Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#7273
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Instalezi No-Frills de pe market pe telefonul rootat in prealabil si setezi frecventa maxima la 1 Ghz.

#7274
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Gata, am kernel-ul public: http://acercloudmobi...l-itadv-v1.html succes si astept 2-3 pareri(Sper sa nu fie de rau Posted Image) ). Daca nu va merge faux, vedeti ca la varianta piratata trebuie activat si dezactivat dolby dupa fiecare amplificare facuta.

View Postlaurst, on 15 septembrie 2014 - 05:55, said:

Am rezolvat-o srsdani.mersi.am instalat varianta stock si apoi am reușit cu modul.pune si aici link cu kernel si poate o să-l încerc si eu.nu m-am avantat prea mult cu romuri pentru ca abia am făcut root la tel si nu am vrut să-l stric. Sa spui si ce modificări ai adus ca poate atunci vor fi mai multi doritori
Mai am si eu o întrebare : daca fac underclock la procesor e posibil sa tina mai mult bateria?
Daca da va rog sa îmi spuneți si mie cum se face.
Srsdani felicitări pt tool si toate informațiile de pe blog întrucât mi-au fost de mare ajutor si la decodare,Root si instalare rom si stock.

Mersi. Da, posibil sa tina mai mult bateria, dar nu garantez. Incearca si un UV(undervolt).

Edited by srsdani, 15 September 2014 - 22:36.


#7275
ericloca

ericloca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.06.2008
Buna, va deranjez si eu cu o problema oarecum dubioasa a telefonului pe care il detin de aparoape 2 ani, aceea ca nu mai doreste sa trimita mesaje. De primit, primeste, de trimis nu trimite. Am incercat inclusiv sa ii bag un alt sim, tot degeaba. A mai avut cineva aceasta problema, stie ce e de facut?  De asemenea, as dori sa va intreb, daca incerc hard reset, am nevoie de codul de deblocare de la orange? Multumesc anticipat.

#7276
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Nu ai nevoie de nici un cod de la Orange. Poti da hard reset foarte usor. Sau poti reinstala rom-ul, e mult mai sigur.

#7277
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postericloca, on 16 septembrie 2014 - 19:42, said:

Buna, va deranjez si eu cu o problema oarecum dubioasa a telefonului pe care il detin de aparoape 2 ani, aceea ca nu mai doreste sa trimita mesaje. De primit, primeste, de trimis nu trimite. Am incercat inclusiv sa ii bag un alt sim, tot degeaba. A mai avut cineva aceasta problema, stie ce e de facut?  De asemenea, as dori sa va intreb, daca incerc hard reset, am nevoie de codul de deblocare de la orange? Multumesc anticipat.

Exact pentru acelasi lucru intrasem si eu ca sa intreb daca are cineva aceasta problema. Sunt pe Vodafone si pana acum o luna nu am avut nicio problema, insa totul a inceput acum o luna cand nu puteam trimite mesaje fiind in alt oras. Cand am revenit in Bucuresti telefonul si-a revenit, insa exact de pe data de 16 Sep nu mai pot trimite mesaje. Le pot primi fara probleme, insa nu pot trimite. Am vorbit la Vodafone, au resetat setarile, dar fara niciun rezultat.

Aveti idee de la ce ar putea fi?

PS: telefonul are Android ICS, nu i-am facut update, dar este rootat.

Edited by Florin_Alex, 19 September 2014 - 08:56.


#7278
pitzul

pitzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2014

View PostFlorin_Alex, on 19 septembrie 2014 - 08:55, said:

Exact pentru acelasi lucru intrasem si eu ca sa intreb daca are cineva aceasta problema. Sunt pe Vodafone si pana acum o luna nu am avut nicio problema, insa totul a inceput acum o luna cand nu puteam trimite mesaje fiind in alt oras. Cand am revenit in Bucuresti telefonul si-a revenit, insa exact de pe data de 16 Sep nu mai pot trimite mesaje. Le pot primi fara probleme, insa nu pot trimite. Am vorbit la Vodafone, au resetat setarile, dar fara niciun rezultat.

Aveti idee de la ce ar putea fi?

PS: telefonul are Android ICS, nu i-am facut update, dar este rootat.

Salut,
Si la mine la fel. La inceput nu trimitea mesaje din anumite zone, iar de luna asta nu mai trimite nimic. Nu am facut update la 4.1, primeam eroarea cand incercam asta. Am observat ca update-ul la 4.1 nu mai este disponibil acum, mai multa ca sigur are legatura. Cred ca o sa rezolvam daca reusim sa ii facem update la 4.1.

#7279
pitzul

pitzul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2014
Am rezolvat problema cu trimiterea de mesaje dupa ce am facut update de soft la 4.1 urmand pasii de aici: http://forum.softped...&fromMainBar=1. Posted Image
Eu am facut prin cablu si a mers perfect. Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by pitzul, 21 September 2014 - 14:26.


#7280
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Salut,

Multumesc frumos, incerc si eu si revin cu un mesaj. Mai poti pune inca o data linkul cu update-ul, se pare ca nu merge?

Multumesc.

#7281
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View PostFlorin_Alex, on 22 septembrie 2014 - 09:40, said:

Salut,

Multumesc frumos, incerc si eu si revin cu un mesaj. Mai poti pune inca o data linkul cu update-ul, se pare ca nu merge?

Multumesc.

Am gasit cred update-up pe Acermobile blog, dar nu intra in Recovery mode, trebuie volum jos + power si apoi volum sus dupa ce vibreaza?
PS: daca are root, trebuie sa fac ceva special, ramane root-at dupa ce ii fac upgrade? As vrea sa ii dau un factory reset initial, poate mai scap de alte probleme.
Vreo recomandare de soft pentru a face backup la datele de pe telefon, exclusiv programe pe care le voi instala separat?

Edited by Florin_Alex, 22 September 2014 - 10:50.


#7282
Cosminelc

Cosminelc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.11.2005
Salut. Am pus kernelul lui srsdani si pe aceasta cale vreau sa-i multumesc pentru efortul depus in continuare pentru a mai aduce cateva imbunatatiri telefoanelor noastre. Il am pus pe telefon de 3 zile si pana acum nu am intimpinat nicio problema cu acest kernel, viteza e foarte buna, in antuntu scoate cam cu 1500-2000 de puncte mai mult si nu am intampinat blocari sau restartari din senin. Atat pot sa remarc ca nu se incarca mai rapid nici la priza si nici la usb cu incarcatorul si cablul originale. cu un incarcator de samsung, diferenta era sesizabila si inainte sa pun kernelul nou. O zi frumoasa!

#7283
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
I-am facut update si acum merg SMS-urile, sper sa nu mai apara probleme.

Va multumesc.

#7284
bazsnagy97

bazsnagy97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2014

View PostiFeaR, on 02 iunie 2013 - 18:46, said:

Ca sa iti revina interfata poti da install la zip-ul atasat, dar cel mai bine e daca pui iar JB-ul.




Nu ai cartela de orange in el si telefonul nu e decodat.
Poti folosi tool-ul astapentru decodare.




Pai uitate ce iti consuma bateria mai mult ca de obicei. Poate ai bug-ul cu media server.

View PostiFeaR, on 02 iunie 2013 - 18:46, said:

Ca sa iti revina interfata poti da install la zip-ul atasat, dar cel mai bine e daca pui iar JB-ul.




Nu ai cartela de orange in el si telefonul nu e decodat.
Poti folosi tool-ul astapentru decodare.
Imi spuneti si pt mine mai detaliat cum trebiue deblocat telefonul?

Edited by bazsnagy97, 25 September 2014 - 15:09.


#7285
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

View Postbazsnagy97, on 25 septembrie 2014 - 15:06, said:

Imi spuneti si pt mine mai detaliat cum trebiue deblocat telefonul?

http://acercloudmobi.../tutoriale.html

#7286
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Pe scurt, faci downgrade la prima varianta 1022 de android 4.0.
2. Sa ai windows curat, ca daca e cum e nu iti vede driverele.
3. FOlosesti acel programel de pe blog si dai unlock daca vrei permanent sau ceri codul daca vrei decodare temprara(tine doar pana la primul factory reset). Mergi pe ce e mai sus+ http://acercloudmobi...ermantenta.html in caz ca nu e destul de clar.

#7287
ericloca

ericloca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.06.2008
Am rezolvat si eu problemele cu un update. Multumesc pentru sfaturi Posted Image

#7288
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postericloca, on 01 octombrie 2014 - 09:46, said:

Am rezolvat si eu problemele cu un update. Multumesc pentru sfaturi Posted Image

Recomand si Battery calibrator, altfel o sa ti se para ca tine mai putin bateria.

#7289
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Stiu, sunt lenes, dar am o scurta intrebare.

La un factory reset se pierde decodarea de la Orange? Am citit la inceputul topicului chestia asta (acum aproape 2 ani) dar nu mai retin exact ce am vazut atunci.

#7290
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
  • Nu stiu daca se pierde, dar daca l-ai cumparat de la Orange si mai ai factura, poti cere sa-ti trimita codul prin email. Eu asa l-am deblocat acum 3 saptamani.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate