionnad, 15 January 2014 - 15:55.


#8075
johnsonxxl

johnsonxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.11.2013

 TheOne06, on 15 ianuarie 2014 - 15:32, said:

Doar incarca mult mai greu.
multumesc de raspuns , o sa caut original la un pret ok , asta banuiesc ca nu e

#8076
vampiru_2007

vampiru_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 14.05.2009
eu am trecut de la nokia 5800 la s4 ...ce spuneti de asta ? :)))) a trecut careva de la 3310 la s4 ? Cand apare 4.4 ca deja nu mai am rabdarica :P

#8077
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Curiozitatea asta e rea rau de tot.Daca merge bine 4.3 la ce iti trebuie 4.4.Deja te-ai plictisit de 4.3 de vrei 4.4?

#8078
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

 remvirg, on 15 ianuarie 2014 - 07:46, said:

eu l-am luat dupa lansare. Am trecut de pe s2, s3 nu mi-a placut. Diferenta fata de s2 e imensa, deci nu mi-a parut rau. Desi nu as muri de foame daca trec la s5 anul asta, aproape sigur nu o voi face. Cel mai probabil voi trece la s6.
ca si utilizare, cam tot ce faci cu s4 faci si cu s2, teoretic nu ar merita investitia.


nu e nicio problema cu lucrurile sh atata timp cat le cumperi cu predare personala, sa poti testa produsul. Prin posta nu as cumpara nimic sh, nici lucruri mai ieftine, nu neaparat laptop, telefon, etc. Daca gasesc pe cineva in localitate, sa te poti vedea, bine. Daca nu gasesc ... renunt.

Da,te contrazic cu predarea personala. M-am intalnit cu un tip si mi-a prezentat un laptop care arata si functiona foarte bine iar dupa 1 luna a picat placa video. Sincer, de atunci nu mai risc.

Edited by bogdan109, 15 January 2014 - 19:41.


#8079
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 vampiru_2007, on 15 ianuarie 2014 - 16:57, said:

eu am trecut de la nokia 5800 la s4 ...ce spuneti de asta ? Posted Image))) a trecut careva de la 3310 la s4 ? Cand apare 4.4 ca deja nu mai am rabdarica Posted Image
Eu am trecut de la N82..

#8080
ana_eu85

ana_eu85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.12.2007
Ce setare sa fac, ca atunci când încep sa scriu o propoziție, sa înceapă cu litera mare, folosesc swype

#8081
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

 bogdan109, on 15 ianuarie 2014 - 19:39, said:

Da,te contrazic cu predarea personala. M-am intalnit cu un tip si mi-a prezentat un laptop care arata si functiona foarte bine iar dupa 1 luna a picat placa video. Sincer, de atunci nu mai risc.
Daca a picat dupa o luna...ti se putea intampla si la unul nou(stiu macar aveai garantie). Dar nu cred ca a fost vb de rea vointa aici.

#8082
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

 ionut_blue, on 15 ianuarie 2014 - 20:09, said:

Daca a picat dupa o luna...ti se putea intampla si la unul nou(stiu macar aveai garantie). Dar nu cred ca a fost vb de rea vointa aici.

Ba da,am citi pe urma despre acel model, ii cadea placa video(trebuia un reflow). Mi-a arat prima data temperatura si mi-a zis ca este un pic mai mare decat normal(asta era simptomul ca placa era dezlipita de pe placa de baza). L-am cautat dupa incident , dar nu am mai dat de el. Uneori este bine sa nu te grabesti ,respectiv sa citesti inainte sa-ti achizitionezi ceva. Acest forum este o adevarata "comoara" pentru cazurile de acest fel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate