Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#1513
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View Postclaudia2008, on 7th June 2012, 08:52, said:

Cu placere, macar sa aiba un folos.
Aceea este /era garantia. Asa au primit si ceilalti colegi de forum (stiu pentru ca o intrebasem candva pe KKiralina prin privat, ce garantie a primit din Cal.Vitan, ca asa dadeam si eu).
Acum au scos cei de la Ekon si una in limba romana.
Dragi colegi de forum, revin cu raspunsul furnizorului, in prima faza fiind nesemnificativ... Mi s-a vorbit frumos, omul era in masina, mi-am dat seama dupa zgomotul de fond, dar a promis ca se va uita pe e-mail imediat ce ajunge la birou si ma va contacta ulterior. Mi s-a spus ca este primul caz de acest gen. Oare de ce am avut acest ghinion, cand de fapt, in general sunt o norocoasa ?:(
O zi buna toturor !

#1514
atheus24

atheus24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 05.05.2009

View Postatheus24, on 4th June 2012, 17:29, said:

In urma unor schimburi de opinii cu niste prieteni, si dat fiind faptul ca vechea mea saltea e putin cam obosita, m-am decis sa iau una din latex. Dimensiunile sunt 125 X 190, grosimea sa fie 20 sau 20+, densitate nu stiu exact, sustinerea la mine consta intr-o placa solida - pal cred, va las pe voi sa-mi recomandati duritatea, buget disponibil - 1300 RON (se accepta si abateri dar sa fie JUSTIFICATE).
As vrea sa imi spuneti, cei care ati experimentat acest tip de saltele, ce firma detine acest material in calitatea cea mai buna (cat mai naturala), si cam ce s-ar incadra in conditiile mele - raportul cel mai bun calitate / pret / confort.
Multumesc anticipat!

Am primit niste sugestii din partea claudiei. As dori totusi sa mai aflu' parerei / opinii si din partea altora - orice sfat sau ajutor e binevenit.

#1515
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View Postclaudia2008, on 7th June 2012, 08:52, said:

Cu placere, macar sa aiba un folos.
Aceea este /era garantia. Asa au primit si ceilalti colegi de forum (stiu pentru ca o intrebasem candva pe KKiralina prin privat, ce garantie a primit din Cal.Vitan, ca asa dadeam si eu).
Acum au scos cei de la Ekon si una in limba romana.
Revin cu ultima informatie si anume ca, raspunsul bulgarilor la cele detaliate de furnizorul roman, referitor la problema mea, a fost sa iau salteaua de pe pat si sa o asez pe jos, sa vedem daca cumva deformarile au aparut din cauza suprafetei denivelate pe care sta salteaua sau, ca nu cumva cadrul patului sa fie mai mic decat salteaua. Sa fim seriosi, doar stiu ce am in casa :) Apa de ploaie, toata treaba asta... salteaua este la fel, deci voi informa firma de unde am cumparat-o in vederea inlocurii saltelei. Asa mi-au promis, acum sa vedem daca se tin de cuvant.
Weekend placut !

#1516
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View PostDianitta, on 8th June 2012, 15:11, said:

Revin cu ultima informatie si anume ca, raspunsul bulgarilor la cele detaliate de furnizorul roman, referitor la problema mea, a fost sa iau salteaua de pe pat si sa o asez pe jos, sa vedem daca cumva deformarile au aparut din cauza suprafetei denivelate pe care sta salteaua sau, ca nu cumva cadrul patului sa fie mai mic decat salteaua. Sa fim seriosi, doar stiu ce am in casa :) Apa de ploaie, toata treaba asta... salteaua este la fel, deci voi informa firma de unde am cumparat-o in vederea inlocurii saltelei. Asa mi-au promis, acum sa vedem daca se tin de cuvant.
Weekend placut !

Astazi am fost informata ca in 2 saptamani va sosi noua saltea, iar livrarea va fi facuta pe costul furnizorului. Sper sa nu mai apara probleme, mai ales ca am comandat inca una, pentru fiul meu. :)

#1517
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006

View PostDianitta, on 11th June 2012, 14:51, said:

Astazi am fost informata ca in 2 saptamani va sosi noua saltea, iar livrarea va fi facuta pe costul furnizorului. Sper sa nu mai apara probleme, mai ales ca am comandat inca una, pentru fiul meu. :)

Bravo, felicitari !
Forumistii ti-au tinut pumnii.  ;)

#1518
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View PostSorin2505, on 11th June 2012, 14:57, said:

Bravo, felicitari !
Forumistii ti-au tinut pumnii.  ;)
Cu siguranta ca mi-ati tinut pumnii si va multumesc tuturor :)

#1519
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006

View PostDianitta, on 11th June 2012, 15:54, said:

Cu siguranta ca mi-ati tinut pumnii si va multumesc tuturor :)

Ai cerut Air, sau acelasi model ?

#1520
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View PostSorin2505, on 11th June 2012, 16:03, said:

Ai cerut Air, sau acelasi model ?
Merg pe acelasi model. Doar n-or fi toate cu defect  :huh:

#1521
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View PostDianitta, on 11th June 2012, 15:54, said:

Cu siguranta ca mi-ati tinut pumnii si va multumesc tuturor :)
Felicitari.
Eu intre timp mai trimesesem un email precizand de unde a fost cumparata salteaua si corectand ca nu din Calea Vitan.
Ca sa stie ca este un caz urmarit de foarte multa lume.

#1522
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View Postclaudia2008, on 11th June 2012, 16:18, said:

Felicitari.
Eu intre timp mai trimesesem un email precizand de unde a fost cumparata salteaua si corectand ca nu din Calea Vitan.
Ca sa stie ca este un caz urmarit de foarte multa lume.
Se pare ca am avut norocul sa o comand de la un furnizor fair play :)
Astept cu nerabdare noua saltea.

#1523
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Am pus ochii pe salteaua asta, Luxurio 5 zone: http://www.lemet.ro/...o...e&p=saltele. O are cineva, o parere daca se poate ?!

Edited by AxelRo, 12 June 2012 - 16:44.


#1524
jocco1987

jocco1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 23.03.2008
Recomand tuturor magazinul online (sau showroomul celor din Cluj) Regele Saltelelor.

Eu folosesc o saltea cu sp. memory de la ei si sunt super incantat de calitatea ei. Tot de la ei a achizitionat si sora mea si un prieten saltele. Nu sunt saltele romanesti, iar garantiile oferite sunt de 10 ani.

Zi frumoasa!

View PostAxelRo, on 12th June 2012, 17:44, said:

Am pus ochii pe salteaua asta, Luxurio 5 zone: http://www.lemet.ro/...o...e&p=saltele. O are cineva, o parere daca se poate ?!

Parerile despre saltele sunt SUBIECTIVE, mare atentie, fiecare percepe altfel cum doreste sa doarma sau ce ii este comfortabil. E important sa incerci salteaua. Du-te la showroom si incearc-o!

#1525
senkovici

senkovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 20.07.2007
Am luat si eu acum o saptamina Latex-cocos/Ekon. Se doarme bine pe ea...nu e nici prea tare dar nici foarte moale...daca vrei poti sa o pui pe partea unde e stratul de cocos mai gros si atunci e ceva mai dura. Poate mi-as fi dorit ceva mai dur...dar e ok, asa e latexul cu densitatea aceasta. Pretul era imbatabil la data cind am comandat (695 ron- 80x200x20 cm -garantie 8 ani) de unde am cumparat eu, are garantie si nu e facuta din deseuri / are fermoar si se poate verifica.
Sfat: mergeti si stati pe saltea 10 minute...ma rog...cit va lasa, la magazin. Gusturile si corpurile noastre difera! Chiar si preturile difera de la magazin la magazin ;). Nu comentez preturile nici unui magazin/dealer unde am fost sau m-am interesat inainte de a cumpara...asa ca NET-ul va ajuta, trebuie doar sa cautati un pic!

Edited by senkovici, 13 June 2012 - 17:27.


#1526
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View Postsenkovici, on 13th June 2012, 18:23, said:

...are garantie si nu e facuta din deseuri / are fermoar si se poate verifica.
...Gusturile si corpurile noastre difera!
Sa o folositi cu placere.
Toate saltelele Ekon au garantie si toate saltelele cocos au fermoar, prin care fiecare client poate verifica daca este din deseuri sau nu. Exista oricum si un prostect colorat, eticheta, etc iar cea din deseuri se numeste CORAL si se deosebeste clar de celelalte la o rima vedere, desfacand fermoarul.

Despre gusturi... tatal meu este operat de coxatroza, are proteza care se vede la radiografie ca o bieleta de masina. El prefera cat mai moale, i-am cumparat latex Standard.
I-am mai dat acum si topperul memory de la IKEA si tot nu i se pare prea moale (doar prea cald, de cateva zile a dat o pauza de folosire topperului). Noi ne-am luat tot cat mai moale.

#1527
senkovici

senkovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 20.07.2007

View Postclaudia2008, on 14th June 2012, 08:01, said:

Sa o folositi cu placere.
Toate saltelele Ekon au garantie si toate saltelele cocos au fermoar, prin care fiecare client poate verifica daca este din deseuri sau nu. Exista oricum si un prostect colorat, eticheta, etc iar cea din deseuri se numeste CORAL si se deosebeste clar de celelalte la o rima vedere, desfacand fermoarul.

Despre gusturi... tatal meu este operat de coxatroza, are proteza care se vede la radiografie ca o bieleta de masina. El prefera cat mai moale, i-am cumparat latex Standard.
I-am mai dat acum si topperul memory de la IKEA si tot nu i se pare prea moale (doar prea cald, de cateva zile a dat o pauza de folosire topperului). Noi ne-am luat tot cat mai moale.
Multumesc Claudia!

#1528
KKiralina

KKiralina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 03.01.2012

View Postatheus24, on 8th June 2012, 00:28, said:

Am primit niste sugestii din partea claudiei. As dori totusi sa mai aflu' parerei / opinii si din partea altora - orice sfat sau ajutor e binevenit.

Avand ca suport o placa de pal e posibil ca o saltea de latex sau poliuretan sa fac mucegai. Vezi in urma ca au fost asemenea discutii. Parca am citit ca una cu arcuri e mai "aerisita".

De cele mai multe ori saltelele de latex sunt mai degraba moi.

#1529
dani4002

dani4002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.06.2012

View Postdon_King, on 14th November 2004, 00:42, said:

Vreau sa imi cumpar o saltea si am vazut pe piata saltele din latex, la preturi consistente. Practic una de 1.6 x 2 metri ajunge la 20 milioane.

Are cineva asa ceva, stie cum se comporta in timp ?

multumesc

da am eu de vanzare dar pe arcuri si fff ieftine
160x 200x21 cm 400lei

#1530
senkovici

senkovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 20.07.2007

View Postdani4002, on 15th June 2012, 13:15, said:

da am eu de vanzare dar pe arcuri si fff ieftine
160x 200x21 cm 400lei
Iti faci reclama degeaba...omul vrea LATEX asa cum a si scris in thread.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate