Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#4843
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Am o problema: La persoane am filtrat doar contactele google. Deci in lista de contacte apar doar acestea. Dar cand trimit un SMS si aleg destinatari imi apar si unele contacte de facebook. De ce? Incercati va rog careva sa imi confirmati daca e asa si la voi? Merci!

#4844
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Dezactivează Facebook Chat din setările mesageriei dacă tot mai ai WP8. Nu știu cum e pe WP8.1.

#4845
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Am 8.1.. Nu am acea setare la mesaje

#4846
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Asadar, daca dezactivez sincronizarea facebook, nu mai apar la destinatari contacte facebook. Dar nu apar nici pozele contactelor la Persoane.

#4847
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Merita sa trec la 8.1? As face lucru asta doar pt mutarea aplicatiilor pe card.

apropo cum trimit un document excel la cineva prin bluetooth?

Merita sa trec la 8.1? As face lucru asta doar pt mutarea aplicatiilor pe card.

apropo cum trimit un document excel la cineva prin bluetooth?

#4848
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
E cineva cu vreo cartelă Digi.Mobil (nu cele de date din stick-urile lor) în acest telefon ? Mă interesează ce trebuie făcut pt. a merge internetul pe conexiunea de date. În mod automat nu funcționează.

#4849
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Ai setat apn-ul?

#4850
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
L-aș seta dacă aș știi datele necesare. N-am găsit valorile, actuale, care sunt cerute.

#4851
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Ai incercat sa scrii la nume digi iar la apn internet? Asa e la mobilul meu pe android, sotia are 520 dar nu pot face proba pt ca simul meu e normal.

#4852
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Încerc așa. Din câte știu la nume se poate scrie orice pt. o identificare ușoară. Atenția trebuie la ”APN” pt. că dacă nu e scris fix într-un anume fel nu funcționează (se face diferența între litere mici și litere mari).
Totuși din ce-am mai săpat pare-se că ”internet” ar trebui scris.
La ”User name”, ”Password”, ”Proxy server (URL)”, ”Proxy port”, ”IP type” o fi necesar ceva sau lăsate așa cum sunt ? Dacă ai ceva similar pe Android, ai completat cu ceva ?

Edited by 5had3, 20 April 2014 - 22:26.


#4853
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
La mine asa am completat: digi, respectiv internet, ambele cuvinte cu caractere mici. In rest nimic.

Edited by prisonbreak, 20 April 2014 - 23:05.


#4854
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013
Hristos a Inviiat!
Fratilor..mai am si eu o problema...foarte enervanta.VREAU SA CUMPAR CEVA DIN STORE SI NU SUNT LASAT. Am 2 conturi inscrise acolo..un paypal care are atasat un card visa...si un card mastercard inscris direct. Saptamana trecuta am cumparat 2 aplicatii, una cu paypal si una cu masterCard...acum imi spune ca nu am credit pe card sau ca este expirat cand vreau sa cumpar cu contul paypal(visa)...dar... am bani pe cardul visa...de ceeeeeee???? Ma dispera de ieri tot incerc ..dau buy, dau buy...am vazut ca nici site.ul nu merge bine cand vreau sa cumpar direct de pe site-ul wp.com... Am laudat prea mult MSF??

Am uitat sa spun...inca de la amber, nu am putut comanda ceva din prima...mereu a trebuit sa comand a 2-a oara ca sa obtin ce am comandat...dar acum am dat buy de cel putin 100 ori fara sa exagerez...

Edited by gabrielteodor, 21 April 2014 - 09:56.


#4855
will_o_wisp

will_o_wisp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.02.2014
Regiunea si limba telefonului sunt setate pe Romania?

#4856
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
PayPal parcă nu era disponibil pt. România. In mod sigur regiunea o are pe altă țară. Nu poți atașa card bancar de România pentru tranzacții în altă țară.

#4857
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013
Nu, totul setat us. Vineri cum am putut cumpara cu el si ieri si azi nu?
Sincer..m-a disperat..nu e vorba de tari..inca de la inceput am cumparat jocuri si aplicatii cu acest cont paypal...inca odaata spun..am bani in cont..pusi ieri, verific mereu cu digipass.ul..deci sigur am bani in cont !

Edited by gabrielteodor, 21 April 2014 - 10:15.


#4858
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Păi pentru US vor să reînnoiești datele contului bancar de unde se extrag banii cei de la PayPal. Direct carduri de România nu o să meargă. Pe România ca regiune merge șnur. Să nu fie ceva legat de identificarea rețelei in care faci tranzacția.

Edited by Ouroboros, 21 April 2014 - 10:19.


#4859
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
Adevărat a Înviat! GabiTeo..
Ai încercat prin conexiune date activa la operatorul de tel mobila?
Eu prin wireless nu am reusit sa descarc nimic cu plata de pe store.

Piatefi si o " neintelegere" legata de cont bancar 😉

Piatefi si o " neintelegere" legata de cont bancar 😉

Ar putea fi si din cont pay

#4860
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013
Deci! am trecut regiunea pe RO... am putut sa cumpar.. dar din 3 euro cat spunea ca ma costa aplicatia, mi-a luat doar 1 euro... cum este posibil? inseamna ca nu a activat-o corect? acum o testez.. foarte ciudat.. pana acum am cumparat cu regiunea US si totul a mers bine.. nu mai inteleg nimic .. vineri  am cumparat Pocket File Manager cu reiunea US, contul Paypal cu acelasi card cu care am cumparat acum... a mers...

Si inca nu am primit mail de confirmare!!! pana acum trebuia sa primesc mail cum ca am achizitionat aplicatia Costul+tva etc
Merge jocul cumparat.. nu am specificat, am luat Plants Vs Zombie :)) imi era dor sa il joc full si cumparat. Foarte ciudata situatia asta .. in fine.. :( Cred ca are ceva Paypal... cu cardul visa atasat la Paypal cumparam cu regiunea US, tocmai daia foloseam Paypal cu card de romania... dar mergea si card direct MasterCard de romania sa cumpar din US.. ieri/azi nu
oricum va Multumesc!

Edited by gabrielteodor, 21 April 2014 - 10:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate