Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#3367
trewazs

trewazs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.06.2009

 BodCasa, on 23 ianuarie 2016 - 18:14, said:


Ce se mai aude de prietenul tau???
Mai "traieste"???
Daca da, cred ca are saltele bunicele.....as vrea si eu in viitorul apropiat!


Trebuie sa o "contactezi" sanatos 4-7 ore dupa acea sa te pronunti...30 min e putin...
imi mentin prerea dupa o noapte de "contact" ;)

#3368
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Hai ca ne "inspiram" si noi când o fi cazul sa ne luam saltele! Posted Image

#3369
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
In cazul in care am probleme cu spatele ce se recomanda: saltea pe arcuri sau celelalte categorii?

#3370
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Buna ziua,

Ce protectii de saltea recomandati si de unde? Caut o protectie impermeabila pt o saltea 160x200 cm.

Multumesc,

#3371
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Au trecut cateva luni de cand am achizitionat salteaua (vreo 5-6, cred), pana in prezent ii acord nota 9.5, nu ii dau 10 pentru ca mirosul de aloe a disparut dupa vreo 2 luni, ceea ce e destul de putin, ma asteptam sa se simta macar vreo juma de an, in rest nu am ce sa ii reprosez.

#3372
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

 froome, on 27 ianuarie 2016 - 20:33, said:

Au trecut cateva luni de cand am achizitionat salteaua (vreo 5-6, cred), pana in prezent ii acord nota 9.5, nu ii dau 10 pentru ca mirosul de aloe a disparut dupa vreo 2 luni, ceea ce e destul de putin, ma asteptam sa se simta macar vreo juma de an, in rest nu am ce sa ii reprosez.

Ce model ti-ai luat si cat a costat?

#3373
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Latex de la gommagomma, 2000 lei a costat, 140/200.

#3374
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 kimi_ro, on 25 ianuarie 2016 - 14:13, said:

Buna ziua,

Ce protectii de saltea recomandati si de unde? Caut o protectie impermeabila pt o saltea 160x200 cm.

Multumesc,
IKEA

#3375
mano74

mano74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2007

 Catzus, on 04 octombrie 2012 - 11:56, said:

Intrebare... poate retorica...: oare pe acest Forum nu exista nici un reprezentant/angajat al Mobexpert care sa "sara" in apararea firmei lui si care sa ne poata "demonta" aceste acuzatii de oameni rai ce suntem?
Da' cu dovezi clare...
Posted Image

Salut,

Nu sunt angajat Mobexpert, dar cautam detalii despre salteaua New York si am ceva detalii care poate inca mai intereseaza pe unii chiar si la 3 ani de la postul tau. Am scris distribuitorului european (sic!) al Serta care este cum prea bine stii yatsan din Turcia, aveti raspunsul lor mai jos. Probabil fabrica dupa vreun patent mai vechi Serta pentru Mobexpert. Ce mi se pare incredibil este ca au doar 2 ani garantie, ceea ce ma cam tine inca departe de salteaua respectiva.

From: Fatma HACIOĞLU [mailto:[email protected]]
Sent: Monday, February 1, 2016 9:09 AM
To: sters
Cc: Yatsan Export <[email protected]>
Subject: RE: sters
Dear Mircea,
Thank you very much for your interest with our mattresses. Mobexpert is our dealer in Romania. We can not send our goods to any different company instead of Mobexpert. So, you can contact with them directly about our Serta mattresses. They can help you about all your requests.
Thanks & Best Regards,
Fatma Hacioglu

From: xx [mailto:[email protected]]
Sent: Sunday, January 31, 2016 1:02 PM
To: Yatsan Müşteri Hizmetleri <[email protected]>; Social <[email protected]>
Subject: Contact Message

İletişim Mesajı
Ad Soyad : Mircea
E-Mail : sters
Telefon : +
Mesaj : Hello, Do you manufacture serta mattresses for a romanian retailer called Mobexpert? They have 3 serta models and they claim that are made by serta for Mobexpert (I could send you the product link if you provide my an email address). Is there any way I could buy one mattress from you and ship it to Bucharest, Romania? Thank you, Mircea
________________________________________
IP : sters
Time : 2016-01-31 13:01:46

2014 - 2016 Serta - Serta

#3376
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
Unii ce sant pe podiumul mondial la saltele cu o experienta de peste 80 ani  in  studiul  somnului  pe saltea
Preturile sant pe masura calitatii.....produsele sant de lux
www.dorsal.it

#3377
didilica

didilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 06.09.2006
http://www.saltele-b...s-commodus.html
Ce parere aveti despre asta pt un copil de 3-4 ani?
Stie cineva care ar fi cele mai bune optiuni pt copii si ce ar trebui evitat?
Multumesc!


#3378
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Parca as evita saltele cu spuma memory la copii!  Din pacate piata e destul de restransa la saltele Bio, dar mai gasesti saltele pe baza de spuma de soia, sau latex natural. E doar o opinie.

#3379
big-sharky

big-sharky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 11.02.2010
Salutare.
In curand trebuie sa aleg o saltea noua. Dimensiuni 160 * 200. Eu am aprox 108 kg si sotia 75 kg. Buget disponibil aproximativ 1500 ron. Am fost si am vazut cateva modele in Jysk, Dedeman, alte  magazine de mobila si le-am testat putin.
Greu sa-ti faci o parere pertinenta doar stand pe ele 2-3 min, dar totusi mi-am facut o idee. Cred ca voi alege o saltea cu memory foam. Mi se pare mai confortabila decat cea cu arcuri inviduale. Am cautat si pe net diverse informatii, marci. Insa nu stiu ce marca este mai buna (cred ca totusi la Dormeo este cam mult marketing, desi au garantie mare si nu cred ca degeaba o ofera).
Pe forum nu am citit decat vreo 5 pagini si voi mai citi zilele urmatoare.
Cateva sfaturi, informatii daca se poate.
1. Cele de la Previ mi se par o solutie. Un prieten care a lucrat in domeniu mi-a spus ca nu sunt de calitate. Am vazut ca sunt useri care le au. Ce parere aveti? Pretul mi se pare bun, dar garantia cam mica (5 ani). Nu le-am testat. Sper sa ajung la ei sa le "simt".
http://salteleprevi....ry-14-6_32.html
2.Azi am fost la Dedeman si am vazut Saltea Magniflex Memory Bamboo. Pret bun, mi-a placut cum s-a simtit, garantie mare (16 ani). Nu imi place ca e cam subtire (16 cm, preferam sa fi avut de 20-24 cm)
http://www.dedeman.r...oo-160x200.html
3. Ce pare aveti de firma Rottex. Pe site la Dedeman le-am vazut, nu le-am testat, dar am par ok. Garantie 10 ani.
http://www.dedeman.r...mf-160x200.html
Cred ca salteaua va fi asezata pe somiera (inca nu am comandat patul, dar tindem pentru varianta cu somiera deoarece se acceseaza mai usor spatiul de sub pat, desi am o temere legata de rezistenta).
Astept pareri si recomandari.

#3380
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015
Vezi ce inseamna si garantia aia, ce e acoperit de garantie in cei 16 ani! La noi in Romania sa ai garantie mai mult de 5-6 ani e gluma. Iti gasesc ei suficiente chichite ca sa nu mai beneficiezi dea ea. Cei de la Previ dau o densitate buna la spuma dar intrebarea se pune: E si reala?

#3381
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Pentru ca dormitorul se va remodela pentru copil la un moment dat, nu foarte indepartat, nu as baga foarte multi bani in saltea. Intr-un buget aprox. de 300E, la 180 / 200, au intrat in finala acestea doua:

- latex 3cm / spuma 35kg/mc de la Previ - cam putin probabil 3cm de latex dar si noi avem greutati normale. Invelisul e sintetic, chipurile cu ioni de argint
- spuma de 25kg/mc pe ambele fete, plus vata / la mijloc arcuri impachetate separat, invelis bumbac+sintetic,  de la Ikea - 1100 de lei

Memory foam nu vreau.

Ce ati alege si de ce?

Edited by Lyvyoo, 18 February 2016 - 01:04.


#3382
Mihai-tec

Mihai-tec

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.02.2015
am cumparat recent aceasta saltea http://www.giuliacon...atex_Lilium.pdf
dar si pretul a fost pe masura

Attached Files



#3383
froome

froome

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.08.2015

 Lyvyoo, on 18 februarie 2016 - 01:01, said:

Pentru ca dormitorul se va remodela pentru copil la un moment dat, nu foarte indepartat, nu as baga foarte multi bani in saltea. Intr-un buget aprox. de 300E, la 180 / 200, au intrat in finala acestea doua:

- latex 3cm / spuma 35kg/mc de la Previ - cam putin probabil 3cm de latex dar si noi avem greutati normale. Invelisul e sintetic, chipurile cu ioni de argint
- spuma de 25kg/mc pe ambele fete, plus vata / la mijloc arcuri impachetate separat, invelis bumbac+sintetic,  de la Ikea - 1100 de lei

Memory foam nu vreau.

Ce ati alege si de ce?

Si una si alta. :)

Cea de la previ e mai dura, latex + spuma ok la densitatea afisata, iar cea de la Ikea e mai moale, arcuri impachetate + spuma, doar ca spuma e slaba la densitatea aia, nu cred ca tine prea mult.

#3384
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Nasol este ca cea de la Previ spre exemplu  sau altele, nu au fete simetric construite, astfel că dormi pe latex 6 luni, apoi când o întorci dormi pe spumă. Deci te bucuri de latex doar jumătate din perioada ei de viață. Înțeleg că e cam obligatoriu sa întorci salteaua...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate