Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#18415
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008

View Postliviu_adryan, on 27 noiembrie 2014 - 00:07, said:

Este o diferență mare de fluiditate și viteză față de s4,o să simți diferența

Într-adevăr se simte diferența de fluiditate.

View Postlex404, on 27 noiembrie 2014 - 00:21, said:

Acum ma faceti sa-mi para rau ca n-am fost cu ochii pe S5 :D

Stai liniștit ca si S4 este un telefon foarte bun.  Se merita sa cumperi s5 daca găseai o afacere profitabila (asa cum cred ca am facut eu) pentru ca diferența de pret este destul de mare între s4 si s5!

#18416
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009

View Postiepurasu_poznas, on 27 noiembrie 2014 - 00:31, said:

Într-adevăr se simte diferența de fluiditate.



Stai liniștit ca si S4 este un telefon foarte bun.  Se merita sa cumperi s5 daca găseai o afacere profitabila (asa cum cred ca am facut eu) pentru ca diferența de pret este destul de mare între s4 si s5!
In cazul meu, diferenta intre S4 si S5 e cat un S5 nou si un covrig :lol:  Nu fac mofturi :D
As fi vrut insa acel senzor de amprenta Posted Image Am avut un fujitsu cu senzor de amprenta si tare fain era. Deblocare rapida si siguranta...

#18417
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008
Crede-mă ca daca este ceva ce nu-mi place la s5, ala este senzorul de amprenta. Pentru plati cu paypal este ok insa pentru deblocare ecran-ului sigur nu este.  Iti scoate peri albi.  Eu nu am reușit niciodată să-l tin activat mai mult de 2 ore.

#18418
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Ok, nu imi mai pare rau :D
Insa din cate am citit ( nu mai stiu pe unde ) dupa updateul la L S4 va fi scos din suport...sper ca nu, totusi dpdv tehnic e potent...

#18419
liviu_adryan

liviu_adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 06.01.2012

View Postiepurasu_poznas, on 27 noiembrie 2014 - 00:40, said:

Crede-mă ca daca este ceva ce nu-mi place la s5, ala este senzorul de amprenta. Pentru plati cu paypal este ok insa pentru deblocare ecran-ului sigur nu este.  Iti scoate peri albi.  Eu nu am reușit niciodată să-l tin activat mai mult de 2 ore.
Eu am versiunea ROM,ultima ANG2,merge foarte ok senzorul de amprentă,din ori ce poziție a degetului.Ce nu îmi place la s5:nu mai poți schimba csc-ul cum vrei tu,trebuie pus și fișierul pit.Mii de scuze pt offtopic

#18420
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008
Daca este un mic murdar sau ud mai merge ciuciu plus ca trebuie sa glisezi usor, usor...  Cred ca trebuie sa mutăm discuția de aici in topicul de s5.

Edited by iepurasu_poznas, 27 November 2014 - 00:58.


#18421
nickey1234

nickey1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.02.2007
Sau mai bine la secțiunea mokangeli și lăudăroși. :)

#18422
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postlex404, on 27 noiembrie 2014 - 00:44, said:

Ok, nu imi mai pare rau Posted Image
Insa din cate am citit ( nu mai stiu pe unde ) dupa updateul la L S4 va fi scos din suport...sper ca nu, totusi dpdv tehnic e potent...

stai linistit, e bullshit.
pana si pe samsung s1 ruleaza cm11 ( 4.4.4 ) de rupe, pe s4  o sa mearga android 9 :)

dpdv suport , daca nu vine sfarstul lumii , totul este bine.

#18423
cgamberea

cgamberea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.09.2008
Salut, Am achizitionat de curand un Samsung galaxy s4 second hand. Telefonul arata si functioneaza perfect cu o singura problema: Dupa 1 luna de folosire cateodata ma trezesc cu mesaj legat de sim card ca ar fi scos si imi cere sa restartez telefonul. Il restartez si merge, si mai face poate dupa o zi sau 2. Mentionez ca am cartele digi. Are cineva problema asta?

#18424
dan1703

dan1703

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 17.10.2014
Eu am cartela digi si s4 second, dar nu am patit niciodata asa...dute la ei sa-ti dea o cartela noua...sau verifica sa fie bine pusa(sa nu se miste)

#18425
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008

View Postnickey1234, on 27 noiembrie 2014 - 08:34, said:

Sau mai bine la secțiunea mokangeli și lăudăroși. :)

Poate ca nu trebuia sa postam aici detalii despre cum se misca s5 insa cu mokangeli nu prea inteleg care este faza.

View Postfoxbat, on 27 noiembrie 2014 - 09:01, said:



stai linistit, e bullshit.
pana si pe samsung s1 ruleaza cm11 ( 4.4.4 ) de rupe, pe s4  o sa mearga android 9 :)

dpdv suport , daca nu vine sfarstul lumii , totul este bine.

Asta  am asa este. S4 va mai rula sigur cateva versiuni de android.

#18426
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 06.12.2006

View Postsuperdigital, on 26 noiembrie 2014 - 13:49, said:

. sal.! ce aplicatie meteo ai?

Weather & Clock Widget Android

View Postpedro2767, on 26 noiembrie 2014 - 21:21, said:

Salut Teo. Cum se comporta Cyanogenul (lollipop) ?...de cate zile l-ai pus si daca a facut figuri majore?
Un prieten l-a pus de vreo patru zile si deocamdata e multumit . Parca ma tenteaza si pe mine ,ca pana apare oficialulPosted Image ...Duminica  am timp , asa ca pana duminica ma orientez : SlimKat Official stable 7, (nu weekly 8.16)... sau Cyanogen 12 .

functioneaza perfect fara problem (am specificat pentru nevoile mele - net-telefonie-igo) il am de 2 zile pe multislot2 in dualboot

#18427
nickey1234

nickey1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.02.2007
Era un nene care ne tot spunea ca a dat el pe S4 cat pe un covrig. Cred ca i-au murit lăudătorii ca vad ca nu se mai oprește. :)

#18428
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postcgamberea, on 27 noiembrie 2014 - 09:26, said:

Salut, Am achizitionat de curand un Samsung galaxy s4 second hand. Telefonul arata si functioneaza perfect cu o singura problema: Dupa 1 luna de folosire cateodata ma trezesc cu mesaj legat de sim card ca ar fi scos si imi cere sa restartez telefonul. Il restartez si merge, si mai face poate dupa o zi sau 2. Mentionez ca am cartele digi. Are cineva problema asta?


nu ai ce face. e "boala" lui s4.  cand nu o sa mai mearga cu  restart sa iti pui problema, pana atunci foloseste-l asa. Eu am schimbat  tot slotul de sim+ sd card si tot la fel facea, mai rar as putea adauga.Indiferent ce cartela ai  in el, de retea...

Edited by plete, 27 November 2014 - 14:30.


#18429
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postplete, on 27 noiembrie 2014 - 14:25, said:

nu ai ce face. e "boala" lui s4.

uite ca la mine nu a facut niciodata astfel de figuri,deci nu are cum sa fie o ''boala'' generala

orice defect se poate repara ;)

#18430
dan1703

dan1703

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 17.10.2014
Poate daca pui alt rom...nici eu nu am prea auzit de asta...

#18431
TanaseR17

TanaseR17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 29.10.2013
si eu am aceeasi problema cu cartela sim , nu va speriati .. la mine face si de 2 ori pe zii cateodata , sau odata la saptamana .. depinde , faza e ca s-a demagnetizat cartela sim si/sau s-a stricat cititorul sim , eu n-am timp sa ma duc la garantie , dar si cand am o sa le zic ca nu mi se mai aud nici castile , ca la incarcator s-a rupt mufa , ca rama s-a decojit , ca numai citeste sim-ul , bateria e buna .. adica mi se umflase una dar mi-au schimbat-o .

#18432
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 06.12.2006

View PostTanaseR17, on 27 noiembrie 2014 - 14:55, said:

si eu am aceeasi problema cu cartela sim , nu va speriati .. la mine face si de 2 ori pe zii cateodata , sau odata la saptamana .. depinde , faza e ca s-a demagnetizat cartela sim si/sau s-a stricat cititorul sim , eu n-am timp sa ma duc la garantie , dar si cand am o sa le zic ca nu mi se mai aud nici castile , ca la incarcator s-a rupt mufa , ca rama s-a decojit , ca numai citeste sim-ul , bateria e buna .. adica mi se umflase una dar mi-au schimbat-o .

mai omule dar ce tel ai ? numai bube , apropos functioneaza ceva ?
este gluma nu bascalie !Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by monk teo, 27 November 2014 - 15:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate